سئو سایت پزشکی

سئوی سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی چیستسئو سایت پزشکی موارد و ملاحظات مختلفی را در بر می گیرد. اگر پزشک هستید و صاحب مطبی خصوصی، یا اینکه درمانگاه یا کلینیکی دارید٬ قطعا در مورد فواید حضور در صفحات مجازی به هیچ توضیحی احتیاج ندارید.
می دانید که تا چه حد، حضور پر رنگ در این فضا می تواند موجب بالا رفتن مشتریان شما یا حسن شهرت و به اصطلاح “سر زبان افتادن” مطب یا درمانگاه شما شود.
اما برای اینکه حضور شما در صفحات مجازی، حضوری پر رونق باشد و زمینه هدایت کاربران به سایت شما و در نهایت تبدیل آنها به مشتری محقق شود، باید مواردی به صورت پیش زمینه فراهم باشد. یکی از این موارد رعایت اصول سئو در سایت است.

منظور از سئو سایت پزشکی چیست؟

برای اینکه به صورتی جزئی با مفهوم سئو و کارکرد و تاثیر آن بر سایت خود مطلع شوید توضیح و مثالی جزئی را در این ارتباط ارائه می دهیم.
در یک کلام سئو یعنی رعایت موارد و استانداردهایی که با رعایت آنها می توانید سایت خود را به سایتی پر بازدید و برجسته در صفحات مجازی تبدیل کنید.

مشخص است که هر چه تعداد کاربران ورودی به سایت شما بالاتر برود، میزان مشتریان بالقوه شما هم افزایش پیدا می کند. اما سئو دقیقا یعنی چه؟

بیلبوردی تبلیغاتی را در نظر بگیرید که در یک نقطه شهر نصب شده است، مشخص است که اندازه بیلبورد، نقطه نصب آن و نوع طراحی آن در بهتر دیده شدن آن نقش اساسی دارد.

بیلبوردی تبلیغاتی را در نظر بگیرید که در یک نقطه شهر نصب شده است، مشخص است که اندازه بیلبورد، نقطه نصب آن و نوع طراحی آن در بهتر دیده شدن آن نقش اساسی دارد.

سئو در قبال یک سایت هم چنین کارکردی دارد. احتمالا در گوگل، گاهی عبارتی را مورد جستجو قرار داده اید.
همراه با هر جستجویی، گوگل مواردی یا سایت هایی را پیشنهاد می دهد، سایت هایی که جزو ده سایت اول پیشنهادی گوگل هستند، در واقع سئو بالاتری داشته و به این ترتیب بهتر دیده می شوند، مثل همان کارکرد بیلبورد در مثال بالا.
حالا که با مفهوم سئو آشنا شدید، می دانید که چه کارکرد مثبت و تاثیرگذاری می تواند در رونق کار شما داشته باشد.
اما موارد و ملاحظات مختلفی در سئو سایت پزشکی وجود دارد که پیش از سفارش دادن کار سئو سایت خود بهتر است با آنها آشنایی ضمنی پیدا کنید.

استفاده از محتوای با کیفیت برای سئو سایت پزشکی

سایت های پزشکی، به طور عمده شامل موارد و مطالب مفید و آموزنده ( بنا بر حوزه کاری مربوطه) می باشند. مثلا یک کلینیک کاشت مو را در نظر بگیرید.
مشخص است که افراد برای کاشت مو، همیشه به دنبال اطلاعاتی زمینه ای هستند، تا مثلا بعد از رسیدن به قطعیت در مورد ابعاد مختلف کاشت، تصمیم خود را نهایی کنند.
مناسب بودن مطالب و در واقع محتوای سئو شده سایت شما، می تواند باعث شود که کاربران بیشتری به سایت شما وارد و مدت زمان بالاتری در سایت شما برای خواندن مطالب بمانند.
پس در گام اول برای ارتقا سطح سایت خود، سعی کنید در انتخاب محتوای سایت دقت کافی را به عمل بیاورید. در واقع، سعی نکنید مطالب بارگذاری شده صرفا “صفحه پر کن” باشند، شاید قرار دهی مطالب مفید و مناسب، کمی زمان بر باشد، اما در بالا بردن زمان ایستایی (dwell time) کاربران تاثیر مستقیم دارد.

محتوای سئو شده سایت پزشکی

علاوه بر این، موارد مربوط به حوزه پزشکی، چون در هر حال با مسائل سلامتی یا زیبائی افراد مربوط هستند، جز موارد حساس خواهند بود. پس، باید سطحی از اعتماد را در بین افراد ایجاد کنند.
در واقع، وقتی کاربری به سایت شما وارد شود و مطالب و محتوای سایت شما را مطالعه کند، براساس همین مطالب و سطح کیفی آنها می توانست تصمیم به مراجعه به کلینیک، مطب یا درمانگاه شما بگیرد.
بنابراین، در وهله اول سعی کنید مطالب سایت شما، در معنی واقعی کلمه، مفید و البته همراه با صداقت و با پشتوانه علمی تهیه شده باشد.
مجموع این موارد، یعنی کیفیت مطالب ارائه شده، و زمان ایستایی کاربران در سایت، غیر از امکان بالا رفتن مشتریان، یعنی تبدیل کاربران به مشتریان، می تواند باعث ارتقا رتبه شما در گوگل و به تبع آن سئو بهتر برای سایت شما شود.

توجه به سئو محلی در سئو سایت پزشکی

نکته اساسی دیگری که باید در مورد سئو سایت پزشکی در نظر گرفته شود سئو محلی است.
قطعا، فعالیت یک مطب، کلینیک و درمانگاه، صرفا محدود به یک نقطه خاص نمی شود، یعنی اینکه مشتریان این فضاها، صرفا محله ای، منطقه ای و یا حتی شهری و کشوری نمی باشند.
حسن شهرت یک مکان درمانی، می تواند مشتریان را از هر گوشه ای به سمت آن ها جلب کند. اما در هر حال، بخشی از مشتریان این مکان های درمانی یا زیبائی، افراد نزدیک به این مکان ها هستند.
امروزه، تمام ما در مواقعی که به دنبال رفع یکی از احتیاجات خود هستیم به گوگل مراجعه داریم.

سئوی سایت سلامتی

مثلا اگر گرسنه باشیم، “رستوران های تجریش” یا “نزدیک ترین بیرون بر” را مورد جستجو قرار می دهیم، و یا اگر به دنبال کلینیکی باشیم، عبارت “کلینیک زیبایی ولیعصر” یا مواردی مشابه آن را مورد جستجو قرار می دهیم.
همین حالا می توانید عباراتی این چنینی را در گوگل جستجو کنید، یعنی عباراتی با قید مکانی خاص در جستجو.می بینید که در این جستجوها، گوگل مواردی را به صورت جداگانه در بالای صفحه جستجو به مشتری معرفی می کند. این همان سئو محلی است.
لازم به گفتن نیست که این موارد معرفی شده از سوی گوگل تا چه حد از امکان کسب کاربر یا مشتری بالاتری در مقایسه با سایت های دیگر برخوردار هستند.

سرمایه گذاری در سئو سایت پزشکی

یکی از دلایلی که سرمایه گذاری در سئو سایت پزشکی بسیار حائز اهمیت می باشد، این است که طبق آمار، درصد بالایی از افراد مایل هستند به صورت مجازی و آنلاین از مراکز پزشکی وقت و یا مشاوره بگیرند. همچنین تعداد زیادی نیز همان طور که انتظار می رود، در صفحه نتایج گوگل تنها از ۳ یا ۴ وب سایت اول بازدید می کنند.
از این جهت است که سرمایه گذاری در سئو سایت پزشکی در اولویت قرار می گیرد. زیرا همانطور که اشاره شد، در صورت بی توجهی به سئو سایت پزشکی، نه تنها مراجع جدیدی به دست نخواهید آورد، بلکه به احتمال زیاد هیچ کاربری از سایت شما بازدید هم نخواهد کرد؛ و این یعنی وب سایت پزشکی شما در حقیقت هیچ سودی برایتان نداشته است.

اهمیت رابط کاربری و سئو سایت پزشکی

به طور کلی، رابط کاربری یا همان ui/ux، به معنی تجربه کاربران حین استفاده از موارد مختلف وب سایت می باشد. تمامی قسمت های انواع وب سایت ها، و به خصوص وب سایت های پزشکی، باید طوری طراحی شوند که خدمات سایت به آسانی در دسترس کاربران قرار گیرند. مواردی مانند به کارگیری رنگ های نامناسب در بخش های مختلف سایت، به راحتی می توانند کاری کنند که کاربر به سرعت از سایت شما خارج شود.
بدیهی است که رعایت این اصول بصری و در نظر داشتن تجربه ی کاربر در هر مرحله از طراحی سایت پزشکی، کمک بزرگی به سئو سایت پزشکی نیز خواهد کرد و در نهایت باعث افزایش رتبه ی سایت شما خواهد شد.

نکات سئویی مهم در بهینه سازی سایت پزشکی

در سایت های پزشکی این نکات جهت بهینه سازی بسیار اهمیت دارد.

محتوای با کیفیت

از نکات تاثیرگذار در سئو سایت پزشکی، می توان به تولید محتوای با کیفیت اشاره نمود. منظور گوگل از با کیفیت بودن محتوا این است که محتواهای نوشته شده در سایت شما باید خاص باشند، نه مانند نمونه های مشابه سایت های دیگر. یکی دیگر از فاکتورهای باکیفیت بودن محتوا این است که محتواها با هدف رضایت کاربران تولید شده باشند، و زیادی کوتاه و بی ارزش نباشند.

چگالی کلمات کلیدی

استفاده از تعداد مناسبی کلمات کلیدی در سایت، باعث جذب کاربران به وب سایت شما می شود. همچنین لازم به ذکر است که انتخاب کلمات کلیدی نیز باید بر اساس خواست کاربران باشد. بدین معنی که باید دید افراد در رابطه با مسائل پزشکی بیشتر چه کلماتی را جست و جو می کنند.
به کار بردن بیش از حد کلمات کلیدی در صفحات سایت نتیجه بر عکس داشته و موجب کاهش رتبه سایت می شود.

تگ های آلت و بهینه سازی تصاویر

برای افزایش ارزش سایت پزشکی خود، باید در قسمت بارگذاری عکس ها، از تگ های آلت استفاده کرده توضیحات متا را نیز درج کنید. این کار سبب می شود ربات های گوگل راحت تر سایت شما را پیدا کنند و در نتیجه به رتبه وب سایت شما افزوده می شود.

لینک سازی داخلی

در سئو سایت پزشکی، ارتباط دهی صفحات مهم وب سایت به یکدیگر، یکی دیگر از راه هایی است که به افزایش بازدید از سایت شما کمک خواهد کرد.

ثبت در دایرکتوری های پزشکی

سعی کنید نام مطب، کلینیک یا درمانگاه خود را در مهم ترین دایرکتوری ها ثبت کنید. این کار غیر از بالا بردن میزان مشتریان شما، می تواند موجب ارتقا شما در گوگل هم بشود.

ثبت در دایرکتوری پزشکی

امکان ارتباط و پرسش و پاسخ

شاید کمی هزینه بر باشد اما امکان دریافت سوال از کاربران و ارائه پاسخ های مناسب به پرسش های مطرح شده، ضمن تبدیل فضای سایت شما به یک پاتوق کسب اطلاعات پزشکی، باعث بالا رفتن میزان مشتریان و همچنین بالا رفتن زمان ایستایی کاربران و به این ترتیب ارتقا سایت شما در گوگل می شود.
در صورت امکان سعی کنید افرادی را برای این کار قرار دهید که پاسخ هایی علمی و با پشتوانه را به کاربران ارائه دهند.
در کل سئو سایت پزشکی، یعنی توجه متناسب به نیازهای کاربران. چون موارد پزشکی و موارد مرتبط با آن، جزو موارد حساس برای افراد مختلف هستند، باید حساسیت لازم هم در مورد آنها به عمل بیاید تا اعتماد افراد جلب شود.
اگر این حساسیت در نظر گرفته شود، زمینه ارتقا سایت شما هم فراهم می شود.

نمونه کارهای سئو

سئو شرکت اخگرتابش
سئو شرکت اخگرتابش

کلمات کلیدی : خرید گرماتاب، قیمت گرماتاب، گرماتاب قیمت، گرمایش تابشی، سیستم گرمایشی تابشی.

سئپ شرکت پل آیلتس
سئو شرکت پل آیلتس

کلمات کلیدی : دوره تخصصی رایتینگ آیلتس، دوره reading آیلتس، آموزش واژگان آیلتس، دوره های آموزشی آیلتس.

سئو شرکت زر آب

کلمات کلیدی : دیزل ژنراتور، قیمت دیزل ژنراتور، ژنراتور مکالته، ژنراتور استامفورد، شناور و کفکش FB.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *