پرفورمنس پلنر (performance planner) در گوگل ادز چیست؟

کاربرد پرفورمنس پلنر
گوگل ادز پرفورمنس پلنر به شما کمک می کند که دیگر نگران مدیریت حساب کاربری و کمپین هایتان نباشید.

شاید شما در Google Ads تازه کار باشید، یا شاید احساس می کنید با یک پیچیده روبرو هستید که نمی دانید چگونه آن را مدیریت کنید. گوگل ادز پرفورمنس پلنر (Google Ads Performance Planner)، به شما کمک می کند که دیگر نگران مدیریت حساب کاربری و کمپین هایتان نباشید.

در این مقاله، ما به شما نشان می‌دهیم که این ابزار فوق‌العاده گوگل ادز چه کاری می‌تواند انجام دهد، و نکاتی را که برای استفاده بهتر از تبلیغات در این پلتفرم، به شما ارائه می‌کنیم.

پرفورمنس پلنر (performance planner)

پرفرمنس پلنر ابزاری است که به شما امکان می‌دهد باتوجه هزینه‌های تبلیغاتی خود برنامه‌ ریزی کنید و همچنین ارزیابی کنید که چگونه تغییرات در هر کمپین‌ ممکن است بر معیارهای کلیدی و عملکرد کلی شما تأثیر بگذارد.

پیشنهاد نویسنده: نمره ی کیفیت یا Quality Score در گوگل ادز چیست؟

با استفاده از پرفرمنس پلنر، می توانید:
به پیش بینی های کمپین های خود دسترسی داشته باشید.
تاثیر هر نوع تغییری در تنظیمات کمپین خود را بررسی کنید.
فرصت های موجود را در دوره های فصلی درک کنید.
بودجه حساب ها و کمپین ها را مدیریت کنید.

مزایای استفاده از Performance Planner چیست؟

با این برنامه می توانید عملکرد ماهانه و فصلی پیش بینی شده کمپین های خود را بررسی کنید و پیشنهادهایی دریافت کنید که می‌توانند به کمپین‌های شما کمک کنند با هزینه‌های مشابه عملکرد بهتری داشته باشند.
از طرف دیگر می توانید بررسی کنید که چگونه تغییر در تنظیمات کمپین می تواند بر هزینه و عملکرد شما تأثیر بگذارد.

Performance Planner چگونه کار می کند؟

پرفورمنس پلنر برای ارائه دقیق ترین پیش بینی های ممکن، میلیاردها عبارت جستجو را در نظر می گیرد و معمولاً هر 24 ساعت به روز می شود. این پلتفرم، مزایده های تبلیغاتی مرتبط با کمپین های شما را طی 7 تا 10 روز گذشته با توجه به متغیرهایی مانند فصلی بودن، فعالیت رقبا، و صفحه فرود شبیه سازی می کند.

مزایا پرفورمنس پلنر

پس از اجرای شبیه‌سازی‌ها و جمع‌آوری داده‌ها، بازده اجرای کمپین‌های شما نسبت به عملکرد نهایی واقعی آن‌ها اندازه‌گیری می‌شود و از یادگیری ماشینی برای تنظیم دقیق پیش‌بینی‌های شما استفاده می‌شود.

Google Ads Performance Planner میلیاردها درخواست جستجوی کاربر در گوگل را تجزیه و تحلیل می کند و داده های آن معمولاً هر 24 ساعت به روز می شوند. با بررسی تمام این داده‌ها، این ابزار می‌تواند با دقت بالایی، مزایده‌های تبلیغاتی مرتبط با کسب و کار شما را براساس متغیرهای مختلف شبیه‌سازی کند.
سپس، گوگل ادز پرفورمنس پلنر، نرخ تبدیل را بر اساس نوع تبدیلی که در ستون “Conversions” گزارش های عملکرد Google Ads شما مشخص شده، پیش بینی می کند.
پس از جمع آوری داده ها و اجرای شبیه سازی، Performance Planner از یادگیری ماشینی برای ارائه پیش بینی های دقیق مالی استفاده می کند. علاوه بر این، برای حفظ سطح بالایی از یکپارچگی داده ها، این ابزار به طور مداوم دقت پیش بینی های خود را در دوره های 1، 7، 30 و 90 روزه ارزیابی می کند.

تاثیر performance planner روی نرخ تبدیل

مشتریان امروز از کسب و کار شما انتظار تجربه یکپارچه را دارند. اینجاست که Google Ads Performance Planner می تواند به شما کمک کند. این ابزار به شما امکان می دهد روی عملکرد حساب خود از نزدیک نظارت داشته باشید و توصیه هایی را بر اساس روند تغییر تقاضای مشتری و روند تغییرات در بازار ارائه می دهد.

با افزایش روزافزون رقابت آنلاین، بسیار مهم است که مشتریان شما بتوانند به کسب و کار شما تکیه کنند. پرفرمنس پلنر، یکی از راه هایی است که می توانید در کنار مشتریان خود باشید و از بودجه تبلیغاتی خود نهایت استفاده را ببرید. این ابزار به شما امکان می دهد نیازهای مشتری را برآورده کنید و هزینه های بیش از حد خود را کاهش دهید.

همچنین می‌توانید از این ابزار برای پیش‌بینی سطوح مختلف هزینه، اهداف عملکرد و نرخ تبدیل برای بهبود بازگشت سرمایه کمپین خود استفاده کنید.

کاربرد پرفورمنس پلنر چیست؟

مهمترین کاربرد های Google Ads Performance Planner :

1.بهینه سازی کمپین در هر زمان به صورت لحظه ای

امروزه، تبلیغ‌کنندگان باید در عین کار با زمان و منابع محدود، عملکردی استثنایی ارائه دهند. اجرای کمپین های هوشمند می تواند به شما کمک کند این محدودیت ها را متعادل کرده و به طور خودکار از هر هزار تومانی که خرج می کنید بازخورد بیشتری دریافت کنید و زمان رسیدن به هدف را کاهش دهید.

با پرفرمنس پلنر Google Ads، می‌توانید بر استراتژی‌های پیشنهادی در حساب خود نظارت کرده، آنها را ایجاد و مدیریت کنید. با ترکیب کمپین‌های تان از حساب‌های مختلف نیز می‌توانید سرعت عملکرد در آن حساب‌ها، را افزایش دهید.

نمودار پرفورمنس پلنر

در نهایت، می‌توانید از طریق به‌روزرسانی‌های وضعیت، گزارش‌های عملکرد پیشرفته و سیگنال‌های برتر، دید بیشتری نسبت به نحوه عملکرد استراتژی پیشنهادی خود داشته باشید. این امر درک عواملی که باعث می‌شود کلیک‌ها، نمایش‌ها، هزینه‌ها و تبدیل‌ها برای به دست آوردن بازگشت سرمایه پیش‌بینی‌شده متفاوت باشد را برای شما آسان‌تر می‌کند.

2. پیش بینی نتایج تبلیغات فصلی

برای ایجاد یک تجارت پایدار و پر رونق، باید با روندهای فصلی سازگار شوید که فقط با برنامه ریزی کمپین بازاریابی از قبل امکان پذیر است. مدیریت پرداخت به ازای کلیک (PPC) نرخ تبدیل فروش در فصل تعطیلات را افزایش می‌دهد و در عین حال از هزینه‌های بیش از حد در بازار اشباع شده جلوگیری می‌کند.

بسته به داده‌های تبدیلتان در 30 روز گذشته، نمی‌توانید فقط برای تبلیغات پیشنهاد بدهید. تجزیه و تحلیل تاریخچه فروش در پرفورمنس پلنر می تواند به شما کمک کند تا تغییرات ماهانه، هفتگی یا حتی روزانه را شناسایی کنید. علاوه بر این، ممکن است مجبور شوید داده های PPC خود را دقیق تر بررسی کنید تا چنین بینش هایی را برای به حداکثر رساندن ROI کمپین خود تعیین کنید.

فراز و نشیب های فصلی بر نتیجه تبلیغات کمپین شما تأثیر می گذارد. گوگل اکنون این موضوع را در پیش بینی ها با پرفرمنس پلنر در نظر می گیرد. در هر محدوده تاریخی که برای پیش بینی انتخاب کنید، فصلی بودن آن نیز در نظر گرفته می شود و پیش‌بینی‌های این ابزار بر اساس جست‌وجوهای گذشته گوگل در دوره‌های مشابه، مکان‌های جغرافیایی، و دسته‌بندی‌های سال‌های گذشته علاوه بر رشد سال تا سال انجام می گیرد.

3. برنامه ریزی کمپین تبلیغاتی با تجزیه و تحلیل رقبا

هنگام برنامه ریزی یک کمپین تبلیغاتی، باید دید روشنی از آنچه در بازار اتفاق می افتد، داشته باشید. اگر برند شما مکان های زیادی را در یک کشور هدف قرار می دهد، باید پتانسیل یک استراتژی محلی PPC را برای کسب و کار خود تجزیه و تحلیل کنید.

پیشنهاد نویسنده: اهمیت پیشنهادات گوگل ادز برای بهبود تبلیغات در گوگل

Google Ads Performance Planner به شما کمک می کند تا بفهمید حوزه کاری شما چقدر رقابتی است. این به شما امکان می دهد تا مقرون به صرفه ترین و بهترین مناطق را برای تبلیغ محصول یا خدمات خود بیابید. شما می توانید از این ابزار برای تجزیه و تحلیل دقیق بازار استفاده کنید.

جمع بندی

پرفورمنس پلنر، تنها یکی از چندین ابزارهای فوق العاده گوگل ادز است اما محبوب ترین ابزار در این پلت فرم تبلیغاتی جهان به شمار می آید که می‌توانید از آن برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی دقیق استفاده کنید. این ابزار، تصمیم‌گیری شما را هدفمندتر می‌کند و در نهایت شما را قادر می‌سازد تا بودجه و حساب خود را به روشی کارآمدتر و مؤثرتر مدیریت کنید تا به نتایج مورد نظرتان برسید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *