روند طراحی وب سایت در سال 2018

روند طراحی سایت ۲۰۱۸

روند طراحی وب سایت در سال 2018 ، گرفتن آخرین روند طراحی وب سایت و اخبار برای طراح وب بسیار مهم است. در عوض، دانش و کار خروجی آنها از بین می رود. به همین ترتیب، تقریبا تمام وبلاگ های طراحی وب، مقاله ای در مورد روند طراحی وب در ابتدای سال منتشر می کنند.

۱۶ روند طراحی وب سایت

هر چند عناصر طراحی وب جدید هر ساله وجود دارد، برخی از روند های سال گذشته همچنان همانند طراحی ساده و طراحی میکرو انیمیشن باقی می مانند. این مقاله 16 روند طراحی وب سایت را با نمونه های عملی به نمایش می گذارد. اگر می خواهید آخرین روند طراحی وب در سال جاری را بدانید، این مقاله باید خوانده شود.

ساده و راحت

کم و بیش روند مینیمالیسم با فضاهای خالی بیشتر ادامه دارد. به خصوص فضاهای سفید برای طراحی تمیز، چند منظوره و همه کاره. آرامش از طریق انیمیشن های آهسته و دقیق به دست می آید. محتوای کوتاه و کمی پررنگ بر روی صفحه نمایش. این باعث می شود که بازدید کننده پیام شما را در اولین نگاه دریافت کند.
همانطور که می دانید، اولین نگاه اثربخش ترین نگاه می باشد.

طرح های آینده نگر

طراحان فیلم های آینده نگر، بی نظیرترین طراحان می باشند. روزانه در آثار نمایشگاه های تجسمی و آینده نگری و تجزیه و تحلیل آنها می تواند راه حل مناسبی برای ایجاد خلاقیت باشد.

تصاویر سفارشی و فیلم ها

یک تصویر پیامی را به ارزش هزار کلمه ارسال می کند. در کنار آن فضای ذخیره شده و علاقه کاربر را افزایش می دهد. نمایشگرها 60،000 برابر سریعتر از متن پردازش میشوند!

انجام طراحی وب سایت
مردم 10٪ از آنچه که می شنوند، 20٪ از آنچه که می خوانند و 80٪ از آنچه را که می بینند را انجام می دهند. برای متقاعد کردن شما باید مثالی بزنیم: پیگیری هر دنبال کننده اینستاگرام 58 برابر بالاتر از مخاطبان فیس بوک می باشد.

بر اساس یک مطالعه مدت زمان ایستایی در سایت با یک عکس یا ویدئو خوب در سایت تا 100 درصد افزایش می یابد. به طور چشمگیری، خریداران پس از تماشای نسخه ی نمایشی خود، 85 درصد احتمال خرید یک محصول را دارند. در این مورد می توان کانال invision یوتیوب را مثال زد.

سایه های عمیق و اضافی

سایه ها توهم عمق ایجاد می کنند، این مورد در جامعه طراحان بسیار مورد علاقه می باشد زیرا سطوح تخت آنها را به سطوح کمی نیمه تخت تبدیل می سازد. قبل از ورود به این مورد باید کار سایه سازی و طراحی با نور را کامل یاد بگیرید.

شما می توانید از سایه ها و رنگ ها (با تغییر اندکی) برای موارد زیر استفاده کنید:

برای ایجاد CTA (Call To Action) می تواند استفاده شود در این حالت به نظر می رسد که آماده کلیک هست.
برای ایجاد یک سلسله مراتب بصری بین عناصر. فقط حتما باید توجه داشته باشید که بیش از حد از سایه ها استفاده نشود.

وب سایت واکنشگرا و لوگوها

در سال 2018 موبایل، مخاطب ایجاد می کند. گوگل برای اولین جستجوی هر تلفن همراه انتخاب می شود. برای راحتی بیشتر مخاطبان توسعه دهندگان وب با طراحی ریسپانسیو پاسخگوی افراد هستند و حالا شما می توانید این راحتی را در طراحی لوگو نیز مشاهده کنید.
در این سال اکثر برندها برای حفظ حضور خود در همه دستگاه ها و پلت فرم ها به فکر سادگی لوگو و واکنشگرا بودن سایت بودند.
این عوامل را گوگل پایه گذاری کرده است که بسیار کاربردی می باشد، ممنون گوگل!

عکاسی ساده آتلیه ای

تصاویر با پس زمینه ساده (فضای منفی) که بر روی جزئیات خاص تمرکز می کنند. آنها بهتر هستند که توجه کاربر را بر روی یک آیتم خاص جلب کنند.

تصویر چند تکه می باشد، ولی شما فقط به یک نکته توجه می کنید و این مورد نباید دارای استثنا باشد. این ترفند به شدت در صنعت تجارت الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر طراحان وب آن را برای افزایش CTA اتخاذ می کنند.

فضاهای منفی بیشتر

فضاهای منفی فضاهای خالی در اطراف یا بین محتوا هستند. این می تواند در هر رنگی باشد. استفاده از فضای منفی یک عنصر کلیدی ترکیب هنری است.

طراحان وب به شدت با استفاده از فضاهای منفی برای جلب توجه کاربران به چیزی که منحصر به فرد است اقدام می کنند.
حدس بزن چی شده؟ شما آنرا دریافت کرده اید:

هیچ کدام از محصولات شما برای فروش با Call TO Action طراحی نشده اند.
طراحان از فضاهای منفی چشمگیر برای ایجاد نقاط کانونی استفاده می کنند.

نقاط کانونی

نقطه مورد علاقه، تاکید و یا تفاوت که ما را جذب و توجه ما را جلب می کند.
انیمیشن ها، Gifs و Cinemagraphs
موشن یا حرکت توجه بیننده را خیلی سریعتر از هر چیز دیگری جلب می کند. دلیل موفقیت اینستاگرام این است که کاربران دوست دارند داستان ها و وقایع را ببینند و دوست ندارند آنرا بخوانند.

سرنوشت مشترک (همزمان)

ما عناصری را می بینیم که در همان جهت که بیشتر متصل هستند نسبت به آنهایی که ثابت یا حرکت می کنند در جهت مخالف حرکت می کنند.

طراحی وب  سایت ۲۰۱۸
شما نسبت به این واژه ها انیمیشن ها، Gifs و Cinemagraphs کاملا آشنایی دارید چرا که از آنها حداقل یکبار در صفحات اجتماعی استفاده و یا بازدید کرده اید. پس حتما برای ایجاد صفحات فرود چشمگیر، آگهی ها، خبرنامه ها و موارد دیگر استفاده کنید.

تعاملات کوچک

آنها در همه جا هستند – من شخصا آنها را دوست دارم. آنها متفاوت از انیمیشن هستند. تعاملات کوچک نیز می تواند برای ایجاد رابط کاربری بسیار پویا استفاده شود. کاربر نیازی به بازدید و مرور صفحات ندارد.
برای من توضیح این تفاوت سخت است، می توانید مثال زیر را ببینید:
بهترین مثال Medium clap می باشد. 50 بار باید کلیک کنید تا تعاملات کوچک را ببینید.

گرادینت روشن و رنگ های واضح

سایه ها دوباره برگشته اند. پس از یک بازه زمانی در طراحی سایت مجدد آنها دیده می شوند. گرادینت نسل 2 با رنگ های واضح تر در حال محبوب شدن هستند. شما می توانید آنها را در همه جا از Spotify تا آیفون X-Max ببینید.

چاپ پررنگ و خلاقانه

طراحان وب، تایپوگرافی را تبدیل به یک ابزار برای ایجاد آثار هنری نوآورانه هیجان انگیز می کنند. در سال 2018 طراحی وب تنها محدود به چند تایپوگرافی نیستند و حداقل از 4 یا 5 طرح استفاده می کنند. شخصیت های اندازه ی Jumbo جایگزین تصاویر می شوند. در سال 2018 خطهای بزرگ و جسورانه به روند طراحی تبدیل خواهد شد.

پس زمینه ساده

سایت شما باید زیر 2 ثانیه بارگذاری شود. در غیر اینصورت 40% از کاربران وب سایت شما را ترک می کنند. این مورد توسط وبلاگ ها و وب سایت های محبوب در زمینه سئو تائید شده است.
هر ثانیه تاخیر رضایت مشتری را 16٪ کاهش می دهد و فروش را 7٪ کاهش می دهد.

رابطه بین سرعت و پس زمینه ساده چیست؟

پاسخ ساده است. پس زمینه ساده سریع تر بارگذاری می شود، انحراف دید کمتر و چشم نواز تر است. تمامی این موارد درباره پس زمینه های ویدئویی نیز صدق می کند.

ایجاد فضای بیشتری با طراحی صفحه تقسیم شده

تقسیم یک صفحه به دو قسمت به شما اجازه می دهد که محتوا را در قسمت های معنایی قرار دهید. به عنوان مثال جدا کردن متن از تصاویر و غیره.
به این ترتیب شما می توانید محتوای بیشتری را در همان صفحه بدون مزاحمت UX نشان دهید.

آیکون های ترکیبی و تک رنگ

آیکون های تک رنگ به راحتی قابل خواندن هستند. بیش از یک رنگ را می توان برای آیکون ها استفاده کرد. این آیکون ها سنگین نیستند.

رای حفظ کاربران داستان بگویید

گفتن داستان بهترین راه برای برقراری ارتباط با کاربران و حفظ آن است. محتوای تحویل شده به عنوان یک داستان می تواند تا 22 بار به یاد ماندنی تر از واقعیت ها باشد. برندهای بزرگ این کار را بسیار خوب انجام می دهند. شما می توانید تصاویر یا شکل ظاهری خود را به صورت داستان به مخاطبان خود بگویید.

محتوای چاپی داشته باشید

مهم نیست چقدر دیجیتالی هستیم، چاپ چیزی است که نمیتوان آن را نادیده گرفت. من خودم محتوا را چاپ می کنم که مفید است. حالت خواندن در مرورگرها از CSS چاپ شما برای نمایش محتوا استفاده می کند. بهتر است آنرا به لیست آزمایش های کاربردی خود اضافه کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *