استفاده از افزونه های گوگل ادز برای تبلیغات بهتر

افزونه های گوگل ادز

اگر تبلیغی را در گوگل ادز برای محصول یا خدماتی گذاشته اید اما در هر بار مراجعه به اکانت گوگل ادز می بینید که میزان کلیک ورودی و به تبع آن فروش پائین است پس احتمالا مشکل در افزونه هاست.
حال ممکن است این سئوال برای شما پیش بیاید که افزونه های گوگل ادز تا چه حد در فروش بیشتر تاثیر دارند؟ کار با آنها تا چه حد آسان است؟ فروش کم یا نرخ کلیک پائین می تواند به این مورد مربوط باشد؟ پیش از پرداختن به این سئوالات نیاز است آشنایی مختصری با افزونه داشته باشیم.

افزونه یا Extension چیست؟

تبلیغ در فضای آنلاین به شدت رقابتی است و شرکت های مختلف همه تلاش خود را بکار می گیرند تا بتوانند در تبلیغات آنلاین عملکرد بهتری داشته باشند. در مورد تبلیغ PPC هم وضعیت همین است.

در هر حوزه ی کاری، رقبای بسیاری در فعالیت هستند. بعضی در بازار تجارت اصطلاحا  “بالا دست” هستند و بخش عمده ای از بازار را در اختیار دارند و برخی دیگر صرفا با کنترل بخش هایی خاص از بازار، کسب درآمد می کنند.
اگر شما به عنوان یک شرکت تازه کار در حوزه ای دست به تبلیغ زده اید، باید دقیقا بدانید که برای کدام بخش از بازار هدف گذاری کنید. در تبلیغ در فضای گوگل ادز، گوگل این امکان را به شما می دهد که خود را به مشتریان هدف نزدیک کنید. این مهم بواسطه “افزونه ها” ممکن می شود. در واقع با استفاده از این ابزار شما می توانید دقیقاً بازار را برای خود دسته بندی کنید.
افزونه های گوگل ادز رایگان هستند و شما با صرف زمانی کوتاه می توانید با کاربرد هر یک از آنها و تاثیرشان بر بازار کاری خودتان مطلع شوید. در ادامه در ارتباط با نصب افزونه ها و مهم ترین انواع آنها توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

چگونه افزونه ها را نصب کنیم؟

بعد از اینکه وارد اکانت گوگل ادز خود شدید، مسیر زیر را دنبال کنید:

  1. کمپین یا گروه تبلیغاتی خود را انتخاب کنید.
  2. گزینه “Ads&Extensions” سمت چپ، گزینه ”Extensions” بالا و بعد علامت + بزرگ را کلیک کنید تا یک افزونه جدید ایجاد شود.
  3. بعد منویی در زیر باز می شود که می توانید هر کدام از افزونه هایی را که می خواهید ایجاد کنید.

استفاده از افزونه های گوگل ادز
در ادامه در ارتباط با مهم ترین افزونه ها و کارکرد هر یک توضیحاتی ارائه می دهیم.

افزونه Sitelink

این افزونه گوگل ادز در صفحه تبلیغاتی قابل کلیک است، یعنی کاربر می تواند روی آن کلیک کند. بهتر است که صفحه فرود شما برای این مورد، مرتبط با متنی باشد که در تبلیغ قرار داده اید. با این ابزار شما می توانید غیر از متن تبلیغی که قرار داده اید، برای محصول خاصی تبلیغ کنید.
آمارها نشان می دهد که صرف اضافه کردن این مورد تا 8% افزایش در CTR را موجب شده است.

افزونه های Location

این افزونه ها هم قابل کلیک هستند و به صورتی طبیعی باعث جلب توجه می شوند. این افزونه گوگل ادز آدرس کاری شما را نشان می دهد و از سال 2015، امکان نمایش میزان ستاره های داده شده که مبین رضایت مشتریان می باشد نیز به آن اضافه شده است.

افزونه Call یا تماس

این افزونه  همانطور که از نامش هم پیداست، شماره ای را در تبلیغ شما قرار می دهند و افراد با کلیک بر آن می توانند با شرکت شما تماس بگیرند.

افزونه های App

افزونه های اپلیکیشن فقط در صورتی دیده می شوند که کاربر از موبایل استفاده کند. لینک این افزونه در زیر متن تبلیغاتی یا سمت راست قرار می گیرد و بسته به نوع دستگاه موبایل کاربر، او را به سمت سرویس های دانلود مختلف (اپل استور یا گوگل پلی) هدایت می کند. اگر اپلیکیشنی برای شرکت خود طراحی کرده اید می توانید از این گزینه استفاده کنید.

افزونه های قیمت یا Price

افزونه های گوگل ادز به شما امکان عرضه و نمایش بهتر خدمات، محصولات و قیمت را می دهد. بواسطه این ابزار، شما کاربران را به صورت مستقیم به بخش های مربوطه از سایت خود هدایت می کنید.
این موارد در زیر متن تبلیغاتی و بواسطه مجموعه ای شبیه کارت (حداکثر 8 کارت) به کاربران نمایش داده می شود، شامل اطلاعاتی در مورد قیمت، ویژگی ها و دیگر موارد جلب توجه کننده.

نصب افزونه های گوگل ادز

افزونه های تخفیف یا Promotion

 افزونه های تخفیف به شما این امکان را می دهد که فروش اقلام خاص و تخفیفات خود را به صورتی برجسته در تبلیغ به مشتری نشان دهید. این مورد در زیر آگهی، با یک برچسب قیمت نشان داده می شود. این مورد همچنین تا 2 خط متن اطلاعاتی در ارتباط با تخفیف مورد بحث را نیز نمایش می دهد.
وقتی که فردی روی افزونه کلیک می کند، به صورت مستقیم به بخش تخفیفی روی سایت شما هدایت می شود.

افزونه های Structured Snippet

این افزونه در زیر تبلیغ، طبقه بندی اجناس را به مشتری معرفی می کند و بواسطه کاما، اجناس را از هم تفکیک می کند. بواسطه این مورد، شما می توانید دسته ای از اجناس را به کاربران عرضه کنید و به این ترتیب امکان کلیک را بالا ببرید.

افزونه های پیام

این افزونه ها بسیار مناسب هستند. افراد بسیاری هستند که ترجیح می دهند به جای تماس گرفتن، از پیام استفاده کنند. این نوع از افزونه ها روی موبایل نمایش داده می شوند و فرد صرفا با یک کلیک روی گزینه به طور مستقیم با صاحب آگهی ارتباط پیامی برقرار کند.

افزونه شعبات (Affiliate Location)

اگر فروشگاهی معتبر هستید و صاحب شبعاتی و فروشگاه هایی زنجیره ای، این ابزار می تواند به شما در هدایت مشتریانی که به دنبال نزدیکترین شعبات نزدیک خود هستند کمک کند.
نتیجه گیری
با وجود اینکه افزونه های تبلیغاتی، ابزارهایی بسیار پیشرفته هستند اما نصب و بهره از آنها آسان است. این ابزارها در نرخ کلیک ورودی، مشاهده صفحه فرود پس از کلیک و درنهایت نرخ تبدیل شما(فروش)، تاثیرگذار هستند.
برای اینکه کلیک های تبلیغاتی را در نهایت به فروش محصول یا خدمات برسانید، باید صفحات پس از کلیک مناسب، با سرعت بارگذاری بالا را برای هر کدام از افزونه ها ایجاد کنید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *