درباره کمپین Universal App

کمپین Universal App

به عنوان یک تبلیغ کننده اپلیکیشن، شما می خواهید اپ خود را بدست تعداد کاربران بیشتری که پرداخت انجام می دهند برسانید. بنابراین چگونه با این افراد ارتباط برقرار می کنید؟ چگونه می خواهید آنها را پیدا کنید؟ کمپین Universal App این روند را برای شما ساده تر می کند.

خیلی آسان می توانید برنامه های اپلیکیشن خود را در بزرگترین شبکه های گوگل مانند: Search, Google Play, YouTube و Google Display Network فعال سازید.

فقط چند خط از متن، پیشنهاد، برخی از دارایی ها را اضافه کنید و بقیه موارد توسط گوگل بهینه سازی می شود تا به کاربران کمک کند، شما را پیدا کنند. این مقاله، مبانی نحوه کار کردن برنامه های اپلیکیشن را پوشش می دهد.

چگونه کار می کند؟

برخلاف بسیاری از انواع تبلیغات در گوگل، شما تبلیغات شخصی برای کمپین Universal App طراحی نمی کنید، در عوض از ایده ها و متن های تبلیغاتی خود با استفاده از فرمت های مختلف و آماده استفاده می کنید.

همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که متن، پیشنهاد بودجه برای شروع را ارائه دهید و زبانها و مکانهای تبلیغاتی خود را اطلاع دهید.
سیستم گوگل ترکیب های مختلف را آزمایش و تبلیغات را نمایش می دهد و آنها بهترین پیشنهاد را برای شما فعال می کنند و نیازی به هیچ کار اضافه از جانب کاربر نیست.

برای کمک به بهترین نتیجه از هر بار دانلود، تبلیغات گوگل هدف گذاری و قیمت گذاری را به طور اتوماتیک هم ارائه می کند. شما می توانید هدف کمپین خود را بهینه سازی کنید تا تمرکز بر یافتن کاربران با ارزش بر اساس اقدامات مورد علاقه تان افزایش پیدا کند.

 Universal App گوگل

تبلیغات برای نصب و یا in-app conversions بهینه سازی شده است

تبلیغات کمپین Universal App بر اساس سیستم های گوگل هماهنگ می شود و همین طور جایگاه آگهی با جایگاه های موجود و مرتبط هماهنگ می شود. برای ساخت تبلیغات خود، تبلیغات گوگل می توانید از لیست برنامه ها در فروشگاه نرم افزار مربوطه، هر ایده ای از متن ها، تصاویر برنامه اختیاری از فروشگاه اپ و یک ویدیو یوتیوب اختیاری استفاده کنید.

این سیستم تبلیغات را متوقف می کند و بطور خودکار تنظیمات را انجام می دهد تا بیشترین دریافت ها برای برنامه اپلیکیشن شما را برآورده کند. به عنوان مثال، اگر یک خط از متن آگهی بهتر از دیگری عمل کند، سیستم متن بهتر را بیشتر نشان می دهد.

آگهی شما در کجا نمایش می گیرد؟

آگهی شما در برترین و خاص ترین جایگاه های گوگل نمایش می گیرد که شامل تبلیغ در گوگل، Google Play و همچنین پارتنرهای گوگل مثل YouTube و Google Display Network و AdMob می باشد و همچنین بیشمار برنامه های دیگری که میزبانی تبلیغ در اپلیکیشن را انجام می دهند. در اینجا به طور کل مکانهایی که تبلیغات شما ظاهر می شود، را می توانید ببینید:

 • Google Search Network
 • Google Search
 • Google Search Partners

گوگل برای تبلیغ شما در جستجوی شرایطی مفید است که مربوط به برنامه شما یا دسته انتخابی آن باشد. تبلیغات گوگل کلمات کلیدی مرتبط با نوع فعالیت شما را با استفاده از چندین روش تولید می کند، از جمله استفاده از اصطلاحات جستجوی Google Play که مردم را به برنامه شما هدایت می کند.

 • Google Play
 • Google Play Search Results
 • Google Play related apps section
 • Google Play home page (پیشنهاد شده توسط گوگل)

گوگل می تواند تبلیغات شما را به افرادی که برنامه هایی مشابه اپ شما را جستجو کرده اند نمایش دهد. در هر یک از برنامه های معرفی شده این قضیه اتفاق می افتد و گوگل به افرادی که مشابه اپلیکیشن شما را در صفحات جستجو داشته اند نمایش می دهد.

 • YouTube
 • Relevant pages or content on YouTube

تبلیغات گوگل خود را می توانید در آگهی های YouTube فعال سازید، جایی که احتمالا بیشتر کلیک می شوند، و احتمالا برنامه شما به صورت خودکار بیشترین دانلود را دارد.

 • Google Display Network
 • Gmail
 • Other Apps
 • Mobile websites of news sites, blogs, and other sites across the Internet

آگهی شما می تواند در مکان هایی که بیشترین میزان ارتباط را با فعالیت شما دارد نمایش دهد. گوگل تبلیغات را برای نمایش در بهترین جایگاه هایی که بیشترین آمار دیده شدن و بالاترین آمار نصب را داشته باشید بهینه سازی می کند.

درباره کمپین Universal App

بهینه سازی کمپین و پیشنهاد قیمت

کمپین Universal App سه روش مختلف برای بهینه سازی اهداف بازاریابی شما ارائه می دهند:

Focus on getting more installs :

تبلیغات گوگل پیشنهادات بهینه ارائه می دهد و شما را هدایت و کمک می کند که بیشترین تعداد کاربران جدید را برای برنامه خود دریافت کنید. پیشنهاد قیمت شما در این حالت برای هر بار نصب باید به طور میانگین در حالت قیمتی متوسط تنظیم شود.

به عنوان یک گزینه پیشرفته در تجربه Google Ads جدید، شما می توانید کاربرانی را در نظر بگیرید که احتمال زیادی برای نصب و انجام یک کار خاص هدف قرار می گیرند. برای این گزینه، می توانید برای هر نصب پیشنهاد قیمت دهید.

Focus on driving in-app actions :

اگر هدف شما یافتن کاربران با ارزش بیشتری باشد، قطعا از این گزینه استفاده کنید. تبلیغات گوگل بر افرادی که بیشترین تلاش را برای تکمیل اقدامات خاص ایجاد کرده برای این کمپین انتخاب کرده و تمرکز خواهد کرد.

تعیین CPA هدف (cost-per-acquisition) به میزان متوسطی که می خواهید هر بار کسی برنامه انتخاب شده را انجام دهد.

Focus on driving in-app action value :

برای کمپین هایی که با تمرکز بر ارزش عمل در برنامه عمل می کنند، تبلیغات گوگل بر روی افرادی که احتمالا در طول زمان بهترین ارزش را دارند، تمرکز خواهند کرد. پیشنهاد شما باید مقادیر متوسط تبدیل (مثلا درآمد) باشد که می خواهید برای هر دلار که در تبلیغات صرف میکنید باشد.
این هدف بازپرداخت هدف در تبلیغ (ROAS) هدف است. به این حالت target return-on-ad-spend  یا هدف بازدهی در مورد تبلیغ گفته می شود. اگر هدف شما این است که اطمینان حاصل کنید که کاربران برای هر 1 دلار از تبلیغات که شما صرف میکنید، 0.5 دلار از خرید برنامه in-app بوده است، شما یک ROAS هدف را با 50٪ باید تعیین کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *