تبلیغات دیسکاوری گوگل چیست؟

تبلیغات دیسکاوری گوگل چیست؟

دیسکاور یک فید است که در صفحه اصلی برنامه iOS و اندروید و همچنین صفحه اصلی Google.com تلفن همراه ظاهر می‌شود. با استفاده از تبلیغات دیسکاوری گوگل ادز مربوطه می‌توانید تنها از طریق یک کمپین در مقیاس بازار به هدف خود برسید.
کاربران می‌توانند فیدهای خود را شخصی‌سازی کنند، بنابراین محتوای مربوط به آنها را راحت‌تر می‌بینند. برخلاف تبلیغات جستجوی گوگل، برای نمایش این تبلیغات افراد نیازی به جستجو ندارند.
گوگل بر اساس فعالیت، کاربران را به مخاطب‌های خاصی طبقه‌بندی می‌کند و تبلیغات مربوط به آن شخص را ارائه می‌دهد.
گوگل ادز در حوزه‌ی تبلیغات خود در کمپین دیسکاوری دست به کار بزرگی زده و به جای جستجو بعنوان ابزاری برای کاربران، ویژگی‌هایی همچون مخاطب‌سازی را در دستور کار خود قرار داده است.
در واقع، مخاطب خاص یا جا ویژه (Niche) مفهومی است که می‌تواند باعث شود هر محتوا به مخاطب خاص خود برسد و مخاطبان نیز بر اساس نیازهای منحصر به فرد خود به محتوای مورد نظر دست یابند.
در ابتدا کمپین‌های تبلیغاتی دیسکاوری برای اجرای در برنامه دیسکاور گوگل برنامه‌ریزی شده بود، اما این خصوصیت جدید گوگل قابلیت یادگیری ماشین را نیز دارد؛ بنابراین در یوتیوب (YouTube) و جی میل (Gmail) نیز گسترش یافته است.

ویژگی های تبلیغات دیسکاوری گوگل

دیسکاوری گوگل ادز یک راه آسان برای معرفی محصولات به مشتریان است. کمپین‌های تبلیغات دیسکاوری بسیاری از آزمایشات تبلیغاتی، هدف‌گیری و بهینه‌سازی کمپین‌ها را ساده می‌کنند.
دیسکاوری گوگل ادز تبلیغات تصویری قابل کلیک با قابلیت بهینه‌سازی موبایل و بصری هستند که از قدرت قصد و نیت کاربر استفاده می‌کنند.
این تبلیغات براساس سیگنال‌های گوگل از بازدید از وب‌سایت افراد، بارگیری برنامه‌ها، فیلم‌های مشاهده شده و جستجوی نقشه است.
اینگونه بنظر می‌رسد که نوع جدید این قابلیت می‌تواند درست در زمانی که کاربران به دنبال کشف چیزهای جدید هستند به صورت عکس‌های چرخشی، جلوی چشم آنها قرار گیرد.

مزایای مهم‌تر و ملموس‌تر استفاده از تبلیغات دیسکاوری گوگل ادز

با استفاده از تبلیغات دیسکاوری گوگل ادز مربوطه می‌توانید تنها از طریق یک کمپین در مقیاس بازار به هدف خود برسید. با در نظر داشتن این که بیش از چهار میلیارد و 800 هزار کاربر گوگل وجود دارد، سهم کمپین‌ها در تبلیغات آشکار می‌شود.
استفاده‌ی مخاطبین بیشمار این حوزه از تبلیغات تحت پوشش شرکت گوگل این فرصت را برای شما به وجود آورده تا بتوانید با کمترین هزینه بیشترین مخاطبین بازار سرمایه‌ی خود را پیدا کنید.
تبلیغات دیسکاوری گوگل ادز

مخاطبان سفارشی، وابستگی و بازار را هدف قرار دهید

اگرچه پیشتر بیان شد که بیش از چهار میلیارد نفر از خدمات مختلف گوگل استفاده می‌کنند، اما تنها مزیت تبلیغات دیسکاوری گوگل استفاده از این جمعیت فراوان نیست بلکه مهمترین نکته پیدا کردن بازار هدف و البته مخاطبان خاص‌تر در این بازار است.

تبلیغات همه جانبه و تعاملی است

چند سویه بودن و البته هدفمند بودن و حالت نیاز و تقاضامند بودن این حوزه از تبلیغات بستر مناسبی را برای دارندگان محصول و البته مشتریان اصطلاحاً با فایده فراهم کرده است.

محصولات و خدمات را در “Home” و “Watch Next” به نمایش بگذارید

اگر از قدرت یوتیوب در دنیای امروز باخبر باشید حتما می‌دانید که سفارش تبلیغات در این بستر تا چه اندازه قدرتمند، متقاعد کننده و البته پربازدید است. شما با استفاده از دیسکاوری گوگل ادز به آسانی می‌توانید به این امکان نیز دست پیدا کنید.
در حالی که کاربران صندوق ورودی خود را بررسی می کنند، در افزونه‌های GMail Social and Promotion نیز ظاهر می‌شوید.
استفاده از ایمیل شرکت گوگل برای مخاطبین امری ضروری و رایج است که نوع تبلیغات شما و ظاهر شدن آن در قسمت ترقی و اجتماعی آن بیش از پیش محصول شما را در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد.
گروه‌بندی و تقسیم‌بندی مخاطبان بر اساس میزان علایق یکی از مزایای استفاده از این خدمت در گوگل ادز است چرا که هرچه حوزه‌ی تبلیغات و مخاطبان تخصصی‌تر باشند، سودمندتر است.

هدف‌گذاری و هزینه عملکرد تبلیغات دیسکاوری گوگل ادز

بر خلاف کمپین‌های جستجو (Search Campaign)، تبلیغات دیسکاوری گوگل کلمات کلیدی گوگل ادز را هدف قرار نمی‌دهند. به جای آن، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند انتخاب کنند چه مخاطبانی تبلیغات آنها را ببینند. تبلیغ‌کنندگان می‌توانند مخاطبین خاصی را برای تبلیغات خود هدف قرار دهند.
از دیگر نکات پیرامون هزینه‌های این حوزه باید بگوییم که کمپین‌های دیسکاوری با ویژگی یادگیری ماشینی ایجاد و با توجه به سیاست‌های هوشمند هزینه‌گذاری گوگل تامین می‌شوند. در حال حاضر، کمپین‌های دیسکاوری فقط دو استراتژی هزینه‌گذاری را پشتیبانی می‌کنند.
هدف‌گذاری هزینه به ازای اقدام(Cost Per Action): گوگل تلاش می‌کند با هزینه مشخصی تبدیل‌ها را انجام دهد. اگر بودجه‌ای در اختیار دارید که 10 برابر هزینه به ازای اقدام است، توصیه می‌شود که از این استراتژی استفاده کنید.
گوگل تلاش می‌کند تا تبدیل‌های بسیاری را با پایین‌ترین هزینه اقدام فراهم کند. این برای تبلیغ کنندگانی مناسب است که بودجه اندکی دارند یا قصد ندارند که 10 تبدیل در روز داشته باشند.

میانگین هزینه به ازای اقدام کمپین دیسکاوری گوگل ادز فقط 12 دلار است. بنابراین تبلیغ‌کنندگان می‌توانند با یک بودجه اندک درآمد خوبی کسب کنند.
با این حال، صنایعی که به صورت عادی هزینه اقدام بالایی در شبکه سرچ و نمایش (Display) دارند، باید انتظار داشته باشند که CPA نسبت به درآمد آنها نیز افزایش یابد.
زمانی که نخستین کمپین را اجرا می‌کنید یا نخستین تغییرات را انجام می‌دهید، گوگل توصیه می‌کند که دو یا سه هفته صبر کنید تا تغییرات ایجاد شده در تبلیغات را متوجه شوید. بنابراین می‌توانید با توجه به تعامل کاربران تغییرات را انجام دهید.

معیارها و گزارش تبلیغات دیسکاوری گوگل ادز

تعامل‌ها:

کلیک روی تبلیغات شما در سیستم عامل‌ها؛ برای هر کدام هزینه دریافت می‌کنید.

میزان جذابیت:

تعداد کلیک روی آگهی شما بر تعداد دفعات نمایش آن تقسیم شده است.

کلیک:

کلیک‌هایی که چشم‌اندازها را به وب سایت شما هدایت می‌کند.

نرخ کلیک کاربران (Click Though Rate):

کلیک‌هایی که به ورود به سایت شما منجر می‌شوند. این نرخ در واقع، درصدی از کاربران است که در نتایج جستجو بر روی لینک سایت شما کلیک می‌کند.

هزینه برای هر کلیک (CPC):

هزینه کل کمپین، تقسیم بر هزینه تعداد کلیک روی تبلیغات شما که منجر به بازدید از وب سایت شما می‌شود.

تعاملات:

ترکیبی از همه کلیک‌های پرداخت شده بر روی تبلیغ دیسکاوری گوگل ادز شما

میزان تعامل:

تعداد تعاملات با آگهی شما را بر تعداد نمایش آگهی شما منعکس می‌کند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *