ترفندهای ساده و جالب جستجو در گوگل

10 ترفند جستجو گوگل

10 ترفند ساده جستجو در گوگل

گوگل نسبت به دانش اکثر افراد ابزار قدرتمندتری برای جستجوی پیشرفته و رسیدن به هدف مورد نظرتان می باشد. به همین منظور استفاده موثر از این تکنولوژی می تواند کیفیت جستجوی شما را افزایش دهد و به انتقال بهتر اطلاعات کمک کند. در این مقاله ترفندهای جستجو در گوگل را برای شما شرح میدهیم تا یافتن آنچه می خواهید برایتان سریع تر و راحت تر شود.

1.استفاده از خط تیره

تعداد دفعات زیادی پیش آمده است که هنگام جستجو بخواهید کلمه ای خاص در نتایج جستجو در گوگل حذف شود و برای شما دیده نشود بدین منظور باید از – قبل از کلمه مورد نظرتان استفاده کنید. به طور مثال می خواهید نتایج جستجوی عبارت “تماشای فیلم” را بدون مشاهده فیلم های قدیمی ببینید باید به شکل زیر در کادر سرچ گوگل بنویسید:
تماشای فیلم -قدیمی

2. علامت کوتیشن

با استفاده از علامت نقل قول یا کوتیشن می توانید عبارت مورد نظرتان را دقیقا با همان شکل و ترتیب در نتایج گوگل رصد کنید. این روش برای یافتن نقل قول و یا شعری خاص بسیار کاربرد دارد.

3. علامت ستاره

این علامت زمانی کاربرد دارد که شما در جستجوی یک عبارت، یک و یا چند کلمه از آن عبارت را فراموش کردید. بنابراین به جای کلماتی که فراموش کرده اید از علامت ستاره استفاده می کنید تا به نتیجه ی صحیح تری برسید.

4. علامت پرانتز

زمانی که بیش از یک کلمه در یک قسمت از عبارت را فراموش کرده باشید از پرانتز باید استفاده کنید. در چنین شرایطی باید ابتدا و انتهای عبارت را نوشته و سپس از (تعداد کلماتی فراموش شده) در قسمت مدنظرتان استفاده کنید.

5. علامت ~

زمانی که از علامت تیلدا قبل از کلمه مورد نظرتان استفاده می کنید، گوگل تمامی مترادف های این کلمه را نیز در نتایج جستجویش نشان می دهد.

6. دو نقطه

می توانید برای راحتی و تسریع بخشیدن در نشان دادن مفهوم رنج اعداد از دو نقطه کنار هم و در یک خط یعنی .. استفاده کنید.

7. جستجو در درون وب سایتی خاص

زمانی که می خواهید مقاله ای خاص را در یک وب سایت مشخص بخوانید و یا به طور کلی می خواهید اطلاعات مدنظرتان را از وب سایتی خاص پیدا کنید از این روش استفاده میکنید. در ابتدا باید آدرس سایت را وارد کادر جستجو گوگل کرده و در ادامه واژه کلیدی مد نظرتان را اضافه کنید.

8. یافتن لینک

با نوشتن کلمه‌ی :link و وارد کردن لینک مورد نظر خود در مقابل آن می‌توانید تمام سایت‌هایی را که به این لینک ارتباط داده‌ شده اند، را مشاهده کنید.

9. وب سایت مشابه

زمانی که شما مطلب و موضوعی را در یک وب سایت دیده اید و می خواهید وب سایت های مشابه آن را نیز پیدا کنید از این روش استفاده می کنید. در این شرایط جلوی عبارت :related وب سایت مورد نظر را وارد می کنید تا تمامی وب سایت های مشابه برای شما نمایش داده می شود.

10. پیدا کردن منشا تصاویر

زمانی که می خواهید اطلاعاتی از یک عکس بدست آورید برای شما بسیار کاربرد دارد. در ابتدای امر باید وارد قسمت تصاویر در گوگل شوید و روی آیکون دوربین کلیک کرده و عکس مورد نظرتان را بارگذاری کنید. سپس گوگل در نتایج جستجو بهترین حدس را درباره‌ی عکس به شما تحویل می‌دهد.

در کل می توان گفت گوگل، نه تنها به عنوان بزرگترین پلتفرم تبلیغات و بازاریابی شناخته شده بلکه به عنوان بهترین موتور جستجوی جهان در زندگی ما نقش بزرگی را ایفا می کند به همین دلیل اهمیت یادگیری و استفاده از ترفند های ذکر شده برایتان دوچندان می‌شود

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *