راهنمای دریافت مدرک گوگل ادز

مدرک گوگل ادز

مدرک گوگل ادز برای تمام افراد یا نهادهایی که می خواهند در حوزه و محیط گوگل ادز فعالیت داشته باشند نقش یک تاییدیه را دارد. پیش از اینکه در مورد این مدرک و نوع کسب آن و مزیت های آن صحبت کنیم باید این مسئله را گوشزد کنیم که صرف داشتن این مدرک به معنای برخورداری و بهره مندی یک نهاد یا شخص از دانش صد درصدی در این حوزه نیست، اما برای افراد فعال در این حوزه، داشتن این مدرک لازم است. در واقع دارا بودن مدرک گوگل ادورز، اصلی لازم ولی غیرکافی است.

مدرک گوگل ادز چیست؟

برای تمام افرادی که در حوزه مجازی فعال هستند حالا این امر به عنوان امری مسلم پذیرفته شده که گوگل، عرصه ای جدید در این حوزه است، یک دنیای منفک و جدا که از مکانیزم ها، پتانسیل ها و فضای خاص خود برخوردار است. این فضای بسیار جذاب تجاری حالا به یک عرصه درآمدزای بی بدیل تبدیل شده است.

مشخص است که اینچنین وضعیتی، گوگل را برآن داشته که به فکر ارائه چارچوب هایی برای آکادمیک کردن فضای کاری خود باشد، مدرک گوگل ادورز را شاید بتوان اولین گام گوگل در این مسیر تعریف کرد.
مدرک گوگل ادز در واقع شامل مجموعه ای کامل از موضوعات مرتبط با این فضا، اطلاعات منفک و دسته بندی شده مربوط به هر حوزه موضوعی و تست های مربوطه است. آزمون مدرک گوگل ادز توسط خود گوگل به صورت رایگان برگزار می شود و برای قبولی نیاز به امتیاز بالای 80 درصد است و در صورت قبولی، مدرک آن اعتباری یک ساله دارد.

اهمیت مدرک گوگل ادز

انواع مدارک گوگل ادز

گوگل برای حوزه تبلیغاتی خود، یعنی همان گوگل ادز، آزمون های متعددی دارد که ما در اینجا مهم ترین آنها را مورد اشاره قرار خواهیم داد.

مدرک جستجوی گوگل ادز (google ads search certification)

یکی از مدارک پرکاربرد بویژه برای ایران مدرک جستجوی گوگل ادز است. دارنده این مدرک توانایی ایجاد کمپین های جستجو را داراست.

مدرک نمایش گوگل ادز (google ads search certification)

باتوجه به اینکه، پلتفرم نمایش گوگل ادز چندان در ایران کاربرد ندارد، این گزینه هم چندان در ایران مورد استفاده نیست. در کشورهای دیگر هم این گزینه گوگل، تقریبا 20% از فضای گوگل ادز را به خود اختصاص داده است، اما بسیاری از کارشناسان بر آن هستند که این فضا به شدت در مسیر پیشرفت قرار دارد و به زودی، بخش بیشتری از فضای گوگل ادز را به خود اختصاص خواهد داد.

مدرک سنجش گوگل ادز(google ads measurement certification)

دارنده این مدرک در واقع قابلیت سنجش و اندازه گیری میزان موفقیت کمپین های اجرا شده در گوگل ادز را داراست.
امکان سنجش کمپین های اجرایی در فضای گوگل ادز، یکی از پتانسیل های بسیار عالی گوگل ادز است و طبیعی است که توانایی استفاده از این معیارها و سنجش گرها و در واقع خوانش آنها نیز در حوزه فعالیت های گوگل ادز حائز اهمیت است.

مدرک شاپینگ گوگل ادز(shopping ads certification)

بالا بردن کاربران ورودی به یک سایت فروش و تبدیل این کاربران ورودی به خریدار، یکی از معیارهای سنجش مهم در حوزه بازاریابی گوگل است. دارنده مدرک شاپینگ گوگل ادز هم در واقع، به صورت رسمی به عنوان دارنده این قابلیت تعریف می شود.

راهنمای اخذ مدرک گوگل ادز

اول اینکه به شما اطمینان می دهیم که قبولی در آزمون مدرک گوگل ادز کار سختی نیست، اما ساده هم نیست. برای هر مبحث موضوعی، باید حدودا 2 ساعت وقت برای مطالعه بگذارید.
توجه داشته باشید که تمام موارد آزمون شما، منابع لازم و تست ها در خود آزمون موجود می باشند و حتی درصورت عدم قبولی هم فرصت دارید دوباره در آن شرکت کنید. این مسئله نشان می دهد که هدف کلی گوگل از ارائه این آزمون، استانداردسازی فضای کاری خود است. سعی کنید مباحث را یاد بگیرید و در آزمون شرکت کنید و صرفا به دنبال مدرک نباشید. در هر حال، برای دریافت مدرک گوگل ادز باید مراحل زیر را طی کنید.
1. یک حساب کاری گوگل یا جی ایمیل بسازید. توجه داشته باشید که برای شرکت در آزمون باید با نام کاربری گوگل خودتان وارد شوید، نه به صورت مهمان یا با دیگر انواع حساب های کاربری.

مدارک گوگل ادز
2. وقتی با حساب گوگل وارد شدید، به وب سایت skillshop  وارد شوید (باید وی پی ان استفاده کنید).
در اینجا بسته های آموزشی مختلف به نمایش گذاشته شده اند که می توانید آنها را مطالعه کنید. با توجه به نیاز و علاقه خود می توانید هر کدام از این موارد و بسته های آموزشی را مطالعه کنید و در آزمون مربوطه شرکت کنید.
البته مطالعه این بسته ها نیاز به دانش انگلیسی دارد. پس از مطالعه این موارد که موضوعات مختلف و متنوعی را شامل می شوند و اغلب هم مباحث نه چندان تخصصی را در بر می گیرند می توانید در آزمون شرکت کنید. بهتر است پس از انتخاب موضوع، وقت کافی صرف مطالعه این مباحث کنید.

مدرک گوگل ادز چیست
3. بعد از انتخاب موضوع و صرف زمان کافی برای مطالعه مطالب، اگر به این نتیجه رسیدید که برای آزمون آمادگی دارید گزینه pass the assessment and earn a certification را کلیک کنید.
با کلیک بر روی این گزینه، صفحه ای جدید برای شما گشوده خواهد شد که مدت زمان آزمون، تعداد سوالات و درصد مورد نیاز برای قبولی در آن نشان داده شده است. صفحه را کلیک کنید و آزمون شروع می شود.

دریافت مدرک گوگل ادز
اگر در آزمون قبول هم نشدید، جای نگرانی وجود ندارد، می توانید دوباره شانس خودتان را امتحان کنید.
نتیجه گیری
همانطور که گفتیم برای افراد فعال در حوزه ی گوگل یا گوگل ادز، دریافت مدرک گوگل را می توان یک اصل لازم دانست اما داشتن این مدرک نمی تواند به معنای برخورداری از دانشی صد در صدی در این حوزه باشد. اگر در این امتحان قبول هم شدید نباید تصور کنید که دیگر نیازی به هیچ چیز دیگری در این فضا ندارید.
گوگل فضایی است که به طور مرتب با امکانات جدید، الگوریتم های جدید و دانش جدید لازم به روز می شود. پس باید به طور دائم خود را به روز کنید. دریافت مدرک گوگل ادز شما را از آموختن مطالب جدید بی نیاز نمی سازد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *