به روزرسانی هسته اصلی گوگل ژوئن ۲۰۲۱

به روزرسانی هسته اصلی گوگل

به روزرسانی هسته اصلی گوگل در روز چهارشنبه، دوم ژوئن ۲۰۲۱، منتشر شد؛ این بار با نام به روزرسانی هسته اصلی ژوئن ۲۰۲۱. اما موضوع به اینجا ختم نمی شود. باید منتظر به روزرسانی ژوئیه ۲۰۲۱ در ماه آینده نیز باشیم.
با توجه به روند به روزرسانی ها در سال های گذشته، گوگل حدودا هر چند ماه یکبار، الگوریتم جدیدی را انتشار می دهد. در حال حاضر شش ماه از آخرین به روزرسانی گوگل یا به روزرسانی دسامبر ۲۰۲۰، می گذرد. قبل از آن به روزرسانی پیشین، هفت ماه قبل در ۴ مه ۲۰۲۰ صورت گرفته بود. بنابراین برای انتشار این به روزرسانی، مدت زمان بیشتری صرف شد، اما انتظار داریم به روزرسانی دیگری را در حدود یک ماه دیگر داشته باشیم.

چرا گوگل ۲ به روزرسانی متفاوت را دو ماه پشت سر هم منتشر می کند؟

گوگل اعلام کرده است که برخی از بهسازی های کمپانی برای به روزرسانی ژوئن ۲۰۲۱، هنوز به طور کامل برای انتشار در این ماه آماده نیستند. بنابراین گوگل تصمیم گرفت که قسمت هایی که هم اکنون آماده اجرا هستند را در این ماه منتشر کند و به روزرسانی های باقی مانده را در ماه آینده یعنی ژوئیه ۲۰۲۱ نشر دهد. گوگل ما را در جریان زمان دقیق انتشار به روزرسانی ژوئیه ۲۰۲۱ خواهد گذاشت.
گوگل اعلان کرده است ” بدیهی است که هر به روزرسانی هسته اصلی می تواند منجر به افزایش و یا کاهش رتبه برخی محتواها شود. به دلیل دو قسمتی بودن این به روزرسانی، امکان دارد در ژوئن ۲۰۲۱ تغییراتی در محتواها ایجاد شود که در ژوئیه ۲۰۲۱ معکوس گردند. “

انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

همچون تمامی به روزرسانی های هسته اصلی گوگل در طول سال های گذشته، رتبه وب سایت ها ممکن است بالا برود، کاهش پیدا کند و یا هیچ تغییری نکند و ثابت باقی بماند. اما اگر به روزرسانی ژوئن ۲۰۲۱ بر روی سایت شما تاثیر گذاشته باشد، ممکن است که آن تاثیر در به روزرسانی ماه آینده معکوس شود.
گوگل همواره اذعان داشته است که معمولا سایت ها متوجه الگوریتم جدید و به روزرسانی ها نمی شوند. اما بخش سئو که بسیاری از سایت ها را مدیریت می کنند، به احتمال زیاد شاهد تغییرات زیادی در نتایج جستجوی گوگل خواهند بود.به روزرسانی هسته اصلی گوگل ادز
این به روزرسانی جدید، به صورت جهانی منتشر می شود و طبیعتا بر تمامی زبان ها تاثیر خواهد گذاشت. همچنین گفته می شود که این الگوریتم، در عرض دو هفته ایجاد می شود، اما گوگل، خود زمان تکمیل انتشار را تایید خواهد کرد که به احتمال زیاد باید قبل از به روزرسانی page experience باشد؛ با در نظر داشتن این نکته که اجرای به روزرسانی مذکور، برای نیمه ی ماه ژوئن تعیین شده است.

اطلاعیه گوگل

” امروز تا ساعاتی دیگر، یک به روزرسانی هسته اصلی منتشر خواهیم کرد، همان طور که هر ساله چندین بار این اقدام را انجام می دهیم. این الگوریتم جدید، به روزرسانی ژوئن ۲۰۲۱ نام دارد. راهنمای این به روزرسانی را در اینجا می توانید مشاهده کنید. https://t.co/e5ZQUA3RC6
به دنبال این الگوریتم، به روزرسانی جدیدی نیز در ماه ژوئیه انتشار داده خواهد شد… “
به روزرسانی ۲ ژوئن ۲۰۲۱ در ساعت ۶:۴۰ بعد از ظهر، به وقت منطقه زمانی شرقی  (EST) آغاز شد.

به روزرسانی های گذشته

آخرین و جدیدترین الگوریتم، در دسامبر ۲۰۲۰ منتشر شد. این به روزرسانی حتی از به روزرسانی ماه مه ۲۰۲۰ هم پراهمیت تر بود. با این وجود، به روزرسانی ماه مه نیز چند هفته ای طول کشید تا به صورت کامل اجرا شود.
قبل از آن، الگوریتم ژانویه ۲۰۲۰ ارائه شد و پیش از آن هم به روزرسانی هسته اصلی سپتامبر ۲۰۱۹ انتشار داده شده بود. جالب است بدانید که این به روزرسانی خاص از نظر سئو سایت و وبمستر، ضعیف به نظر آمد و بسیاری مدعی شدند که این الگوریتم، تاثیر قابل توجهی نسبت به به روزرسانی های گذشته نداشته است.
گوگل همچنین به روزرسانی در ماه نوامبر منتشر کرد، اما این به روزرسانی تنها مختص به رتبه بندی محلی بود.

چه کار کنیم اگر به روزرسانی ها بر سایت ما تاثیر گذاشت؟

گوگل در گذشته پیشنهاداتی در رابطه با اینکه اگر به روزرسانی ها تاثیر منفی بر وب سایت مان گذاشتند، چه کاری می توانیم انجام دهیم، در اختیار ما قرار داده است. هر چند کار به خصوصی نمی توان برای بهبود و جبران انجام داد و حتی ممکن است رتبه منفی که برای وب سایت لحاظ شده است، حاکی از وجود مشکل در سایت شما نباشد.
با این حال گوگل لیستی از سوالاتی به ما داده است، که در زمان انتشار به روزرسانی ها، باید آن ها را در نظر بگیریم. لازم به ذکر است که گوگل ادعا کرده، می توانید در فاصله بین هر به روزرسانی، کمی بهبود در وب سایت خود مشاهده کنید. اما بزرگترین تغییرات را بعد از هر به روزرسانی می توان دید.
به روزرسانی هسته اصلی گوگل

چرا گوگل این به روزرسانی ها را منتشر می کند؟

گوگل همچنین در یک بلاگ که مصادف با به روزرسانی ژو‌ئن ۲۰۲۱ بود، توضیح داد که چطور و چرا این تغییرات را در جستجو ایجاد می کند. گوگل گفت ”  روزانه میلیاردها کلمه از کشورهای سر تا سر جهان با ۱۵۰ زبان مختلف دریافت می کند. ” با توجه به این نکته، گوگل باید پیشرفت کند تا بتواند در رقابت باقی بماند و به کاربران خدمات ارائه کند.
اینترنت در حال رشد است، وب سایت ها تغییر می کنند و محتواها پی در پی منتشر می شوند.
گوگل گفته است. ” با ظهور سایت های جدید و تغییرات وب ، به روزرسانی های مداوم کلید اطمینان از این هستند که ما طیف گسترده ای از ناشران ، سازندگان و مشاغل را پشتیبانی می کنیم، در عین حال اینکه بهترین اطلاعات موجود را نیز به جستجوگران ارائه می دهیم.

چرا به روزرسانی ها برایمان مهم هستند؟

به روزرسانی هسته اصلی گوگل در هر زمان که گوگل الگوریتم های رتبه بندی جستجو خود را به روز می کند، به این معنی است که سایت شما می تواند در نتایج جستجو بهتر و یا بدتر عمل کند.
دانستن اینکه گوگل چه موقع این به روزرسانی ها را انجام می دهد، موضوعی را به ما نشان می دهد تا بدانیم که آیا شما چیزی را در وب سایت خود تغییر داده اید یا اینکه گوگل با الگوریتم رتبه بندی خود چیزهایی را تغییر داده است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *