تبلیغات در گوگل با لیر یا دلار؟

تبلیغات در گوگل با لیر

به صرفه ترین ارز در تبلیغات گوگل ، امروزه گوگل ادوردز یکی از ارزان ترین و زودبازده ترین روش‌های تبلیغاتی می باشد که حتی قادر است فراتر از اینستاگرام و تلگرام برای کسب و کارهایی که بخش خرده فروشی آنلاین دارند، مشتری جذب کند.
اما سوالی که پیش می آید آن است که تبلیغات در گوگل با لیر بهتر است یا دلار؟ و چه تفاوتی با هم دارند؟
به همین منظور گوگل ادوردز به روشی برای کسب درآمد وب سایت ها و یک شیوه قدرتمند برای رقابت بین کسب و کارها بدل شده استبنابراین روز به روز متقاضیان تبلیغات در گوگل افزایش یافته و رو به رشد می باشد.
به منظور راه اندازی کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز ابتدا باید اقدام به خرید اعتبار گوگل ادوردز کنید. با شروع سال ۹۷ با افزایش دائمی نرخ دلار یک تلنگر جدی به ارزش پول ملی ایران وارد شده است.
به همین دلیل ذهن کاربران ایرانی گوگل ادوردز درگیر این مسئله شده است که کدام یک از ارزهای رایج برای خرید اعتبار و شارژ کمپین های تبلیغاتی گوگل ادوردز مناسب و به صرفه می باشد.
بنابراین ما در این مقاله قصد داریم به تفاوت دو ارز رایج در تبلیغات گوگل ادوردز یعنی لیر و دلار در خرید اکانت گوگل و شارژ آن بپردازیم.

انتخاب واحد پول خود جهت تبلیغات در گوگل

فارغ از اینکه تبلیغات در گوگل با کدام ارز بهتر است؛ می بایست این نکته را در نظر داشته باشید که برای پرداخت هزینه های تبلیغات خود باید ارزی را انتخاب کنید که می خواهید از آن استفاده کنید.
لطفاً توجه داشته باشید که ارز حساب شما هنگام ایجاد حساب تنظیم می شود و دیگر قابل تغییر نیست. گزینه های ارزی شما ممکن است نسبت به کشوری که حساب خود را در آن ثبت کرده اید تغییر کند.
در برخی کشورها فقط از ارزهای خاص می توان استفاده کرد. به عنوان مثال در روسیه فقط به RUB نه با ارزهای دیگر مانند USD یا EUR پرداخت می شود.
تبلیغات در گوگل با لیر بهتر است
علاوه بر این انتخاب ارز می تواند در انتخاب شما برای پرداخت قبض ها تأثیر بگذارد. به طور مثال از کدام ابزار پرداخت برای پرداخت مانده خود استفاده می کنید؟
اگر می خواهید با ارز دیگری پول پرداخت کنید باید یک حساب گوگل ادز جدید ایجاد و ارز جدید مورد نظر خود را در زمان ایجاد حساب انتخاب کنید.
تبلیغات در گوگل با کدام ارز؟
انتخاب بهترین ارز برای تبلیغات در گوگل به میزان راحتی دسترسی شما به آن ارز بستگی دارد. برای اینکه مطمئن شوید فرق زیادی در دلار آمریکا و لیر ترکیه برای ایرانیان وجود دارد یا خیر می توانید از طریق exchange rate dollar to turkish lira در گوگل، عملیات نرخ تبدیل را انجام دهید.
به منظور اینکه انتخاب بهتری جهت انتخاب ارز مناسب برای تبلیغات در گوگل داشته باشید، در ادامه مطلب توضیحات کاملی در خصوص تفاوت لیر و دلار داده ایم.

تفاوت لیر و دلار

امروزه ارزش لیر کشور ترکیه در مقایسه با دلار برابر با ۱۳.۵۲ می باشد به عبارتی هر ۱۰۰ لیر معادل با ۱۳.۵۲ دلار می باشد و یا به ازای هر ۱ دلار ۷.۳۹ لیر دریافت می کنید پس می توان به این نتیجه رسید که قدرت دلار تقریبا ۷ برابر قدرت لیر می باشد.
با توجه به این توضیحات در نگاه اول ممکن است خرید و شارژ اکانت تبلیغ در گوگل شما با لیر مقرون به صرفه و ارزان تر به نظر برسد، اما باید آگاه باشید که گوگل ارزش ارزهای مختلف را معیار قرار نمی دهد بلکه تبلیغات در گوگل را بر مبنای یک واحد کلی قیمت گذاری در نظر می گیرد، به همین منظور شرکت گوگل دلار را ارز مرجع خود قرار داده است.
بنابراین می توان گفت که ارزش یک واحد پولی نسبت به واحد پولی دیگر تاثیری در ارزان تر محاسبه شدن کمپین تبلیغاتی شما نخواهد داشت و انجام تبلیغ در گوگل ادز با ارزهای متفاوت، نتیجه ی یکسانی دارد و تنها تفاوت در تنظیم هزینه حساب کاربری می باشد.
اما با یک مثال ساده برای شما توضیح خواهیم داد که خرید و شارژ کردن کمپین تبلیغاتی شما با لیر ترکیه می تواند بهتر باشد.
فرض کنید که گوگل برای نمایش یکی از کلمات کمپین تبلیغاتی شما هزینه ۱ دلار را پیشنهاد داده است که معادل ۷.۳۹ لیر می باشد یعنی به ازای هر کلیک ۱ دلار و یا ۷.۳۹ لیر از شارژ شما کسر خواهد شد.
با این حال تفاوت ارز لیر و دلار زمانی مشخص می شود که به منظور رقابت نیاز باشد هزینه کلمه موردنظرتان را به اندازه ۱ واحد مالی افزایش دهید، اینجاست که ارزش لیر خودش را در برابر دلار نشان می دهد.
۱ دلار برابر ۲۶.۰۰۰ تومان و ۱ لیر برابر با ۳.۶۰۰ تومان می باشد به همین منظور خرید و شارژ اکانت گوگل ادز با لیر ترکیه پیشنهاد بهتری به نظر می رسد.
تبلیغات در گوگل با لیر یا دلار؟

تبلیغات در گوگل با لیر یا دلار؟ کدام مقرون به صرفه تر است؟

با توجه به بررسی ها و مقایسه هایی که در منابع مختلف صورت گرفته است در می یابیم که تفاوت چندانی بین قیمت نهایی در پرداخت به ازای هر کلمه کلیدی در ارزهای مختلف در تبلیغات گوگل وجود ندارد. زیرا به هر حال مقدار مبلغ مشخصی باید پرداخت گردد.
کافیست کمی تامل کنیم و به این بیندیشیم که مثلا اگر تبلیغات در گوگل با لیر به صرفه تر باشد بسیاری از ساز و کارهای کشورهای دیگر دچار دگرگونی و تغییرات زیادی می شود. از طرفی تفاوت قیمت بین ارز های مختلف در تبلیغات گوگل ادز باعث دردسر و مشکلاتی در روند کاری گوگل می گردد.
اما این در مورد تفاوت کلی و جامع لیر و دلار در تبلیغات گوگل است. تفاوت جزئی که ممکن است برای هر کسی آشکار و شفاف نباشد که در بالا نیز به آن اشاره شد، در رقابتی شدن تبلیغات و افزایش یک واحدی به نرخ تبلیغات گوگل است.
شما می توانید در بهینه‌سازی تبلیغات خود در گوگل تعریف کنید که مثلا به ازای هر کلیک یک دهم لیر از اعتبارتان کسر شود. همین تفاوت کوچک در افزایش مبلغ در هزینه می تواند در کل برای شما نتیجه بخش باشد.
بنابراین می توان گفت تبلیغ و بودجه ‌بندی با لیر ترکیه مقرون به صرفه تر است و می ‌تواند در دریافت بازدید بیشتر و در نتجه فروش بیشتر شرکت شما تاثیرگذار باشد.

آخرین بروزرسانی: پنجشنبه ۱۱ دی - ساعت 03:30

    دسترسی به محتوا

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *