سئو در موتور جستجوگر گوگل

سئو و جستجوی گوگل

کلمه ی سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization می باشد که به صورت مختصر SEO خوانده می شود. سئو مجموعه روش هایی است که به منظور بهبود جایگاه وب سایت کاربران در موتور جستجوگر گوگل به صورت طبیعی صورت می گیرد. از نظر شرکت گوگل بهینه بودن وب سایت ها با در نظر گرفتن رشد مداوم اینترنت، از اهمیت بالایی برخوردار است

به همین دلیل گوگل از سال ۲۰۱۶ به طرز چشمگیری قوانین و مقررات جدیدی وضع کرد که اهمیت سئو را در کسب و کار بسیار بالا برد. اهمیت سئو در موتور جستجوگر گوگل خود را در دراز مدت نشان می دهد ولی نتایج آن تقریبا ماندگار می باشد زیرا سئو باید پیوسته کار شود و نیاز به متخصص دارد که وب سایت را در صفحه ی اول نگه دارد.

در کل می توان گفت بهینه سازی وب سایت (سئو) مانند یک رقابت می باشد که هرچه بیشتر الگوریتم گوگل رعایت شود افزایش رتبه بیشتری حاصل می گردد. این الگوریتم شامل بیش از ۲۰۰ معیار در جهت رتبه بندی یک وب سایت می باشد که برخی از این معیارها به به شرح زیر است.

سئو در موتور جستجو

ساخت سایت برای تلفن همراه

امروزه به دلیل افزایش مشغله و کمبود وقت، اکثر کاربران برای کسب اطلاعات مدنظرشان از طریق تلفن همراهشان جستجو می کنند زیرا همواره همراهشان هست و دسترسی به آن آسان می باشد.

به همین دلیل ساخت سایت برای تلفن همراه از سال ۲۰۱۷ به یکی از مهمترین معیارهای گوگل جهت بهینه سازی وب سایت تبدیل شده است بنابراین شما باید همواره استراتژی فعالیت تحت وب خود را به سرعت به سمت موبایل تبدیل کنید.

ساخت برند

شبکه های اجتماعی بخش مهمی از استراتژی سئو را تشکیل می دهند. شما از طریق حضور فعال در شبکه های اجتماعی می توانید خود را به مخاطبان مد نظرتان معرفی کنید، به این ترتیب کاربران به راحتی می توانند با شما ارتباط برقرار کنند که این یک مزیت بزرگ است.

سئو در موتور جست و جوگر گوگل

افزایش سرعت وب سایت

گوگل در نظر دارد که تجربه جدیدی برای کاربرانش ایجاد کند و سرعت وب سایت یکی از مهمترین فاکتورها می باشد البته این تغییر تاثیر مثبتی بر روی کسب و کار شما نیز دارد زیرا پایین بودن سرعت سایت شما منجر به دلسردی کاربران از وب سایتتان شده و وارد وب سایت رقیبتان می شوند.

بک لینک ها

بک لینک ها، لینک هایی هستند که کاربران را به وب سایت شما هدایت می کنند که این عمر از نظر گوگل نشان دهنده محبوبیت وب سایت شماست.

محتوا

می توان گفت یکی از مهمترین معیارها برای گوگل تولید محتوا قوی برای وب سایت شما می باشد. محتوای شما باید دارای بنیان قوی و مختص به وب سایت شما باشد که نیازهای کاربران را برطرف کند. به طور کلی می توان گفت محتوا در سئو همانند پادشاه است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *