افزایش هوش خزنده گوگل

همگی شما با Crawler یا همان خزنده معروف گوگل آشنایی دارید. موتورهای جست و جو به طور خاصی به خزنده اجازه می دهند که به بررسی سایت ها بپردازند. گوگل اعلام کرده است که خزنده قدیمی خود را به زودی بازنشسته می کند و از Crawler جدید خود که بسیار پیشرفت کرده است و می تواند AJAX و جاوا اسکریپت را بومی سازی کند به زودی رونمایی خواهد کرد.

این بدان معنی است که خزنده جدید می تواند میزان بیشتری از محتوای سایت شما را بررسی کند و کدهای مخفی در بین آنها را تشخیص دهد.

برای مثال نمایه ساز جدید موبایل گوگل محتوای مخفی شده در تب ها را با جاوا اسکریپت تنظیم می کند. قبل از این تغییر بهترین روش این بود که از محتوای پنهان در همه جا اجتناب شود چون برای جستجوگر ها موثر نبود.

کارشناسان سئو در مورد سازماندهی صفحات سایت و مفهومی که برای خزنده جستجوگرها دارد در حال تحقیق هستند. به این معنی است هنگامی که ما به طراحی یک صفحه سایت نگاه می کنیم به سرعت تگ های H1 , H2 و H3 را ایجاد کنیم. همین طور محتواسازی باید دارای ساختار باشد تا خزنده بتواند مسیری درست و صحیح را دنبال کند. اگر کلیه این موارد برای شما آشناست به شما تبریک میگم شما در مسیر درست قرار دارید.

برخی تفاوت ها بین استفاده از تگ های H در بین کارشناسان سئو وجود دارد:

سئوکارها بر روی برچسب H1 تا H3 تمرکز دارند در حالی که خزنده گوگل تمامی تگ ها و برچسب ها از H1 تا H6 را تحت بررسی خود قرار می دهد.

کارشناسان سئو تاکید دارند که یک تگ H1 برای هر صفحه در نظر گرفته شود، اگرچه در گذشته گوگل این چنین گفته است که چندین تگ H1 را در یک صفحه پذیرفته است ولی در حال حاضر با تغییر الگوریتم ها و با تجربه بیشتر متوجه می شوید که این مورد تنها برای کمک به رتبه بندی شما مناسب است.

کارشناسان سئو با ساختن سرصفحه در صفحات، ساختار محتوا را بررسی می کنند. با استفاده از نرم افزار Web Developer که در مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم در دسترس می باشد می توان بررسی لازم را انجام داد.

اگر به قسمت information و بعد View Document Outline بروید یک تب با سلسه مراتب محتوایی در مرورگر باز خواهد شد.

در نظر داشته باشید که اگر ساختار صفحات شما به راحتی قابل درک باشد و به سوالات کاربران شما به راحتی پاسخ دهد و ساختار محتوا درست باشد، می تواند موفقیت شما را برای رسیدن به بالاترین جایگاه گوگل یعنی نقطه صفر و در بالای همه نتایج را تضمین کند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *