5 نکته که در حال حاضر گوگل به صورت اتوماتیک انجام می دهد

کمپین های هوشمند گوگل

5 نکته که در حال حاضر گوگل به صورت اتوماتیک انجام می دهد ، گوگل ادز که قبلا به نام گوگل ادورز شناخته میشد همیشه در حال به روز رسانی های مکرر بوده است و با پیشرفت های مداومی که دارد به نظر می رسد هرماه ویژگی های جدید خودکار علاوه بر ویژگی های دستی به ارمغان آورد.

این اتوماسیون بسیار هیجان انگیز است زیرا آنها نتایج مشابهی را با کار کمتر انجام می دهند.

اما ماشین ها نمی توانند کار متخصصان را انجام دهند و به عنوان مثال هزینه بر اساس هر کلیک را محاسبه کنند، ماشینها و انسانها اغلب در زمان کار با هم بسیار خوب عمل می کنند.

بنابراین برای درک بهتر اینکه ابزارهای اتوماتیک گوگل چگونه کار می کنند و Google Ads چه راهکارهایی ارائه می کنند، اتوماسیون چگونه کار می کند و مدیران چگونه می توانند نتایج و حساب خود را بهبود بخشند این مقاله را مطالعه کنید.

کمپین های هوشمند برای کسب و کارهای کوچک

در کنار بازاریابی مجدد گوگل و تغییر نام از AdWords به Google Ads، آنها اعلام کردند که نوع جدیدی از کمپین خودکار برای کسب و کارهای کوچک به نام Smart Campaigns در نظر گرفته اند.

این نوع کمپین که در حال حاضر در ایالات متحده در دسترس است، در بالای AdWords Express ساخته شده است و طبق گفته گوگل می تواند نتایج قابل توجهی را ارائه کند.

برای تبلیغ دهندگان جدید به صورت پیش فرض این کمپین فعال می شود. کاربران هدف این نوع تبلیغات ممکن است در گذشته تبلیغات AdWords Express یا خدمات محلی را انتخاب کرده باشند و این گزینه ها تا اطلاع قبلی از گوگل در دسترس خواهد بود.

اگر یک کسب و کار کوچک دارید و مایل به همکاری با آژانس برای کنترل هزینه های کلیک هستید کماکان می توانید گوگل ادز را انتخاب کنید و می توانید انتخاب کنید که به صورت اتوماتیک و یا دستی اکانت خود را مدیریت کنید.

آنچه هنوز نیاز به انجام به صورت دستی دارد بودجه ها، مکان و زبان مقصد را می توان توسط تبلیغ کننده اداره کرد، اما واقعیت این است که اغلب بعد از اینکه یک کمپین راه اندازی شد، تغییر نخواهد کرد تا مدیریت حداقل شود.

خدمات هوشمند گوگل

به عنوان یک نقطه ورود ساده به تبلیغات گوگل، قابل تصور است که نتایج برتر وعده داده شده توسط این نوع تبلیغات، تبلیغ کنندگان را جذب می کنند تا گزینه های بیشتری را کشف کنند و در صورت استفاده از ابزارهای تبلیغاتی سنتی اقدامات بیشتری را انجام دهند.

برنامه کاربردی جهانی (Universal App Campaigns)

در ماه می سال 2015 این برنامه راه اندازی شد. این برنامه به تبلیغ دهندگان کمک می کند تا نصب های بیشتری از اپلیکیشن خود داشته باشند و یا درون برنامه های دیگر اجرا شوند. تا جایی که به یاد دارم این نوع از تبلیغات اولین نوع تبلیغ کاملا اتوماتیک در گوگل است.

زمانی که برای اولین بار این کمپین اجرا می شود گوگل به صورت اتوماتیک بهینه سازی را انجام می دهد در صورتی که در سایر برنامه ها در شرایط اتوماتیک بهینه سازی اتفاق نمی افتد و تنها به صورت دستی امکان پذیر می باشد.

گوگل مدیریت هزینه ها، هدف آگهی و مدیریت کمپین را برای بدست آوردن حداکثر نتایج با توجه به بودجه تعیین شده توسط تبلیغ کننده را انجام می دهد.

این برنامه اطلاعات مشخص شده در فهرست تبلیغ کننده در اندروید یا ios را اتوماتیک با عناصرخلاق مورد استفاده قرار می دهد.

برای شروع کمپین یونیورسال اپ کماکان برخی موارد مانند تعیین بودجه روزانه، مکان نمایش، زمان کمپین باید توسط شخص مشخص شود.

همچنین گوگل چند ایده از آگهی های تبلیغاتی را درخواست می کند تا بتواند بر اساس پیشنهادات ارائه شده بهترین خدمات و سرویس را ارائه کند.

 

بهینه سازی هدف کمپین های خرید (Goal-Optimized Shopping Campaigns)

برای خرده فروشان و بیزینس های کوچک بهترین کار راه اندازی کمپین های هوشمند خرید است. این کمپین ها هدفمند هستند و درحال حاضر 60 درصد از کل کلیک ها در گوگل برای این نوع از کمپین ها می باشد.

تعداد افرادی که از این کمپین ها استفاده می کنند بسیار بالا هست و همین طور تعداد محصولات بیشتر از 10 هزار مود می باشد. بنابراین در این شرایط امکان اتوماتیک گوگل بسیار مناسب به نظر می آید.

این کمپین به صورت خودکار برای فروش محصولات راه اندازی و برای بازاریابی مجدد در طول 45 روز، گوگل مدیریت بهترین هزینه کلیک و جایگاه را انجام می دهد.

خدمات اتوماتیک گوگل

تبلیغ کنندگان می توانند بازده اختیاری در هزینه تبلیغات (ROAS) را تعیین کنند و سیستم برای به حداکثر رساندن فروش در بودجه مورد نظر و هدف ROAS کار خواهد کرد.

گوگل توصیه می کند که کمپین های جداگانه ای داشته باشید، اگر اهداف ROAS متفاوت دارید. به یاد داشته باشید که به حداکثر رساندن ارزش تبدیل همان چیزی نیست که حداکثر سود را داشته باشد.

مدیریت ریسک های ROAS از طریق کمپین های جداگانه ممکن است نتایج را بهبود بخشد.

مناقصه خودکار (Automated Bidding)

گوگل هفت راهکار برای پرداخت کلیک را مشخص کرده است. 3 نوع از آنها پرداخت اتوماتیک هست. این پرداخت ها بر اساس مکانیزم ماشین های گوگل انجام می شود و هزینه های کلیک برا اساس تجربه ماشین ها مشخص می شود.

مناقصه اتوماتیک شاید یک اشتباه نامناسب باشد، زیرا در حالی که جنبه های مدیریت پیشنهاد را خودکار می کند، نباید به طور کامل به آن فکر کرد.

گوگل در مقالات خود به این مطلب اشاره می کند که پرداخت ها نباید به صورت اتوماتیک انجام شود چرا که این پرداخت ها به عوامل متفاوتی بستگی دارد که این موارد در پرداخت های اتوماتیک در نظر گرفته نشده است.

بیشتر این نوع از پرداخت برای کسب و کارهای محلی و خیلی کوچک مناسب است کهنیازی به تغییرات ندارند یا اتفاق خاصی در مناقصه قیمت ها اتفاق نمی افتد.

در مورد راهکارهای پیشنهاد قیمت های هوشمند مانند CPA هدف، ROAS هدف و CPC پیشرفته، گوگل به صورت خودکار پیش بینی احتمال تبدیل را با نگاه کردن به سیگنال های زمان حراج از جمله دستگاه، محل، زبان، روزانه و غیره در نظر می گیرد.

در حالی که گوگل می تواند تغییرات در نرخ تبدیل و ارزش تبدیل را براساس عوامل مختلفی که در میان تعدادی از تبلیغ کنندگان به طور گسترده قابل استفاده است پیش بینی کند.

این سیستم ها هنوز عوامل منحصر به فردی را که بر مخاطبان خاص تاثیر می گذارد، در نظر نمی گیرند.

در نتیجه بسیاری از موارد دیگر هست که در تبلیغات گوگل به صورت اتوماتیک نقش دارند. در حال حاضر اگر در پنل های خود کلمه هوشمند را مقابل هر یک از عبارات دیدین می توانید از حالت اتوماتیک گوگل بهره ببرید. مانند پرداخت هوشمند، کمپین هوشمند و غیره.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *