دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز

دلایل عدم نمایش تبلیغات گوگل ادز ، برای بسیاری از کاربران گوگل ادز چنین شرایطی پیش آمده است که علارقم ساخت کمپین تبلیغاتی خود، قادر به مشاهده تبلیغات در موتور جستجوگر گوگل نمی باشند و یا جایگاه قرار گیری تبلیغ آن چیزی نیست که مد نظر آن ها می باشد. بررسی محل نمایش تبلیغ و نحوه نمایش آن کار بسیار جذاب و ساده است و در عین حال نیاز به تجربه بالایی دارد زیرا دلایل متعددی بر روی محل و نحوه نمایش شما تاثیر می گذارد.
به همین منظور ما در این مقاله سعی می کنیم دلایل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز را بررسی کنیم.

صورت حساب
منقضی شدن جزییات صورتحساب کمپین تبلیغاتی شما از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر عدم نمایش تبلیغاتتان می باشد. البته این موضوع از طرف کمپانی گوگل به منظور یادآوری برای شما ایمیل می شود و حتی در حساب کاربری کمپین تبلیغاتی گوگل ادزتان نیز کاملا مشخص است.
لازم به ذکر است که به منظور جلوگیری از وقفه در تبلیغات و اتمام کامل صورت حساب خود، به کمک قسمت (billing) صورت حساب خود را چک کنید و قبل از اتمام کامل آن، برای شارژ مجدد حساب کاربری خود اقدام کنید.

توقف کمپین ها
برای بسیاری از کاربران گوگل ادز پیش آمده است که کمپین تبلیغاتی خود را به دلیلی متوقف کرده اند و یا فراموش کرده اند که کمپین خود را مجدد فعال کنند. بنابراین دومین قدم برای بررسی عدم نمایش تبلیغات، چک کردن و فعال سازی کمپین تبلیغاتی می باشد.
«محدودیت در بودجه روزانه»
بسیاری از کاربران به منظور بهینه سازی کمپین تبلیغاتی خود، برای بودجه روزانه تبلیغات گوگل ادزشان محدودیت تعیین می کنند. این موضوع بدین معنی است که تبلیغ تنظیم شده بعد از اتمام بودجه روزانه نمایش داده نخواهد شد. زمانی که این موضوع برایتان اتفاق می افتد؛ می توانید با افزایش بودجه روزانه (البته در صورت امکان) مجددا شاهد تبلیغات گوگل ادز خود در تنایج جستجو گوگل باشید.

هزینه کلمات
هر کلمه کلیدی هزینه خاص خودش را برای نمایش دارد که این مبلغ روزانه و حتی ساعتی با توجه به بسیاری از عوامل تغییر می کند. به همین منظور با افزایش هزینه کلمه مدنظرتان می توانید وضعیت نمایش و جایگاه آن را بهبود ببخشید.

محدودیت زمانی
در بعضی از مواقع زمانبندی تبلیغ گوگل ادز به گونه است که کمپین تبلیغاتی شما تنها در بعضی از ساعات روز نمایش دارد. بنابراین ممکن است دلیل عدم نمایش تبلیغ شما محدودیت زمانی تعریف شده شما باشد.

موقعیت جغرافیای
تبلیغات معمولا بر اساس موقعیت آی پی یا نیت جستجو کننده نمایش داده می شوند از طرفی ممکن است تبلیغ شما بر اساس موقعیتی که دارید نشان داده نشود بنابراین در انتخاب موقعیت مکانی خود دقت کنید.

کلمات کلیدی منفی
در بعضی مواقع به اشتباه کلمات کلیدی منفی تعریف شده با کلمات کلیدی کمپین تبلیغاتیتان ممکن است تداخل پیدا کند و منجر به عدم نمایش آن کلمه کلیدی خاص شود. البته سیستم ادوردز هر گونه مشکلی را در بخش Alert ها نشان خواهد داد اما اینکار ممکن است کمی زمانبر باشد.

متن تبلیغ
عدم تایید متن تبلیغاتی یکی از مواردی است که منجر به عدم نمایش کمپین تبلیغاتی شما شود. دلیل احتمالی برای این موضوع این است که تبلیغ شما در شبکه جستجو مجاز نیست و با سیاست های تبلیغاتی سازگار نمی باشد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *