۶ مشخصه برای افزایش سرعت وب سایت

افزایش سرعت وب سایت

یکی از مشخصه ها برای داشتن وب سایتی با کیفیت، بهینه بودن و بارگذاری سریع آن می باشد. از آنجایی که اخیرا افزایش سرعت لود یک وب سایت به عنوان یکی از مهمترین پارامترها برای سئو و بهینه سازی وب سایت قرار گرفته است، اهمیت این مهم دوچندان شده است.
به همین منظور در این مقاله قصد داریم راهکارهایی جهت بهینه سازی و کاهش زمان لود وب سایت ارائه دهیم.

۱. تعداد تصاویر

یکی از مواردی که منجر به کندی سرعت لود یک وب سایت می باشد تعداد زیاد تصاویر است. تعداد تصاویر زیاد حتی گاهی اوقات باعث می شود که برخی از عکس های سایت لود نشوند که در این صورت ظاهر سایت شما زیبا نخواهد بود. بنابراین می توان گفت تعداد عکس های کمتر، یکی از عوامل تاثیرگذار در سرعت وب سایت می باشد.

۲. بهینه سازی تصاویر

علاوه بر تعداد تصاویر، حجم تصاویر نیز در افزایش سرعت وب سایت تاثیرگذار می باشد. انتخاب فرمت بهینه برای هر تصویر در یک وب سایت امری کاملا ضروری می باشد معمولا فرمت JPEG را برای عکس ها واقعی و فرمت GIF یا PNG برای لوگو ها ، دگمه ها ، نمودار ها و … استفاده می شود.
راه های افزایش سرعت سایت

۳. کاهش حجم فایل ها

استفاده از ابزارهای فشرده سازی جهت کاهش حجم فایل ها موجب بالا بردن سرعت لود یک وب سایت می‌شود، علاوه بر آن موجب کاهش باند مصرفی سرور نیز خواهد شد. شما می توانید به کمک Deflate و gzip حجم فایل های داخل وب سایت را کاهش دهید. لازم به ذکر است اکثر مرورگرها از روش gzip بشتیبانی می کنند.

۴.تعداد درخواست های HTTP

دانلود عکس ها، فایل ها در یک وب سایت بیشترین زمانی است که کاربران در یک وب سایت صرف می کنند. به همین منظور کاهش تعداد کامپونت ها یا کاهش تعداد درخواست های HTTP در یک وب سایت منجر به افزایش سرعت وب سایت می شود. طراحی ساده صفحه وب یکی از راه های کاهش تعداد کامپونت های وب سایت می باشد.

۵. استفاده از caching

با استفاده از caching، مرورگر منابع وب سایت شما را به صورت نسخه های cache شده در خود ذخیره می کند بنابراین از لود مجدد وب سایت جلوگیری می کند. در نتیجه این امر موجب کاهش وقفه های سرور شده و به افزایش سرعت وب سایت شما کمک خواهد کرد.

۶. هاست

انتخاب هاست مناسب برای یک وب سایت در سرعت آن تاثیرگذار می باشد. بنابراین سعی کنید از از سرویس های اختصاصی برای میزبانی وب سایت خود استفاده کنید. گرچه هزینه این سرویس ها به مراتب بیشتر از سرویس میزبانی وب هاست اشتراکی است اما تاثیر بسیار زیادی در سرعت لود وب سایت شما دارد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *