معرفی چند ابزار آنلاین برای تست سرعت بارگذاری وب سایت

ابزارهای تست سرعت سایت

امروزه سرعت وب سایت به یکی از مهمترین موارد در طراحی سایت و حتی سئو تبدیل شده است.
ممکن است طراحی و محتوای وب سایت شما بسیار چشم نواز باشد ولی زمانی که سرعت بارگذاری آن از حد معمول کمتر باشد بازدیدکنندگان تا بارگذاری کامل وب سایت شما منتظر نخواهند بود.
زیرا هیچ کس دوست ندارد وقت خود را صرف بازشدن یک وب سایت کند پس به سرعت از وب سایت شما خارج می شوند در نتیجه نرخ پرش وب سایت شما افزایش یافته و تاثیر منفی بر روی سئو سایت شما می گذارد بنابراین می توان گفت سرعت بارگذاری صفحات وب سایت شما جزو مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل جذب مشتری می باشد.
به همین منظور شناخت ابزارهای تست سرعت بارگذاری وب سایت بسیار حائز اهمیت می باشد.
این ابزارها زمان دقیق بارگذاری صفحه و یا صفحات مورد نظرتان را به شما نشان می دهند و حتی در مورد اقدامات صورت گرفته جهت بهبود سرعت وب سایتتان، شما را راهنمایی خواهند کرد.

وب سایت Pingdom

به کمک این وب سایت می توانید تمامی صفحات با لایه های درون آن یعنی تصاویر، HTML، جاوا اسکریپت و … را بارگذاری کنید و زمان بارگذاری آن را به صورت نمودار میله ای مشاهده کنید.
استفاده از این ابزار بسیار راحت است در نتیجه این ابزار کاربر پسند است و شما به کمک امکانات جامع Pingdom، تمامی اطلاعات مربوط به بارگذاری وب سایتتان را بر مبنای ثانیه مشاهده خواهید کرد.
با وارد کردن آدرس سایت در Pingdom اطلاعات زیر به شما نمایش داده می شود:

 • درجه عملکرد (Performance Grade)
 • زمان لود (Load Time)
 • حجم کلی وب سایت (Page Size)
 • تعداد درخواست ها (Requests)

همچنین با وارد شدن به بخش Pingdom Performance Insights می توانید بخش هایی از سایت تان را که با توجه به قوانین بینش عملکرد گوگل (Googole Insights) نیاز به اصلاح دارند را مشاهده کرده و با بهینه سازی آنها، سرعت لود وب سایتتان را افزایش دهید.
ابزار آنلاین برای تست سرعت سایت

وب سایت GTmetrix

این وب سایت علاوه بر مشخص کردن سرعت بارگذاری وب سایت شما، راهکارها و روش های مختلفی جهت بهبود عملکرد و Page Speed وب سایتتان به شما ارائه می کند و به تجزیه و تحلیل آنچه که شما برای بهبود عملکرد وب سایت خود نیاز دارید، می پردازد.
با وارد کردن آدرس وب سایت تان در سایت GTmetrix، اطلاعات مفیدی در چهار بخش مختلف به شما نمایش داده می شود:
در بخش اول که در بالاترین قسمت صفحه گزارش آنالیز مشاهده می کنید، آدرس وب سایتی که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته نمایش داده شده و رتبه این سایت نیز نشان داده می شود.
قسمت دوم شامل دو بخش می شود : Performance Scores و Page Details
در بخش Performance Scores سرعت لود سایت با درجه ای بین A تا D سنجیده می شود. اگر درجه لود سایت شما به رنگ سبز باشد با درجه A نمایش داده می شود و به این معنی است که کاملا بهینه شده است.
بخش Page Details نیز اطلاعات جزئی تری درباره زمان کلی لود شدن صفحه، تعداد درخواست ها و سایز پیج را به شما می دهد.
در بخش انتهایی، مواردی که در سایت شما نیاز به بهبود دارد به تفکیک نشان داده می شود.

وب سایت WebPagetest

شما می توانید به کمک این وب سایت زمان و نحوه بارگذاری آدرس وب سایت خود را در مرورگرهای مختلف و از مکان های متفاوت بررسی کنید در میان ابزارهای تست سرعت وب سایت، این وب سایت دقیق ترین و جزئی ترین اطلاعات را در مورد زمان بارگذاری فراهم می کند.
برای تحلیل و بررسی سایت با ابزار WebPagetest ، پس از اینکه آدرس سایت را در بخش مربوطه وارد کردید باید روی گزینه Start Test کلیک کنید. با توجه به سایز وب سایت ممکن است گزارش بررسی سایت شما چند دقیقه زمان ببرد.
در صفحه گزارش، معیارهای زیر به شما نشان داده می شود:

 • Load Time : زمان لازم برای لود شدن و بارگذاری سایت
 • First Byte : زمان لازم برای پاسخگویی سرور به اولین بایت درخواست شده
 • Start Render: زمانی که محتوای سایت در مرورگر شروع به بارگزاری کرده است
 • Speed Index: مقیاسی برای رتبه بندی سرعت بصری سایت
 • DOM Elements : تعداد عناصر DOM در سایت
 • Document Complete : معیاری برای اندازه گیری لود شدن کامل صفحه
 • Fully Loaded: معیار دیگری برای اندازه گیری لود شدن کامل صفحه

با توجه به این معیارها، گزارش کاملی از وضعیت سرعت لود شدن صفحات سایت خود در اختیار خواهید داشت بنابراین، به راحتی می توانید برای بهینه کردن سایت خود برنامه ریزی کنید.

جع بندی

سرعت بارگزاری وب سایت یکی از معیارهایی است که برای بهبود تجربه کاربران هنگام بازدید از سایت شما اهمیت بسیار زیادی دارد.
به طور کلی اگر بارگذاری وب سایت شما کمتر از ۲ ثانیه زمان ببرد کاملا قابل قبول خواهد بود، در غیر این صورت به کمک این ابزارها باید به تلاش در راستای کاهش زمان بارگذاری، ادامه دهید.
آمارهای گوگل نشان می دهد، بیش از 44% از بازدیدکنندگان وب سایت اگر لود شدن صفحه موردنظرشان بیش از 2 ثانیه طول بکشد آن را ترک می کنند و به سرغ سایت دیگری می روند.
ابزارهای آنلاین سرعت سایت
این آمار، اهمیت افزایش سرعت بارگزاری صفحات وب را برای شما مشخص می کند.
هرچند سرعت سروری که هاست وب سایت شما روی آن قرار دارد یکی از مهمترین عواملی است که در سرعت بارگزاری وب سایت شما نقش دارد اما برای بهبود زمان بارگزاری وب سایت تان می توانید فاکتورهای زیر را نیز بهینه سازی کنید:

 • فشرده سازی تصاویر و فایل های CSS، HTML و Java Script
 • کش کردن محتواها و عکس های بارگزاری شده در سایت
 • اصلاح کدنویسی صفحات سایت
 • افزایش پهنای باند
 • غیرفعال کردن یا حدف کردن پلاگین های غیرقابل استفاده
 • بهینه سازی دیتا بیس
 • مدیریت اسکریپت
 • بهینه سازی فونت های گوگل

با تجزیه و تحلیل صفحات سایت تان از طریق ابزار آنلاین سایت که به شما معرفی کردیم، به طور کامل متوجه خواهید شد که بهینه سازی کدامیک از این فاکتورها می تواند به افزایش سرعت لود وب سایت تان کمک کند.
فراموش نکنید که پس از بهینه سازی یک یا دو فاکتور، مجددا وب سایتتان را با همان ابزاری که بار اول بررسی کرده بودید، تست کنید. با مقایسه نتایج، متوجه خواهید شد که بهینه سازی شما چقدر در افزایش سرعت سایت موثر بوده است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *