کلمات کلیدی مختلف در گوگل ادز

انواع کلمات کلیدی مختلف در گوگل ادز

تعریف کلمات کلیدی در گوگل ادز

زمانی که کمپین تبلیغاتی گوگل ادز خود را ساختید سئوالات بسیاری ذهن شما را درگیر خواهد کرد. یکی از این سئوالات نوع تعریف کلمات کلیدی در کمپین تبلیغاتی گوگل ادز می باشد که دانستن پاسخ آن بسیار مهم است.
زیرا تعریف و استفاده نادرست از این کلمات و بی توجهی به آن، می تواند سرمایه تبلیغاتی شما را از بین ببرد.
این امر ممکن است در ابتدا کاری سخت به نظر برسد اما با گذر زمان و کسب تجربه قادر خواهید بود به واسطه تعریف درست کلمات کلیدی مختلف در گوگل ادز، تبلیغات گوگل ادز خود را به صورت هدفمند فعال کنید.
به منظور تنظیم کلمات کلیدی کمپین تبلیغاتیتان، گوگل ادز یکسری پارامتر در اختیار شما قرار داده است که هر کدام از این پارامترها ویژگی و گستره نمایش مربوط به خود را دارد.
ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این پارامترها بپردازیم تا به کمک آن بتوانید، کلمات کلیدیتان را به بهترین نحو ممکن تعریف کنید.

Broad Match

شما به کمک Broad Match می توانید به روند پیدا کردن مشتری از طریق افزایش ترافیک وب سایت خود، سرعت ببخشید. زمانی که شما کلمات کلیدی خود را به صورت Broad Match تعریف می کنید، گوگل ادز به شما اجازه دسترسی به بیشترین تعداد مخاطب را می دهد.
زیرا اگر کلمه کلیدی شما به هر شکلی در یک جمله جستجو شود و یا حاوی غلط املایی باشد، تبلیغ شما برای کاربر نمایش داده می شود. به همین منظور باید به کمک تعریف دسته ای از کلمات کلیدی منفی، ترافیک ورودی غیر مرتبط خود را به حداقل و حتی صفر برسانید.کلمات کلیدی مختلف در گوگل ادز
در کل می توان گفت به کمک کلمات کلیدی Broad Match به راحتی و به سرعت می توانید مخاطبان هدف خود را افزایش دهید.
لازم به ذکر است که این پارامتر به طور پیش فرض بر روی تمامی کلمات تنظیم شده است.

Modified Broad Match

این پارامتر به نوعی زیر مجموعه پارامتر Broad Match می باشد اما کمی هدفمند تر است. این پارامتر علاوه بر اینکه تمامی ویژگی های مثبت Broad Match را دارا می باشد، به شما اجازه می دهد تا هم زمان کنترل بهتری بر روی پخش تبلیغ خود داشته باشید.

Phrase Match

کلمات کلیدی Phrase Match، در حقیقت کمی با دو پارامتر قبلی مشابه می باشند. شما به کمک پارامتر Phrase Match می توانید به تعداد مخاطبان زیاد در مدت زمان کوتاه اما نه به اندازه دو پارامتر قبلی دست پیدا کنید.
از مزایای این پارامتر می توان به امکان بالای کنترل و مدیریت کلمات کلیدیتان اشاره کرد.

Exact Match

این پارامتر نوع خاص و محدود شده سایر پارامترها می باشد که استفاده از آن به کسب و کار های کوچک با هزینه تبلیغاتی اندک توصیه می شود. کلمات کلیدی Exact Match تنها زمانی برای کاربران وب و جست جو کنندگان نمایش پیدا می کند که دقیقا عین همان کلمه تعریف شده را جستجو کنند.
استفاده از کلمات کلیدی Exact Match در تبلیغات گوگل ادز منجر به جذب مشتریان واقعی به سمت کسب و کار شما می شود، اما این موضوع را نیز در نظر بگیرید که میزان ترافیک ورودی به سایت شما به شکل چشمگیری کاهش می یابد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *