بهترین روش های تبلیغات کسب و کار های کوچک

تبلیغات کسب و کار های کوچک

در این مقاله سعی کردیم چندین روش تبلیغات کسب و کار های کوچک را در اختیار شما قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

هیچ استراتژی جادویی و جهانی وجود ندارد که تجارت شما را متحول کند. من به معنای واقعی کلمه نمی دانم چه چیزی برای شما مفید است، زیرا شما را نمی شناسم.

من کار شما را نمی دانم من مشتریان شما را نمی شناسم، اما خوشبختانه، شما کسب و کار خود را می دانید! شما پایگاه مشتریان خود را می شناسید! و پس از خواندن این راهنما، آگاهی گسترده‌ای از روش های بازاریابی پایدار خواهید داشت، که هر کدام می‌تواند بهترین روش تبلیغات کسب و کار های کوچک شما باشد.

پیشنهاد نویسنده: چگونه کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنیم؟

برخی از استراتژی که در مورد آنها بحث خواهیم کرد، استراتژی های کاملا دیجیتالی هستند که به صورت آنلاین انجام خواهند شد. البته چند مورد دیگر کمی کلی تر هستند که می توانند به صورت آفلاین اجرا شوند (اگرچه بسیاری از آنها برنامه های آنلاین نیز دارند).
بیایید شروع کنیم.

موثرترین روش تبلیغات و بازایابی برای کسب و کارهای کوچک :Google My Business

رتبه بندی در فهرست Google My Business (GMB) یکی از قدرتمندترین تبلیغات برای کسب و کار های کوچک است که می توانید برای کسب و کار خود انجام دهید.

در واقع، اگر شما یک کسب و کار کوچک را که مشتریان محلی را هدف قرار می دهد، اداره می کنید، به جرات می توانم بگویم که قوی ترین استراتژی در دسترس شماست.

چندین روش تبلیغات کسب و کار های کوچک

با استفاده از این استراتژی، اگر شخصی کلمه کلیدی مرتبط با تبلیغات شما را جستجو کند، آنچه می‌بیند یک تبلیغ پولی است که قبل از اینکه حتی نتایج جستجوی ارگانیک معمولی را ببیند، برای او فهرست شده است و مطمئنا یکی از این Google My Business را دنبال می‌کند.

اگر بتوانید فهرست GMB خود را در بین 3 رتبه برتر قرار دهید، می توانید تعداد زیادی لید بسیار واجد شرایط را بدون نیاز به صرف هزینه ای برای تبلیغات بیشتر جذب کنید.

Google My Business همه پلتفرم‌های مختلف Google شما را نیز در یک پلتفرم ادغام می‌کند، که شامل نمایه Google+‎، نمایه Google Maps، نظرات Google شما، دسترسی به داده‌های Google Analytics و Google Insights و موارد دیگر می‌شود.

بازاریابی محتوا

18 درصد از بازاریابان می گویند که بازاریابی محتوا در سال 2016 بیشترین تأثیر را بر کسب و کارهای کوچک داشته است.

بازاریابی محتوا فرآیند ایجاد و توزیع محتوای با ارزش، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطبان مشخص و هدایت مشتری به سمت اقدامات سودآور است.

برخلاف تبلیغات پولی، بازاریابی محتوا بیشتر بر نتایج بلندمدت برای کسب و کار های کوچک متمرکز است. بازده اولیه معمولاً کم است، اما رشد طولانی مدت و پایدار در بازدیدکنندگان، لید ها و مشتریان به تنهایی می تواند فروش را افزایش دهد.

با این حال، بازاریابی محتوا آسان نیست و نیاز دارد که به درستی انجام شود. بهترین تبلیغات تولید محتوای برای کسب و کار های کوچک باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • محتوای با کیفیت
 • موضوعات مرتبط
 • سئو شده
 • کاربر پسند
 • ایجاد و ارتقای مداوم محتوا

محتوا به پست های وبلاگ محدود نمی شود بلکه شامل ویدئوها، پادکست‌ها، دوره‌های آنلاین و مجموعه‌ای از محتواهای دیگر است که مردم در آن اطلاعات مورد نیازشان را پیدا می‌کنند.

تبلیغات در رسانه های اجتماعی برای کسب و کار های کوچک

استفاده از رسانه های اجتماعی برای تبلیغات کسب و کار های کوچک واقعاً غیرقابل انکار است.

67 درصد از مصرف کنندگان از رسانه های اجتماعی برای پشتیبانی از مشتری استفاده می کنند و 33 درصد ترجیح می دهند از شبکه های اجتماعی به جای تلفن استفاده کنند. اگر مردم نتوانند کسب و کار شما را از طریق رسانه های اجتماعی پیدا کنند، به دنبال رقبای شما می گردند که در کانال های اجتماعی ترجیحی حضور دارند.

سوال اصلی این نیست که آیا باید در رسانه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشید، بلکه این است که چه زمان و منابعی را باید برای افزایش مخاطبان خود سرمایه‌گذاری کنید.

برای برخی از کسب و کار های کوچک، سرمایه گذاری بیشتر برای رشد فالوور های رسانه های اجتماعی به صورت ارگانیک منطقی است.

به عنوان مثال، کاربران اینستاگرام که اینفلوئنسرهای مد را دنبال می کنند، فعالانه به دنبال خرید سبک های جدید هستند. با ایجاد یک مخاطب فعال و آگاه به مد، یک فروشگاه لباس می تواند یک کانال فروش مستقیم و دائمی ایجاد کند.

بازاریابی پیامکی سنگ بنای تبلبغات برای کسب و کار های کوچک

اکثر افرادی که از سایت شما بازدید می کنند بلافاصله از شما خرید نمی کنند. گرفتن اطلاعات تماس برای بازاریابی بیشتر و “افزایش لید” بهترین راه برای فروش در سال جدید است. ارسال پیامک تبلیغاتی بالاترین نرخ تبدیل را بین تمامی روش های تعامل با مشتری را دارل است.

روش تبلیغات کسب و کار های کوچک

مزایای بازاریابی پیامکی با هدب تبلیغات برای کسب و کار های کوچک عبارتند از:

 • کم هزینه بودن
 • دسترسی به تعداد زیادی از کاربران
 • امکان ارسال خودکار تبلیغات زمانبندی شده
 • دسته بندی مخاطبین
 • ارتباط فوری با مشتری
 • راه اندازی و اجرای آسان کمپین های تبلیغاتی
 • ردیابی و بهینه سازی آسان بازخوردها

کانال های بازاریابی زیادی وجود دارد که استفاده از آنها برای تبلیغات کسب و کار های کوچک، پر هزینه و زمانبر است. اما بازاریابی پیامکی یکی از معدود استراتژی هایی است که می توان آن را “آسان” توصیف کرد.

سئوی کسب و کارهای کوچک

کسب‌وکارهای کوچک اغلب وسوسه می‌شوند که در بازاریابی کلی خود روی سئو سایت تمرکز کنند، هرچند این روش می تواند کارامد باشد اما همیشه رقیبی وجود خواهد داشت که در حال اجرای سئوی بهتری باشد و در نتیجه سرمایه گذاری شما، چندان نتیجه ندهد. با اینحال، صاحبان کسب و کارهای کوچک امروزی نمی توانند کاربران آنلاین که به طور مداوم محصولات مورد نیاز خود را در اینترنت جستجو می کنند، نادیده بگیرند.

اگر کسب و کار شما دارای یک اپلیکیشن موبایل است، به دلیل اینکه در زمینه بازاریابی و سئو پیشتاز هستید، بهتر است از آن به صورت بهینه استفاده کنید. رشد تصاعدی جستجو با موبایل می تواند فرصت مناسبی برای تبلیغات کسب ‌و کار های کوچکی باشد که از مزایای سئو اپلیکیشن موبایل بهره می‌برند.

آیا تبلیغات گوگل ادز برای کسب و کارهای کوچک موثر است؟

در هر ثانیه بیش از 40000 عبارت، در گوگل جستجو می شود. هیچ روش تبلیغاتی دیگری این پتانسیل را ندارد که کسب و کار شما را جلوی چشم این همه مشتری قرار دهد.

پیشنهاد نویسنده: اهمیت استفاده از گوگل ادز برای کسب و کارهای کوچک

گوگل ادوردز به نوعی پدرخوانده کانال های بازاریابی آنلاین است که مدت زیادی است برای تبلیغات کسب و کار های کوچک حرف اول را می زند. اگر بدانید چگونه کمپین های تبلیغاتی موثر در گوگل ادز ایجاد کنید نتیجه آن می تواند برای کسب و کار شما فوق العاده سودآور باشد.

علیرغم اینکه گوگل ادز یک کانال پولی است، هدف آن ارائه نتایج جستجوی مرتبط به کاربران است و در نتیجه زمانی که از سئوی مناسب در صفحه فرود استفاده می کنید، سود بدست آمده، هزینه تبلیغات را برای کسب و کار های کوچک، جبران می کند.

گوگل یک امتیاز کیفیت به تبلیغ شما اختصاص می دهد که به CTR (نرخ کلیک) و بهینه بودن صفحه فرودی که تبلیغ شما به آن لینک شده، بستگی دارد. این امتیاز کیفیت در نرخ پیشنهادی که شما برای نمایش یک آگهی باید پرداخت کنید، تاثیر می گذارد. هر چه امتیاز کیفیت بالاتر باشد، هزینه پیشنهادی کاهش می یابد.

در کنار بسیاری از کانال هایی که در این مقاله در مورد آنها صحبت کردیم، گوگل ادز یک کانال تبلیغات بی نظیر برای کسب و کار های کوچک است که می تواند با بسیاری از استراتژی های دیگر برای به حداکثر رساندن سود همگام شود.

اگر برای انتخاب بهترین استراتژی برای بازاریابی و تبلیغات خود نیاز به راهنمایی بیشتری دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *