قیمت پروژه سئو چگونه تعیین می شود؟

قیمت پروژه سئو

قیمت پروژه سئو بسیار متغیر است و به سختی می توان یک قیمت ثابت برای آن تعیین کرد. با این وجود در این مقاله قصد داریم به برخی از سوالات مبهم و غیر قابل درک که پاسخ دادن به آنها برای تعیین هزینه انجام سئو می تواند مشکل باشد، پاسخ بدهیم.

هزینه انجام سئو چقدر است؟

در دنیای اقتصاد و بازاریابی راه های زیادی برای قیمت گذاری محصولات و خدمات وجود دارد که با توجه به شرایط خاص هر کسب و کار باید بهترین آن، انتخاب شود. اما متأسفانه بسیاری از این روش ها در زمینه محاسبه قیمت پروژه سئو قابل اجرا نیستند زیرا در واقع ارزیابی “میزان موفقیت” همه معادلات را مختل می کنند.

به گفته بسیاری از متخصصان و کارفرمایان، موفقیت آنقدر مهم است که حتی بحث در مورد نحوه انجام سئو را نیز به حاشیه می برد. به دلیل سال ها کار جدی سئو و خدمات مشاوره و پیاده سازی حرفه ای، بارها با چنین شرایطی مواجه شده ایم و با این حال هنوز نمی توانیم پاسخی دقیق و منحصر به فرد برای قیمت انجام سئو ارائه دهیم! می دانیم که عجیب است، اما واقعیت دارد.

مطالعات بیشتر: هزینه انجام پروژه سئو چگونه تعیین می‌شود؟

در سال های اخیر، هزینه انجام سئو سایت براساس دو معیار کلیدی یعنی رتبه سایت و آمار بازدید گوگل تعیین شده است که در ادامه درباره هریک از این روش ها بیشتر توضیح می دهیم.

تعیین قیمت پروژه سئو براساس رتبه سایت

هدف از این روش، ارتقای رتبه سایت براساس کلمات کلیدی خاص و قابل جستجو است که می توان آن را یکی از رایج ترین روش های تعیین قیمت پروژه های سئو در نظر گرفت. در این روش، فهرست کوتاهی از کلمات کلیدی توسط مشتری ارائه می شود و سپس این لیست به عنوان مبنایی برای تخمین موفقیت پروژه که همان ارتقای رتبه سایت و دستیابی به رتبه مشخص است، بررسی می شود.

این روش قیمت گذاری پروژه سئو معمولاً ریسک و استرس زیادی را به متخصص سئو تحمیل می کند، زیرا اگر او نتواند به یک هدف از پیش تعیین شده برسد، درآمدی کسب نخواهد کرد.

هزینه پروژه سئو سایت

اما اکثر مشتریان تمایل دارند که هزینه پروژه سئو بر همین اساس تعیین شود که دلیل این امر را می توان به تجربیات تلخ مشتری در همکاری های گذشته نسبت داد. بله، انجام یک پروژه سئو با شرکت ها یا افراد غیرمتخصص و صرف پول زیاد که بازخورد مثبتی به همراه ندارد، مشتری را مجبور می کند که به جای تمرکز بر عملکرد متخصص سئو، رتبه سایت را مبنای پرداخت هزینه قرار دهد.

آیا قیمت پروژه سئو براساس رتبه سایت تعیین می شود؟

افرادی که در زمینه سئو تخصص دارند و تجربه اجرای چندین پروژه موفق یا شکست خورده را دارند، به خوبی می دانند که ارائه تضمین مالی به کارفرما برای قرار گرفتن در رتبه اول گوگل یا هر مکان دیگری در صفحه اول نتایج جستجو از نظر اخلاقی و قانونی غیرممکن است. در نتیجه تمایلی به پذیرش پروژه هایی با این طرز فکر ندارند.

در مقابل، تازه واردان به حوزه سئو که قیمت کمی برای پروژه های سئو اعلام می کنند، چنین مشتریانی را فرصتی طلایی برای کسب درآمد بالاتر یا حداقل کسب تجربه ارزشمند می دانند. seo تضمین تجربه ای است که حتی در صورت شکست پروژه ارزشمند است.

چرا تعیین قیمت پروژه سئو بر اساس رتبه بندی خطرناک است؟

موفقیت یک پروژه سئو به دستیابی به رتبه بالا در یک یا چند کلمه کلیدی بستگی ندارد! برای به دست آوردن رتبه در کلمات کلیدی ارزشمند (بسیار رقابتی و بسیار جستجو شده)، ابتدا باید تجارت خود را به طیف گسترده ای از اصطلاحات و مفاهیم مرتبط با تجارت گسترش دهیم. در غیر این صورت حتی اگر به رتبه مطلوب خود برسیم، دوام و پایداری آن بسیار کوتاه خواهد بود.

در این مدل قیمت‌ گذاری پروژه، متخصص سئو معمولاً توجه خود را بر روی این کلمات کلیدی متمرکز می‌کند. در نتیجه؛ با تاکید بر لینک سازی خارجی و عدم تمرکز بر تولید محتوای ارزشمند، شاهد رشد سریع سایت با توجه به کلمات کلیدی خواهیم بود، اما هرچه در این مسیر پیش می رویم، خطر جریمه شدن توسط گوگل و از دست دادن ناگهانی رتبه افزایش می یابد.

بر اساس آمار بازدید گوگل

در این روش تعیین قیمت پروژه سئو، به جای تمرکز بر تعداد محدودی از کلمات کلیدی، هدف مهم تری را دنبال می کنیم و آن جذب کاربران از گوگل و تبدیل آنها به مشتری است. این کار با استناد به آمار ارائه شده توسط ابزار کنسول جستجوی گوگل و بررسی تغییرات ایجاد شده، انجام می شود.

شرکت هایی که تجربه طولانی در زمینه های تخصصی دارند و ارزش این مدل هدف گذاری را درک می کنند، عموماً از این روش قیمت گذاری خدمات سئو استقبال می کنند.

مشکل قیمت پروژه سئو بر اساس آمار بازدید چیست؟

این مدل قیمت‌گذاری برای کسب‌وکارهای در حال رشد، معقول و قابل قبول است، اما پس از ماه‌ها فعالیت و رسیدن به موقعیت مطلوب، افزایش ورودی گوگل ممکن است هدف معنی‌داری نباشد. تصور کنید سایت شما در بسیاری از کلمات کلیدی رتبه اول تا سوم را در نتایج جستجو دارد، آیا در این مرحله امکان افزایش ورودی گوگل وجود دارد؟ احتمالا نه. نتیجه چیزی جز کاهش درآمد و دلسرد شدن از ادامه همکاری نیست.

صداقت فداکاری برای رسیدن به اهداف!

در برخی موارد مشاهده می شود که متخصص سئو یا ارائه دهنده خدمات، به دلیل رشد پیش بینی نشده رشد بالقوه (حتی با رعایت اصول سئو) به تعهد خود در حوزه افزایش بازدید عمل نمی کند.

هزینه انجام سئو

در نتیجه، او از روش‌های فریبنده برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده استفاده می‌کند، مانند افزایش ورودی گوگل با استفاده از ربات یا هدف قرار دادن کلمات کلیدی با قابلیت جستجو، رقابت کم و البته کم ارزش. به طور کلی، این مدل سئو می تواند مشکلات متعددی را برای مشتری و ارائه دهنده ایجاد کند که نمی تواند روش قابل اعتمادی باشد. بنابراین، قیمت گذاری پروژه سئو از این روش باید با دقت زیادی انجام شود.

تعیین قیمت پروژه سئو بر اساس حجم فروش

شاید جذاب ترین و در عین حال پیچیده ترین روش قیمت گذاری سئو، توجه به حجم واقعی فروش و رشد کسب و کار باشد. به عنوان مثال، در یک فروشگاه آنلاین، ابزارهای تحلیلی مانند google analytics می توانند آمار دقیقی از خریدهای انجام شده از طریق ورودی گوگل ارائه دهند.

در نتیجه، برآورد دقیقی از حجم فروش فعلی در ابتدای پروژه با تمرکز بر اهداف سئو برای آینده انجام می شود. در این مدل رتبه بندی در یک یا چند کلمه کلیدی به متخصص سئو تحمیل نمی شود و از طرف دیگر باعث افزایش بازدید از طریق عبارات جستجو می شود.

پیشنهاد نویسنده: بهترین شرکت سئو چه ویژگی هایی دارد؟

هنگامی که یک متخصص سئو این رویکرد را برای قیمت گذاری پروژه سئو اتخاذ می کند، شریک آن کسب و کار می شود و به موفقیت و شکست آن کمک می کند.

چه زمانی حجم فروش معیار مناسبی برای قیمت گذاری نیست؟

این روش نیز محدودیت ها و مشکلات خود را خواهد داشت. در شروع مشارکت، همه چیز واضح و قابل اندازه‌گیری به نظر می‌رسد، اما از آنجایی که سئو بر حجم فروش تأثیر می‌گذارد، تعهد مشتری به خرید کاهش می‌یابد و در بسیاری از موارد، با گذشت زمان، متخصص سئو به کسب موفقیت بیشتر کمک نمی‌کند.

در نتیجه مشتری دستمزد هزینه انجام سئو را به علت فروش کمتر، کاهش می دهد تا هزینه های او نیز کمتر شود. در مجموع می توان گفت توجه به حجم فروش برای انجام سئو، نیازمند اعتماد بالا بین کارفرما و کارشناس است وگرنه دوام زیادی نخواهد داشت.

سخن پایانی

در این مقاله به روش های تعیین قیمت پروژه سئو و هزینه انجام سئو پرداختیم که حاصل فعالیت های حرفه ای است که کارشناسان شانار گروپ در ارتباط با انجام پروژه های سئو برای شرکت های بزرگ داشته اند. البته روش های دیگری نیز برای تعیین قیمت پروژه ها وجود دارد که در صورت تمایل می توانید برای آگاهی از آنها با مشاوره سئو ما تماس بگیرید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *