ورود اطلاعات به سایت های وردپرسی چگونه است؟

ورود اطلاعات به سایت های وردپرسی

از اینرو نیاز است به جنبه های مختلف ورد اطلاعات (دیتا اینتری) پرداخت شود.

یکی از خدمات مجموعه شانار، دیتا اینتری یا همان ورود اطلاعات است برای دریافت هزینه و مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن های 02188779548 – 02188779806 تماس بگیرید یا به لینک زیر مراجعه نمائید.

دیتا اینتری

پیش از پرداختن به جنبه های مختلف دیتا اینتری به سایت وردپرسی، توضیح مختصری در مورد وردپرس می تواند به فهم موضوع کمک کند.
وردپرس در واقع یک سیستم مدیریت محتوا برای راه اندازیی و ایجاد سایت و بلاگ هاست که با استفاده از آن می توان محتوای مورد نظر خود را که شامل متن، فیلم، تصویر و انواع دیگر محتوا باشد، مدیریت کرد.
وردپرس که هم اکنون به یکی از معروف ترین و پرکاربردترین ابزارهای ساخت وبلاگ و سایت تبدیل شده است، در حال حاضر بیش از 76 میلیون وبسایت را با این سیستم در جهان به خود اختصاص داده است.

مزایای سایت های وردپرسی

دیتا اینتری و پس از آن نیز مدیریت محتوا امروزه از مباحث مهمی هستند که موفقیت بسیاری از کسب و کارها در گرو انجام صحیح آنها است. وردپرس از مزایایی برخوردار است که می تواند هم فرایند دیتا اینتری را تسهیل نماید و هم اینکه مدیریت محتواهای موجود را نیز به مراتب آسان تر از سایت های کدنویسی شده نماید.
دیتا اینتری برای سایت وردپرسی
برخی از این مزایا عبارتند از:
کاهش هزینه ها که برای اعمال هر تغییری نیاز به مراجعه به شرکت طراح سایت نیست، یکی از این مزایا است. علاوه بر این، ظاهر زیبا نیز از دیگر مزایایی است که هر کاربر با هر سلیقه ای می تواند خواسته های خود را تأمین نمایید.
مدیریت آسان، ارتباط با شبکه های اجتماعی، امکان بهینه سازی مناسب، بروز رسانی رایگان، امنیت در سطح بسیار قابل قبول، و انعطاف پذیری وردپرس از دیگر مزایایی است که می تواند استفاده از این سیستم مدیریت محتوا را توجیه نماید.
در کنار این مزایا نحوه ورود اطلاعات به سایت های وردپرسی (دیتا اینتری وردپرس) نیز موضوع دیگری است که بسیاری از کسب و کارها را به سمت استفاده از این سیستم سوق می دهد. این نوع دیتا یا داده ها را می توان به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی کرد. محتواهایی که به سایت وارد می شود به طور کلی شامل مقالات و یا محصولات هستند.

وارد کردن محتوا به سایت

برای وارد کردن این قبیل داده ها نیاز است که پیش از هر اقدامی به بخش داشبورد سایت وردپرس وارد شد. پس از ورود، به داشبورد سایت، برای قرار دادن هر نوع محتوایی که می تواند شامل مقالات و یا هر محتوای دیگری باشد، در صورتی که داشبورد سایت شما فارسی شده باشد، با قرار دادن ماوس بر روی گزینه “نوشته ها” چهار انتخاب شامل “همه نوشته ها”، “افزودن نوشته”، “دسته ها”، و “برچسب ها” را مشاهده می کنید.
در صورتی که قصد افزودن نوشته جدیدی به سایت خود دارید، باید گزینه “افزودن نوشته” را انتخاب کنید. با این انتخاب، وارد بخشی می شوید که از شما “عنوان مطلب”، و بدنه اصلی محتوا را می خواهد.
شما می توانید مطالب خود به صورت مستقیم در این بخش تایپ کنید و یا اینکه در فایل ورد از پیش محتوای خود را آماده سازی کنید و سپس نسبت به کپی پیست کردن آن اقدام نمایید.
پس از وارد کردن متن، همچنین امکان افزودن فایل های چندرسانه ای شامل عکس، ویدئو و فایل های صوتی نیز وجود دارد که بر حسب محتوای موجود می توانید نسبت به وارد کردن آنها اقدام نمایید.
فرایند بهینه سازی محتوا در این مرحله از اهمیت شایانی برخوردار است. تنها وارد کردن اطلاعات بدون توجه به الزامات بهینه سازی باعث خواهد شد که مطالب شما در نتایج جستجوهایی که در موتورهای مختلف جستجو انجام می شود، نشان داده نشود. بنابراین نیاز است که با در اختیار داشتن افزونه های متناسب بهینه سازی سایت (سئو) نسبت به این امر اقدام نمایید.
در صورتی که محتوای مورد نظر شما از ابتدا بر اساس اصول سئو نوشته شده باشد، تنظمیات سئو آن در محیط وردپرس وقت چندانی از شما نمی گیرد و تنها با چند اقدام نه چندان پیچیده می توانید نسبت به سئو بودن مطالب خود اطمینان حاصل نمایید.
به طور عمده در ستون سمت چپ، امکاناتی در نظر گرفته شده است که شما می توانید نسبت به قرارگیری محتوای خود در صفحه مورد نظر، افزودن کلمات کلیدی (برچسب ها)، و انتخاب عکس اصلی محتوا اقدام نمایید.ورود اطلاعات به سایت های وردپرسی

ورود محتوا به سیستم فروشگاهی وردپرس-ووکامرس

ورود محتوا به سیستم فروشگاهی وردپرس-ووکامرس نیز از جمله مزایایی است که با طراحی ویژه در داشبورد وردپرس کار را برای برای ورود چنین محتواهایی تسهیل کرده است.

به منظور افزودن محتوای مربوط به محصولات که با هدف آشنایی جستجوگران با محصول مورد نظر نوشته می شوند، کافیست پس از ورود به داشبورد وردپرس، ماوس را روی گزینه “محصولات” قرار دهید و سپس گزینه “افزودن جدید” را انتخاب نمایید.
پس از ورود به صفحه ورود اطلاعات مربوط به محصول، نیاز است که در فضایی که به منظور وارد کردن نام محصول تهیه شده نسبت به وارد کردن نام محصول مورد نظر اقدام نمایید. سپس در فضایی که به این نوع محتوا اختصاص داده شده است، متن اصلی خود را وارد کنید.
افزودن فایل های چند رسانه ای مانند عکس و ویدئو نیز در این بخش امکانپذیر است.
در این بخش با بکارگیری افزونه های بهینه سازی سایت مانند یوآست سئو می توانید نسبت به بهینه بودن محتوای خود که اساس مشاهده شدن در نتایج موتورهای جستجو است، اطمینان حاصل نمایید.
در منوی اصلی نیز هم در بخش وارد کردن مقالات و در هم بخش وارد کردن محصولات می توانید نسبت به اشترک گذاشتن محتوای خود در شبکه های اجتماعی و همچنین لینک سازی اقدام کنید.

سخن پایانی

دیتا اینتری ورد‌پرس و یا بعبارتی ورود اطلاعات به سایت های وردپرسی بر اساس ویژگی هایی که این قبیل سیستم های مدیریت محتوا دارند، کار چندان پیچیده ای نیست. اما با این وجود، بهره گیری از تجربیات و خدمات شرکت هایی که در این حوزه فعالیت های تخصصی انجام داده اند، می تواند مسیر موفقیت کسب و کار شما را در فضای مجازی تسهیل نماید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *