امتیاز کیفی در گوگل ادز

اهمیت امتیاز کیفی گوگل ادز

امتیاز کیفی گوگل ادز، تبلیغات گوگل ادز زمانی برای شما مفید است که با کمترین هزینه بتوانید بیشترین تعداد مشتری و مخاطب را جذب محصولات و خدمات خود کنید و در کل نام تجاری خود را بر سر زبان ها بیندازید. یکی از فاکتور‌هایی که در رسیدن به این مهم بسیار ضروری است بالا بردن امتیاز کیفی یا Quality Score کلمات کلیدی کمپین تبلیغاتی شما می باشد.

امتیاز کیفی کلمات شما در گوگل ادز نمره ای است که گوگل به شما می دهد. گوگل ادز برای امتیاز کیفی معیارهایی مشخص کرده است که با رعایت آن می توان نمره بهتری از گوگل دریافت کرد. این معیارها شامل مرتبط بودن و کیفیت کلمات کلیدی و همین طور تبلیغات کلیکی شما می شود.

به طور کلی می توان گفت که امتیاز کیفی وابسته به ۳ فاکتور اصلی زیر می باشد:

  1. هرقدر نرخ کلیک شما بالاتر باشد امتیاز شما نزد گوگل ادز نیز بیشتر خواهد بود. نرخ کلیک نشان دهنده درصد کاربرانی است که بر روی تبلیغ شما کلیک می کنند. زیرا این مهم نشان دهنده محبوبیت شما در نزد کاربران وب می باشد.
  2. زمانی که کلمات کلیدی شما متناسب و مرتبط با گروه تبلیغاتی و متن تبلیغات شما باشد امتیاز کیفی شما بهتر است. سعی کنید در هر گروه تبلیغاتی خود حداکثر از ۱۵ و ۲۰ کلمه کلیدی استفاده کنید.
  3. صفحه ورود نیز یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در افزایش امتیاز کیفی کلمات شما می باشد. هر چقدر که کلمات شما مرتبط با صفحه ورود انتخابی شما باشد و از محتوای با کیفیتی استفاده کرده باشد امتیاز کیفی شما افزایش پیدا می کند. واکنش گرا بودن صفحه فرود خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که دارای این ویژگی می باشد.
    بسیاری از کاربران گوگل ادز بر این باورند که هرچه بیشتر در آن هزینه کنند، نتیجه بهتری کسب خواهند کرد اما این باوری اشتباه است زیرا در بسیاری از مواقع برای گرفتن نتیجه مطلوب از کمپین تبلیغاتی گوگل ادز نیازی به افزایش هزینه در این زمینه نیست و هنر شما باید این باشد که با کمترین هزینه، بهترین نتیجه را دریافت کنید و در جایگاه بالاتری نسبت به سایر تبلیغات قرار بگیرید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *