ایده های جذاب در تولید محتوا برای اینستاگرام

تولید محتوا برای اینستاگرام

ایده های جذاب در تولید محتوا برای اینستاگرام می توانند مخاطب زیادی را به سمت صفحات شما هدایت کنند و روز به روز بر شمار افرادی که از مطالب شما دیدن می کنند و شما را به اصطلاح دنبال (Follow) می کنند، بیافزایند.
در واقع افزایش فالوور یا دنبال کننده، موضوعی است که به طور عمده همه کسانی که در فضای اینستاگرام فعالیت می کنند، خواستار دستیابی به آن هستند، همین موضوع، جذب مخاطب و یا هوادار را با مشکلات متعددی مواجه می کند و باعث رقابت جدی در این حوزه شده است. تا جایی که بسیار با هزینه کردن های گزاف قصد دارند در این عرصه موفق تر از دیگران باشند.
برغم رقابت شدید در فضای اینستاگرام، باید بگوییم که یک روزنه امید وجود دارد که می تواند شما را در دستیابی به اهدافتان یاری کند و در رقابت با سایر کسانی که در این فضا حضور دارند، شما را موفق تر سازند. این روزنه امید رو به ایده تولید محتوا جذاب باز می شود، و در صورتی که بتوانید در این وادی قدم بگذارید، احتمال موفقیت شما تقویت می شود.

ایده تولید محتوا برای اینستاگرام

ایده تولید محتوا برای اینستاگرام به نوع فعالیت شما در این فضا بستگی دارد. مطالعات و بررسی های انجام شده نشان می دهند که کیفیت محتوا و استراتژی مناسب جهت بارگذاری آن از رمزهای موفقیت در اینستاگرام محسوب می شوند.
همانطور که احتمالاً شما هم می دانید، اینکه چه نوع محتوایی با کیفیت محسوب می شود، دو رویکرد اصلی دارد. رویکرد نخست به کیفیت تولید بازمی گردد و رویکرد دوم مخاطب محور است. بعبارت دیگر، این مخاطب است که در مورد کیفیت محتوا برای اینستاگرام تصمیم گیری می کند.

با این وجود، محتواهای گوناگونی وجود دارد که همواره برای مخاطبان اینستاگرامی جذاب است و شما می توانید از آنها جهت ایده تولید محتوا برای اینستاگرام استفاده کنید. به منظور کمک به شکل گیری ایده تولید محتوا در ادامه به بررسی مفهوم تولید محتوا و نکات مهم پیرامون آن می‌پردازیم، و تلاش خواهیم کرد تا راهکاری جهت تولید محتوا به شما عرضه کنیم.

تولید محتوا برای اینستاگرام چیست

توجه به مخاطب

اصلی ترین و مهم ترین فاکتور در تولید محتوا اصل توجه به مخاطب است. این اصل محدود به اینستاگرم نیست، اما ما معتقدیم که یکی از فاکتورهای مهم در هنگام تولید محتوا برای اینستاگرام، شناخت مخاطبانی است که یا در صفحه شما عضویت دارند و یا اینکه شما قصد دارید، آنها را از طریق به اشتراک گذاشتن مطالب به عضویت در صفحه خود تشویق کنید.
برای شناخت مخاطب خود وقت اختصاص دهید و همچنین به وقت مخاطبان خود نیز احترام بگذارید. همۀ ما می دانیم در جهان امروز اشباع رسانه ای به حدی رسیده که افراد حاضر نیستند وقت خود را صرف محتواهای تکراری، خسته کننده، طولانی، گمراه کننده، و مملو از اشتباهات املایی و حتی محتوایی کنند. در نتیجه پرداختن به نیاز مخاطب اهمیت خاصی دارد که تأکید می کنیم در ایده تولید محتوا برای اینستاگرام به این اصل توجه جدی داشته باشید.
ترندهای مناسب را انتخاب کنید. این امکان وجود دارد که با استفاده از نرم افزارهای مختلف به نیاز مخاطبان در فضای اینستاگرام پی ببرید. کلمات کلیدی جستجو شده در این شبکه اجتماعی می توانند باعث شکل گیری مناسب ترین ایده تولید محتوا برای اینستاگرام باشند.

ایده برای استوری اینستاگرام

حتما شما هم به صورت روزانه و یا خیلی از مواقع به استوری های منتشر شده در اینستاگرام توجه داشته اید و بخشی از وقت خود را صرف تماشای آنها کرده اید.
استوری یا همان داستان، از قابلیت‌های نسبتا جدید اینستاگرام است که از سال ۲۰۱۷ به اینستاگرام اضافه شد و توانست در مدت زمان کوتاهی به یکی از علایق کاربران این شبکه مجازی تبدیل شده و طرفداران زیادی را جذب کند.
استوری و یا داستان اینستاگرام، می تواند عکس یا ویدویی باشد که تا ۲۴ ساعت قابلیت دسترسی دارد و بعد از ۲۴ ساعت خود به خود حذف می شود. افراد نمی توانند آن را لایک کنند و یا اینکه برای آن کامنتی بگذارند. بعبارت دیگر، فقط امکان تماشای آن و اینکه چند نفر از آن دیدن کرده اند، وجود دارد.

ایده تولید محتوا برای اینستاگرام
نکته ای که قصد داریم بیشتر به آن بپردازیم، ایده برای استوری اینستاگرام است. با توجه به تغییر رفتارهای مخاطب، به نظر می رسد که همه ما هم که به نوعی جزء مخاطبان شبکه های اجتماعی محسوب می شویم، بیشتر به دنبال محتواهای کوتاه و غیرمتنی هستیم.
از اینرو، به نظر می رسد که مطالب چندرسانه ای (Multimedia) که علاوه بر متن از عکس و یا ویدئو در تولید استوری برای اینستاگرام بهره برده اند، توان بیشتری در جذب مخاطب دارند.
همانطور که اشاره کردیم، استوری های اینستا تعداد بازدید را نشان می دهند. این شاخص می تواند معیار مهمی در تصمیم گیری پذیرش محتوا از سوی مخاطب باشد. بدین معنی که اگر افراد زیادی از استوری شما دیدن کرده باشند، این بدین معناست که شما در بکارگیری ایده برای استوری اینستاگرام موفق عمل کرده اید.

سعی کنید، تا حد امکان استوری های بگذارید که با موضوع صفحه شما مطابقت دارد. پاسخی به نیاز مخاطبان است، و یا اینکه مطلب جدیدی را به آنها ارائه می دهد که به جز شما فرد دیگری نمی توانسته است، این محتوا را استوری کند.
توجه به این نکته ضروریست که در استوری ها سعی کنید، که محور داستان خودتان نباشید. در واقع شما تنها بخشی از استوری هستید، اما عاملی که باعث تماشای استوری شما می شود، محتوایی است که قصد دارید آن را به مخاطب منتقل کنید.
سخن پایانی
اینستاگرام با بیش از 47 میلیون کاربر ایرانی یکی از اصلی ترین شبکه های اجتماعی است که روزانه چند دقیقه تا چند ساعت از وقت کاربران را به خود اختصاص می دهد. در چنین محیط پررقابتی، ایده های جذاب برای تولید محتوا می توانند هواداران شما را افزایش دهند.
آنگونه که اشاره شد، تنوع فعالیت های اینستاگرام و طیف وسیع مخاطبانی که از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند، ارائه یک نسخه واحد برای تولید محتوای جذاب و ایده تولید استوری را با مشکل مواجه می کند، اما همانگونه که بیان کردیم در صدر همه فاکتورها، توجه به نیاز مخاطب، تصنعی نبودن محتوا، توجه به وقت مخاطب از اهمیت خاصی برخوردار است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *