اهمیت تولید محتوای سئو شده

تولید محتوای سئو شده

تولید محتوای سئو شده، امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است. حتما می پرسید، منظور از محتوای سئو شده چیست و دلیل استفاده از آن کدام است؟ سئوال بجا و مهمی است. برای دریافت پاسخ این سئوالات و همچنین نکات تکمیلی دیگر پیرامون این موضوع تا پایان این نوشتار با ما همراه باشید.

محتوایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، از زوایایی با محتوایی که تا پیش از روی کار آمدن اینترنت وجود داشت، تفاوت می کند. در گذشته برای نوشتن محتوا یک قلم و یک کاغذ کافی بود، تا هر آنچه که در ذهن یک فرد وجود داشت، به متن تبدیل شود.

البته این نکته را در همین ابتدا ذکر کنیم، که تأکید ما در این نوشتار بر روی سئو مطالب متنی است. در گذشته پس از تهیه یک متن یا به عبارتی تولید محتوا، فرد تولیدکننده محتوا یا همان نویسنده نقش چندانی در میزان استقبال از آن نداشت. یعنی اینکه فرد نمی توانست راهبردی را تعریف کند که محتوای تولید شده بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد.

در واقع، در گذشته هنگامی که محتوایی تولید می شد، مؤلفه های مختلفی در استقبال از آن وجود داشت. اصلی ترین مؤلفه را می توان شهرت نویسنده و یا همان تولید کننده محتوا به زبان امروز دانست. یعنی اگر فرد مشهوری اثری (متنی) ایجاد می کرد (مثلا کتابی می نوشت) شهرت او باعث استقبال از آن اثر می شود.

نمونه هایی از این قبیل موارد را همچنان در زمان حاضر نیز مشاهده می کنیم. برای مثال، کتاب “شدن” اثر “میشل اوباما” که در نخستین ماه انتشارش رکورد فروش را شکست و توانست به سرعت با ترجمه شدن به زبان های مختلف در سراسر جهان مورد استقبال قرار گیرد، نمونه ای از استقبال به دلیل شهرت نویسنده است.

محتوای سئو شده چیست

محتوای سئو شده فرصتی برای دیده شدن ایجاد می کند

حال فرض کنید، که “میشل اوباما” فرد مشهور و بنامی نبود، و این اثر توسط یک فرد عادی نگاشته میشد، آیا می توانست انتظار داشت که چنین استقبالی از این اثر صورت گیرد؟

پاسخ به این سئوال منفی است. اما راهکارهایی وجود دارد که می شود یک محتوا ایجاد کرد و دیده شد. یکی از این راهکارها تولید محتوای سئو شده است که می توان با آن مورد بازدید نسبتاً قابل قبولی قرار گرفت.

سئو از نظر لغوی به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است (Search Engine Optimization). این مفهوم به زبان ساده یعنی اینکه اگر محتوای تولید شدۀ خود را متناسب با الگوریتم ها و یا همان استانداردهای موتورهای جستجو بنویسید و البته در تعیین موضوع نیز از ابزارهای موجود استفاده کنید، فرصت دیده شدن را برای محتوای خود ایجاد می کنید.

اینکه چگونه یک محتوای سئو شده تولید کنیم، نیازمند تخصص و تجربه ایست که امکان بیان آن را در نوشته ای که در حال خواندن آن هستید، مشکل است.

اما می توان بیان کرد اگر نوشتن محتوای متنی از ابتدا بر اصولی از جمله انتخاب کلمات کلیدی مناسب، نیاز مخاطب، حجم جستجوهای انجام شده، و میزان رقابت در موتورهای جستجو باشد، و همچنین برخی نکات نگارشی از قبیل تعداد کلمات در هر جمله، طول هر پاراگراف، ارجاع به سایر متون از طریق لینک سازی، و حتی طول متن در آن رعایت شده باشد، می توان نسبت به سئو بودن آن اطمینان بیشتری داشت.

اهمیت محتوای سئو شده

برای بسیاری از کارآفرینان، سئو بخشی جدایی ناپذیر از ایجاد یک استارتاپ موفق است. برغم این، بسیاری از بنیانگذاران و مؤسسان حوزه کارآفرینی از یک موضوع که هزینه چندانی برای آنها ندارد، و از طرف دیگر یک راهبرد (استراتژی) بسیار موفق تجاری محسوب می شود، غفلت می کنند.
اهمیت محتوای سئو شده
این راهبرد به قدری مؤثر است که هر گونه هزینه ای که به آن اختصاص می دهید را می توانید به نوعی یک سرمایه گذاری مطمئن بدانید. در ادامه، هفت دلیلی که اهمیت سئو را نشان می دهد، معرفی می شوند.

  1. سئو اطلاعات رفتار مشتری را به استارتاپ ها اطلاع می دهد.
  2. سئو به گفتگوها و ترافیک بیشتر سایت منجر می شود.
  3. سئو رایگان است و با تخصص می توانند از وضعیت سئوی سایت خود آگاه شوید.
  4. سئو باعث می شود که استارتاپ ها تصمیمات کسب و کار خود را آگاهی و از روی اطلاع اخذ کنند.
  5. بهینه سازی برای موتورهای جستجو اعتماد مشتریان را تقویت می کند.
  6. بهینه سازی باعث می شود که مشتریان برای مدت طوانی از خدمات استارتاپ ها استفاده کنند.
  7. سئو آخرین اطلاعات را در اختیار استارتاپ ها قرار می دهد.

به طور کلی می توان بیان کرد که سئو علاوه بر اینکه بخشی از آن به نحوه نگارش، تنظیم مطالب، بارگذاری آنها، و همچنین سایر موارد مورد نیاز جهت اعمال بر متن بستگی دارد، از طرف دیگر نیز نرم افزارهایی جهت تجزیه و تحلیل عملکرد سایت از نظر سئو وجود دارد، که اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار شرکت ها قرار می دهد.

استارتاپ ها فارغ از اینکه در چه حوزه ای فعالیت می کنند، با استفاده از نیروی انسانی متخصص در حوزه تولید محتوای سئو شده و همچنین متخصصانی که توان استفاده و تجریه و تحلیل نرم افزارهای سئو را دارند، می توانند مسیر دستیابی به اهداف خود را کوتاه تر کنند و برای طولانی مدت نیز حضور موفقی در حوزه فعالیت خود داشته باشند.

ذکر این نکته لازم است، که حضور موفق و طولانی مدت در فضای مجازی نیازمند صبر و شکیبایی است. محتوای سئو شده و پیروی از دستورالعمل های متخصصان که به طور قطع بر اساس داده های موجود اخذ شده از نرم افزارهای مختلف پیشنهاد می شوند، اگرچه ممکن است تا حصول نتیجه چندین ماه طول بکشد، اما پس از آن می توان به عنوان برندی شناخته شده در حوزه فعالیت خود حضور پررنگی داشت.

اگر شما هم کسب و کار آنلاینی دارید و صاحب یک سایت هستید، روی تولید محتوای سئو شده حساب ویژه ای باز کنید. اطمینان خاطر داشته باشید، که هر نوع سرمایه گذاری در این بخش باعث اعتبار همیشگی سایت شما خواهد شد. مشتریان از مراجعه به سایت شما راضی خواهند بود، و مطالب آن را با دیگران به اشتراک خواهند گذاشت.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *