آموزش کار با گوگل ادز (نیو فیس)

اهمیت کار با گوگل ادز

گوگل ادوردز (گوگل ادز) پلتفرم تبلیغاتی آنلاین شرکت گوگل است که به منظور افزایش فروش، جذب مشتری، افزایش ترافیک وب سایت و برند سازی کسب و کارها طراحی شده است.

طی ۱۶ سال گذشته که گوگل ادز شروع به فعالیت کرده است، تغییر و یا تغییرات چشمگیری در آن اتفاق نیافته است اما به تازگی شاهد تغییرات اساسی در حساب کاربری google ads بوده ایم که با سرعتی بالاتر و طراحی ساده و گیرا شما را به اهداف تجاریتان می رساند.

هدف این شرکت برای طراحی گوگل ادز و تغییرات اساسی در حساب کاربری ادوردز توسعه کسب و کارها می باشد و از این به بعد کاربران آن قادر هستند که به راحتی با مشتریان خود تعامل برقرار کنند و انتظارات و خواسته های آن ها را بررسی کنند، در صورتی که در گذشته تغییرات تنها به منظور افزایش امکانات صورت می گرفت.

از نظر ظاهری دیگر شاهد منوها و صفحات شلوغ نخواهید بود و به کمک نمودارها و آمارهای ارائه شده توسط آن می توانید کارایی کمپین تبلیغاتی خود را مورد بررسی قرار دهید. همچنین موقعیت مکانی و تعداد بازدید و کلیک کمپین را توسط مخاطبان خود مشاهده خواهید کرد که برای هدفمند کردن کمپین تبلیغاتی و کاهش هزینه های تبلیغاتی شما بسیار مفید است.

ما در این مقاله سعی کرده ایم که توضیحات بیشتری به منظور کار با گوگل ادز جدید (گوگل ادز) در اختیار شما قرار دهیم.

آموزش کار با گوگل ادز

ساخت اولیه کمپین تبلیغاتی کلیکی

ابتدا به کمک نواری که در سمت چپ حساب کاربری گوگل ادز مشاهده می کنید وارد قسمت Campaigns شوید، برای ایجاد کمپین جدید بر روی علامت + کلیک کنید.

پس از آن صفحه ای برای شما قابل رویت است که به شما امکان انتخاب نوع کمپین تبلیغاتی (تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری،…)، هدف کمپین ، نام کمپین ،بودجه روزانه و.. را می دهد. بعد از طی کردن مراحل ذکر شده قادر هستید زیرگروه های کمپین تبلیغاتی خود را بسازید و متن، کلمات و لینک فرود تبلیغاتی مختص خود را بسازید و در کل آگهی تبلیغاتی خود را تعریف کنید.

امکانات گوگل ادز بتا

پس از طراحی و راه اندازی کمپین های تبلیغاتی مهمترین قسمت تبلیغات در گوگل، آنالیز کمپین تبلیغاتی در جهت بهینه سازی آن و رسیدن به اهدافتان می باشد. به همین منظور آشنایی با امکانات جدیدی که در نوار سمت چپ حساب کاربری تان ظاهر شده است، بسیار موثر می باشد.

۱. قسمت Overview

همان طور که ذکر شد توجه گوگل در بتا بجای اضافه کردن امکانات جدید، بر روی توسعه کسب و کارها می باشد. به همین منظور به دلیل آنالیز بهتر از نتایج کسب شده کمپین تبلیغاتی، یکسری نمودارها در قسمت Overview به حساب کاربری ادوردز اضافه شده است که تمامی اطلاعات از جمله میزان بازدید و کلیک، هزینه تبلیغات، وضعیت کلمات کلیدی، زمان کلیک و … را در قالب نمودار نمایش می دهد تا به راحتی بتوانید تغییرات لازم را جهت بهبود کمپین تبلیغاتی خود اعمال کنید.

گوگل ادز (نیو فیس)

۲. قسمت Campaigns

در این بخش می توانید آمار کلیک، بازدید، هزینه کسر شده و… هر کمپین تبلیغاتی را به صورت مجزا در ستون های مشخص مشاهده کنید لازم به ذکر است که می توانید به کمک Columns اطلاعات مورد نظرتان را در ستون ها اضافه کنید و ستونی که نیاز ندارید را حذف کنید.

۳. قسمت Ad groups

به کمک این قسمت می توانید اطلاعات مورد نیاز از زیرگروه های کمپین تبلیغاتی گوگل ادز را مشاهده کنید و یا به کمپین تبلیغاتی خود زیر گروه جدید اضافه کنید.

۴. قسمت Ads & Extentions

در قسمت Ads می توانید متن تبلیغ خود را حذف و تغییر دهید و یا متن جدید تعریف کنید در بخش دوم یعنی قسمت Extentions قادر هستید از امکانات اضافی که شامل تلفن، شعار تبلیغاتی و… در اختیارتان گذاشته است را استفاده کنید که منجر به بهتر دیده شدن تبلیغ شما در موتور جستجوگر گوگل می شود.

۵. قسمت Landing pages

در این بخش می توانید صفحات فرود که برای تبلیغات گوگل ادز استفاده کرده اید را آنالیز و بررسی کنید.

۶. قسمت Keywords

شما به کمک بخش Keywords می توانید کلمات کلیدی خود را بررسی کنید. در این بخش قادر هستید تعداد کلیک و نمایش و وضعیت هر کلمه – بالاترین و میانگین و مجموع هزینه کسر شده – جایگاه کلمه و امتیاز کسب شده هر کلمه از گوگل را مشاهده کنید و حتی از طریق بخش Columns نمایش اطلاعات مورد نظرتان را در قالب ستون اضافه و یا حذف کنید. از طرفی در این بخش می توانید کلمات را اضافه، حذف و یا غیر فعال کنید.

۷. قسمت Settings

به کمک بخش Settings میتوانید تنظیمات کمپین تبلیغاتی خود مانند نوع، زبان و … را تغییر دهید.

۸. قسمت Ad Schedule

در این بخش می توانید ساعت نمایش کمپین تبلیغاتی خود را تعیین کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *