فرمت جدید متن تبلیغات در گوگل

اهمیت فرمت جدید متن تبلیغات در گوگل

فرمت جدید متن تبلیغات در گوگل

شرکت گوگل اخیرا تغییراتی در فرمت متن های تبلیغاتی خود در گوگل ادز داده است تا کاربران گوگل ادز را قادر به انتقال بهتر و واضح تر پیامشان به مخاطبان و مشتریان خود سازد؛ به همین منظور گوگل مکان بیشتری برای متن های تبلیغاتی خود در نظر گرفته است. که در این مقاله قصد داریم به بررسی این مهم بپردازیم

اضافه شدن عنوان سوم در تبلیغ گوگل

گوگل ادز برای کاربران خود دو عنوان برای خط اول تبلیغاتش در نظر گرفته است و هر کدام از این عنوان ها حداکثر ۳۰ کاراکتر در برمی گیرد که استفاده از این دو عنوان برای یک کمپین تبلیغاتی اجباری می باشد. این شرکت در فرمت جدید متن تبلیغاتی خود یک عنوان دیگر نیز به دو عنوان قبلی اضافه کرده است.
عنوان سوم نیز مانند دو عنوان دیگر حداکثر ۳۰ کاراکتر در برمی گیرد با این تفاوت که استفاده از عنوان سوم کاملا اختیاری می باشد. لازم به ذکر است که نمایش عنوان سوم در متن های تبلیغاتی گوگل ادز به شکل تصادفی می باشد و اکثرا در موبایل و تبلت نمایش می گیرد. این سه عنوان به کمک یک خط عمود یعنی “|” از یکدیگر جدا می شوند.

فرمت جدید متن تبلیغات در گوگل

اضافه شدن توضیحات دوم در تبلیغ گوگل

از این پس گوگل ادز از طریق توضیحات دوم به شما امکان استفاده از متن تبلیغاتی کامل تر می دهد به همین منظور شما قادر خواهید بود تا کنترل بیشتری بر روی پیام های تبلیغاتی خود داشته باشید. توضیحات دوم بر خلاف عنوان سوم که در بالا شرح داده شد به صورت دائمی نمایش داده می شود.

تعداد کاراکتر در قسمت توضیحات در تبلیغ گوگل

تا به امروز گوگل ادز برای قسمت توضیحات کمپین تبلیغاتی خود تنها ۸۰ کاراکتر و یا حرف درنظر گرفته بود و اگر متن توضیحی شما بیشتر از ۸۰ کاراکتر نیاز داشت گوگل به شما امکان ثبت متن تبلیغاتی را نمی داد ولی در فرمت جدید خود شما را قادر می سازد که در قسمت توضیحات اول و دوم از ۹۰ کاراکتر استفاده کنید.
به طور کلی می توان گفت فرمت جدید متن تبلیغات در گوگل به واسطه چند تفاوت اصلی با فرمت قبلی خود متمایز شده است. این فرمت جدید علاوه بر نمایش در تبلیغات کلیکی گوگل ادز در تبلیغات بنری آن نیز فعال شده است.
البته لازم به ذکر است که بروزرسانی متن تبلیغاتی گوگل در ابتدای امر بر روی یکسری از کمپین های تبلیغاتی گوگل فعال شده است و فرمت جدید متن تبلیغاتی به مرور بر روی تمامی کمپین ها فعال خواهد شد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *