عوامل اعتبار دامنه DA

اعتبار دامنه چیست

عوامل اعتبار دامنه یا Domain Authority

اعتبار دامنه یا Domain Authority که به اختصار DA هم گفته می شود امتیاز یک وب سایت است که توسط شرکت Moz به منظور پیش بینی رتبه وب سایت ها در موتورهای جستجوگر مورد بررسی قرار می گیرد. تفاوت ابزار Moz با پیج رنک گوگل در بروز رسانی هر روزه ی این ابزار می باشد.

در نتیجه نمایش دقیق تری از رتبه وب سایت شما را در قالب امتیاز صفر تا ۱۰۰ در اختیارتان قرار می دهد که هرچه امتیاز کسب شده به عدد ۱۰۰ نزدیک تر باشد رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجوگر بالاتر است و دارای اعتبار بیشتری می باشد. در این مقاله قصد داریم یکسری از عوامل تاثیرگذار بر روی اعتبار دامنه و یا Domain Authority رابرای شما شرح دهیم.

۱. لینک های ورودی

یکی از تاثیرگذارترین عوامل اعتبار دامنه تعدد و کیفیت لینک های ورودی از وب سایت های دیگر به وب سایت شما می باشد زیرا لینک کردن از دامنه های مختلف نشان دهنده این موضوع است که وب سایت شما محبوب و جزو وب سایت های مهم می باشد که بسیاری از وب سایت ها به وب سایت شما لینک داده اند و این مهم به صورت غیر مستقیم بر روی اعتبار وب سایت شما تاثیر مثبت می گذارد.

لازم به ذکر است که از نظر mozrank رتبه کسب شده یک وب سایت بیش از آنکه تحت تاثیر تعداد لینک های ورودی باشد، به کیفیت لینک های ورودی بستگی دارد.

اهمیت اعتبار دامنه

۲. اعتماد

می توان گفت که عملکرد Moztrust کاملا مشابه با mozrank می باشد اما با این تفاوت که به جای بررسی کیفیت و تعداد لینک های ورودی، بر روی نزدیکی و ارتباط وب سایت شما با لینک های معتبر تمرکز می کند. به عنوان مثال اگر از وب سایتی علاوه بر وب سایت شما به وب سایت های دیگر هم لینک شود به نفع شما می باشد و منجر به اعتمادسازی می شود.

۳. عمر دامنه

عمر دامنه تاثیر بسزایی بر روی افزایش امتیاز دامنه شما از نظر ابزار Moz می باشد، می توان گفت هرچه قدر قدمت دامنه زیاد باشد اعتبار دامنه یا دامین آتوریتی وب سایت بهبود پیدا می کند و باعث افزایش رتبه سایت شما می شود. شما می توانید به کمک وب سایت Whois سن دامنه خود را بررسی کنید و تمامی اطلاعات مربوط به دامنه خود را مشاهده کنید.

۴. شبکه های اجتماعی

هر چقدر تعداد به اشتراک گذاری تصاویر و مطالب و لایک کردن مقاله ها شما بر روی صفحات شبکه های اجتماعی بیشتر باشد اعتبار دامنه وب سایتتان به کمک سیگنال های شبکه های اجتماعی افزایش می یابد.

به عنوان مثال زمانی که افراد محتوایی که شما روی شبکه های اجتماعی خود قرار داده اید را برای افراد دیگر ارسال می کنند این به این معنی است که آنها مقاله و پست شما را پسندیده اند و برایشان مفید بوده است وبه طور کلی سایت شما می تواند به عنوان یک مرجع در نظر گرفته شود.

۵. محتوا

زمانی که شما محتوای با کیفیتی را بر روی وب سایت خود بارگذاری می کنید تعداد افراد لینک شده به وب سایت شما افزایش می یابد در نتیجه اعتبار دامنه شما نیز بیشتر می شود. در واقع محتوا از مهم ترین عواملی است که در بهینه سازی وب سایت و سئو تاثیر مستقیمی می گذارد.

زمانی که شما اقدام به تولید محتوای با کیفیتی می کنید و آن را داخل سایت می گذارید، افراد زیادی از آن مقاله استفاده کرده و در نتیجه افراد بیشتری را نیز به وب سایت شما لینک می دهند. محتوا با کیفیت به طور غیر مستقیم شروع به افزایش اعتبار و رتبه دامنه و وب ساست شما خواهد کرد.

۶. رتبه mozrank

رتبه ای که moz به وبسایت می دهد درواقع بر اساس مشخصات لینک داری است که در سایت وجثد دارد از عدد ۰ تا ۱۰ رتبه بندی می شوند. زمانی که سایتی موفق به دریافت عدد بالاتر شود رتبه بهتر و بیشتری در دامنه بدست می آورد. این رتبه، رابطه مستقیمی با کیفیت لینک سازی وب سایت دارد.

لینک سازی ورودی وب سایت ها باید با دقت بیشتری انجام شود تا نتیجه مثبتی دهند. این مسئله بدین معنی است که اگر سایت شما تعداد لینک های ورودی کمتر اما با کیفیت بالاتری داشته باشد، رتبه بندی سایت شما نیز رو به افزایش رفته و اگر تعداد لینک ورودی بیشتری داشته باشد اما کیفیت لینک سازی پایین باشد رتبه سایت نیز تنزل پیدا می کند.

۷. دوستی با موتور های جستجوگر

شما به وسیله سئو و موتورهای جستجوگر رتبه خود را بالا می آورید و در نتیجه سایت شما با بازدیدی بیشتری رو به رو می شود پس بهتر است که به الگوریتم های موتور های جستجوگر احترام گذاشته و بر اساس آنها جلو بروید.

کاربرد اعتبار دامنه

۸. سن صفحه

درواقع یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی رتبه وب سایت شما در دامنه، مدت زمان ایجاد صفحه در وب سایت شما است. زمانی که صفحه توسط شما در وب سایت گذاشته می شود، در صورت طولانی بودن زمان انتشار و میزان لینک ورودی آن، گوگل اقدام به رتبه بندی سایت شما کرده و درصورت بهینه بودن صفحه ارزش آن را در دامنه افزایش می دهد.

۹. سئو داخلی صفحه ها

در تولید محتوا و درج آن در وب سایت سعی کنید از تگ های H و چگالی صحیح کلمه کلیدی، با لینک داخلی برای صفحه های دیگر که مرتبط با موضوع صفحه جدید شما هستند، استفاده کنید. این عوامل و دیگر جنبه های بصری مانند عکس ها و جاستیفای بودن مطلب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو و ارزش دامنه صفحه شما بگذارد.

بک لینک سازی خارجی نیز می توان تاثیر به سزایی بر روی سئو خارجی و داخلی سایت شما داشته باشد. نحوه بک لینک سازی بسیار مهم است زیرا در صورت یک اشتباه کوچک ممکن است تاثیر برعکسی برای رتبه سایت شما داشته باشد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *