آشنایی با گوگل ترند و همه چیز درباره آن

آشنایی با گوگل ترند

گوگل ترند، یک ابزار آنلاین است که به کاربران کمک می کند تا روند جستجوی افراد در جستجوی Google، Google News، Google Images، Google Shopping و YouTube را بررسی و کشف کنند. این یک ابزار بسیار مفید برای بررسی موفقیت استراتژی SEO. یک شرکت است که نه تنها به کاربران اجازه می دهد تا ببینند چه موضوعات و کلمات کلیدی در جستجوها محبوب بوده اند، بلکه به داده هایی نیز دسترسی خواهند داشت که حاوی تعداد دفعات جستجوهای خاص در یک بازه زمانی مشخص است که می توانید آن را در فیلترها مشخص کنید.

داده های مورد نظر را می توان روی نمودار روند موضوع جستجو شده طبق مدت زمان انتخاب شده مشاهده کرد که به شما امکان تجزیه و تحلیل موثر نتایج را می دهد. از این نمودار می توان برای نمایش حداکثر 5 جستجوی مختلف به طور همزمان استفاده کرد که شما را قادر به انجام تجزیه و تحلیل و تحقیق مقایسه ای می کند.

چه زمانی باید از گوگل ترند استفاده کنیم؟

از Google Trends می توان برای مقایسه کلمات کلیدی و کشف پیک های مربوط به حجم جستجوی کلمات کلیدی استفاده کرد. Google Trends داده های مرتبط با کلمه کلیدی از جمله فهرست حجم جستجو و اطلاعات جغرافیایی در مورد کاربران موتورهای جستجو را به شما ارائه می دهد.

مزایای استفاده از گوگل ترند

Google Trends به ابزاری مهم برای بسیاری از مشاغل در سراسر جهان تبدیل شده است. بیایید برخی از مزایا و فرصت‌هایی را که این ابزار به تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان ارائه می‌دهد مرور کنیم.

مشاهده آخرین جستجوها

صفحه اصلی Google Trends حاوی طیف وسیعی از اطلاعات مختلف و پرطرفدار از کشورهای مختلف است. از جمله در میان این اطلاعات، جستجوهای داغ در بالای صفحه، و جستجو های پرطرفدار در زیر آن است. این اطلاعات می تواند بسیار مفید باشد زیرا چنین موضوعات پرجستجویی می توانند توسط تبلیغ کنندگان به منظور ایجاد محتوا و شکل دادن به استراتژی ها استفاده شود.

نظارت بر عملکرد بازاریابی

راه های مختلفی وجود دارد که کسب و کارها می توانند عملکرد بازاریابی و برند خود را نظارت و اندازه گیری کنند. یکی از آن‌ها ابزار Google Trends است، زیرا می‌تواند به شما در اینکه میزان فعالیت یا علاقه مخاطبین به محصول یا برند شما چقدر است، کمک کند.

سرچ گوگل ترند

شاخص حجم جستجو همچنین می‌تواند به شما کمک کند که در چه دوره‌هایی نام تجاری یا کلمه کلیدی شما بیشتر جستجو می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد تا دوره های محبوبیت و زمان‌هایی را که در آن افراد به اندازه کافی با محصول یا برند شما تعامل ندارند، ببینید.

همچنین بخوانید : گوگل ترندز چیست و چه کاربردی دارد؟

نتایج ممکن است گاهی اوقات کمی گیج کننده باشد زیرا نام برند شما ممکن است برای انواع دیگر تحقیقات نیز استفاده شود. بنابراین، ارزش آن را دارد که نتایجی را که هنگام تایپ نام برند خود + یک محصول یا خدمات به دست می‌آید، قبل از کشف و اندازه‌گیری محبوبیت آن بررسی کنید.

شناسایی مناطقی که مخاطبین هدف شما از ان، جستجو می کنند

همانطور که قبلاً ذکر شد، می توان دید که کدام کشورها یا مناطق علاقه زیادی به کلمه کلیدی مورد تحقیق شما دارند. این اطلاعات ارزشمند می‌تواند به شما در راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی مؤثر کمک کند و در عین حال به شما کمک می‌کند تا مخاطبان مناسب را هدف قرار دهید.

در حالی که ممکن است یک موضوع خاص در یک کشور اصلاً محبوب نباشد، می تواند در کشور بعدی به شدت پرطرفدار باشد.انتخاب بهترین کلمات کلیدی

برای افزایش ترافیک وب سایت خود، به یک استراتژی سئوی قوی نیاز است. با کمک Google Trends، آسان‌تر است که بفهمید چه کلمات خاصی به طور مکرر مورد پرسش قرار می‌گیرند، در حالی که می‌توانید کلمات کلیدی را آزمایش کنید و موفقیت بالقوه آنها را بسنجید، اگر مثلاً تصمیم بگیرید که کلمه کلیدی مذکور را در مقاله جدید یا عنوان وبلاگ خود بگنجانید.

بررسی فعالیت رقبا

روش دیگری که می توان از این ابزار استفاده کرد، تجزیه و تحلیل عملکرد رقبای شماست. اگرچه این عمیق‌ترین شکل تجزیه و تحلیل رقبا نیست، اما همچنان تصویر خوبی از تعداد دفعاتی که محصول، برند یا خدمات آن‌ها در موتورهای جستجوی Google جستجو می‌شود، به شما می‌دهد.

معایب استفاده از گوگل ترند

Google Trends فقط اعداد نسبی می دهد و راهی برای بدست آوردن اعداد مطلق وجود ندارد. بنابراین، جستجوی مقایسه ای باید انجام شود تا نتایج قابل مقایسه به دست آید.

گوگل ترند فقط نتایج را بر اساس جستجوی مخاطبین آنلاین ارائه می دهد. در صورتیکه ممکن است بسیاری از مخاطبین شما به اینترنت دسترسی نداشته باشند.
دلیل جستجوی مخاطبین مشخص نیست.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که افراد عبارتی را در جستجوی گوگل تایپ کنند و علاقه، تنها دلیل نیست. هیچ اطلاعاتی در مورد شخصی که این عبارت را جستجو می کند وجود ندارد و بنابراین نمی توان به طور قطع به آن استناد کرد.

مزایا گوگل ترند

زمینه محتوا باید تایید شود زیرا کلماتی وجود دارد که می تواند معانی متفاوتی داشته باشد. برای حذف مواردی که نمی‌خواهید در جستجوی شما باشند، Google Trends امکان جستجو در دسته‌ها را ارائه می‌دهد. اما این دسته بندی ها چگونه شکل می گیرند و کدام الگوریتم جستجوها را با هم تطبیق می دهد، مشخص نیست.

به دلیل انتخاب تصادفی جستجوهای وب گوگل ادز، مقادیر در هر جستجو متفاوت است و تکرار پذیری نتایج را کاهش می دهد. استنباط آماری نتایج را می توان با تکرار جستجو افزایش داد. اما از آنجایی که مقیاس های مکانی و زمانی نیز نشان دهنده بزرگی ها هستند، این محدودیت قابل قبول است.

جمع بندی

احتمالاً تایید می کنید که کارهای زیادی را می توانید با گوگل ترند انجام دهید و سئوکاران واقعاً عاشق استفاده از این ابزار عالی هستند! اگر هنوز این ابزار فوق العاده را امتحان نکردید بهتر است همین امروز شروع کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *