راهنمای گوگل ادز که از صفر به 100 می رسید (قسمت دوم)

نمره کیفیت یا Quality Score چیست و چگونه کار می کند؟

برای داشتن جایگاه مناسب،کیفیت کلمه بسیار مهم است. داشتن کیفیت کلمه بالا و مناسب یک جز حیاتی از کمپین های موفق است.

کیفیت کلمه شما با توجه به سه عامل کاملا متفاوت در کمپین های شما تعیین می شود:

صفحه فرود: چگونه آن را تبدیل می کند، تجربه کاربر چگونه است؟

پیش بینی CTR: میانگین CTR شما به طور میانگین چه طور است؟ هرچه بالاتر = بهتر

ارتباط آگهی و جستجو: آگهی شما با جستجو کاربران مربوط هست؟ هرچه ویژگی های آگهی مرتبط تر= ارتباط با آگهی مرتبط تر

چرا نمره کیفیت مهمتر از رتبه بندی آگهی است؟

در تحقیقات و تجربه ای که ما در گروه شادان از کپمین های گوگل ادز خود بدست آورده ایم، هرچه کیفیت کلمه بالاتر باشد و متن تبلیغ شما مرتبط تر با کلمات و جستجویی که در گوگل انجام می شود باشد باعث می شود که CTR بالاتر رود و هزینه کلیک کاهش یابد.

سعی کنید کیفیت کلمه خود را بهبود بخشید این یک راه حل عالی برای داشتن جایگاه مناسب در گوگل بدون پرداخت هزینه کلیک بالا هست.

با عواملی که در بالا توضیح داده شد می توانید کیفیت کلمه را بهبود بخشید و هزینه کلیک ها را کاهش دهید و در نتیجه جایگاه مناسب تر بدست می آورید و فیدبک تبلیغ شما بالاتر می رود.

آیا گوگل ادورز برای بیزینس من مناسب است؟
با این سوال برخورد زیادی داشتیم که آیا با این شرایط گوگل ادورز برای کسب و کار مناسب است؟ و اینکه فکر می کنید تو فروش سازمان من تاثیرگذار است؟

و از این سوال رایج تر این هست که گوگل ادورز به درد من نمی خوره!

برای فهمیدن این مطلب که گوگل ادورز به درد شما می خوره یا نه باید این سوال مهم را از خودتون بپرسید که شما برای صرف هزینه باید صرفه جویی کنید یا محدودیت ندارید؟

اگر بودجه ای برای تبلیغ در نظر گرفته اید و مطمئن نیستید که کجا باید هزینه کنید، گوگل ادز کاملا برای شما مناسب است، و همانطور که گفته می شود تا امتحان نکنید متوجه نمیشید که این نوع از تبلغ برای کسب و کار شما مناسب است یا نه.

گوگل ادورز تقریبا می تواند برای هر نوع کسب و کاری مناسب باشد. به طور میانگین هر کسب و کاری بر اساس بودجه ای که پرداخت می کند 2 برابر بودجه را دریافت می کند (به نقل از مقالات گوگل).به این معنی که اکثر کاربران به احتمال زیاد در Google AdWords موفق خواهند شد. اگر هنوز هم شک دارید، این پست را بررسی کنید.حتی اگر شما 50 دلار برای تبلیغ در گوگل داشته باشید، این یک راه عالی برای آزمایش بازار است و ببینید آیا AdWords می تواند برای کسب و کار شما مناسب باشد یا خیر.
ولی اگر آماری درباره میانگین هزینه هر کلیک نیاز دارید در ابن رابطه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم:

هزینه هر کلیک، پولی است که شما برای هر کلیک بر روی تبلیغات خود به Google می پردازید.

بر اساس یک تحقیق، متوسط هزینه هر کلیک در گوگل ادز در تمام صنایع و به صورت جهانی (توجه داشته باشید که آمار به صورت جهانی است نه صرفا کشور ایران) 2/32 دلار برای جستجو و کلیک در شبکه گوگل و 0/58 دلار در شبکه های طرف قرارداد گوگل تخمین زده شده است. بر اساس آمار منتشر شده از گوگل شما می توانید بر اساس بیزینس و کسب و کار خود تخمین بزنید که برای هر کلیک چه میزان هزینه پرداخت می کنید. در ایران آمار هزینه کلیک ها به طور میانگین از کلیکی 0/4 سنت به بالا بسته به نوع وبسایت ها و کسب و کارها هزینه متغیر می باشد. با توجه به میانگین هزینه های اعلام شده به صورت جهانی یا در کشور ایران می توانید نرخ تبدیل برای کسب و کار خود را حدودی تخمین بزنید و برنامه ریزی داشته باشید.

با محاسبه میانگین میزان نرخ تبدیل (Conversion Rate) و هزینه هر کلیک، محاسبات خود را انجام دهید. سپس، ببینید که چند کلیک برای تبدیل یک درایو انجام می شود و چقدر هزینه آن را پرداخت خواهید کرد. اگر هزینه های شما از حد تحمین زده شده فراتر رود در اینصورت فروش شما از گوگل ادز دچار مشکل می شود و توجیه اقتصادی ندارد.

به یاد داشته باشید که تمام هدف گوگل ادز این است که شما پول بپردازید برای دیده شدن، نه صرفا فروش!
تمام هدف خود را معطوف به فروش نکنید و در نظر داشه باشید که ROI مثبت داشته باشید.

ROI به معنی بازده سرمایه گذاری است. (Return On Investment) و فرمول ROI هم به این ترتیب می باشد:

investment formula is: ROI = (Net Profit / Cost of Investment) x 100

مقالات پیشنهاد شده :
راهنمای گوگل ادز که از صفر به ۱۰۰ می رسید (قسمت اول)
تاپ ترین به روزرسانی های اینستاگرام در سال ۲۰۱۸ (قسمت اول)
تاپ ترین به روزرسانی های اینستاگرام در سال ۲۰۱۸ (قسمت دوم)
افزایش هوش خزنده گوگل

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *