چگونگی ساخت اکانت گوگل ادز ؟

ساخت اکانت گوگل ادز

ساخت اکانت گوگل ادز فرآیندی ساده و کاملا رایگان است. اما با وجود سادگی باید توجه داشته باشید که موارد مختلفی وجود دارند که یک کمپین تبلیغاتی را به موفقیت می رسانند، بدون توجه به آن ها ایجاد یک اکانت گوگل ادوردز هیچ فایده ای برای شما ندارد.
در این مقاله، ابتدا در مورد این موارد مهم به اختصار صحبت خواهیم کرد و در آخر هم ساخت اکانت گوگل ادز و چگونگی استفاده از ابزار کیوورد پلنر را تشریح می کنیم.

گوگل ادز چه می کند؟

به طور ساده اکانت گوگل ادز به شما کمک می کند که مشتریان هدف خود را به سمت سایت خود و صفحات فرود تعیین شده هدایت کنید و با استفاده از تمهیداتی آن ها را ترغیب به خرید کنید.
در اولین گام برای موفقیت یک کمپین گوگل ادز، باید صفحه فرود مناسب داشته باشید، صفحه ای که کاربر را جذب خود کند. اگر کاربر به صفحه ای وارد شود که شلوغ باشد، اطلاعات لازم را در خود نداشته باشد یا امکان خرید سریع در آن در نظر گرفته نشده باشد، کاربر خیلی زود راه خروج را در پیش می گیرد و این یعنی شما پول تبلیغات خود را دور ریخته اید.

صبر و تامل و تحلیل: نکته مهم دیگر در ارتباط با یک کمپین گوگل ادز این است که شما قرار نیست از همان شروع استفاده از اکانت گوگل ادز، نتایج صد درصدی را حاصل کنید. درواقع PPC یک ماراتن است نه دوی سرعت. رسیدن به یک ساختار مناسب، لیست لغات کلیدی لازم، شناسایی نقاط منفی و بررسی تبلیغات و صفحات فرود، فرآیندی زمان بر است.
اگر اولین بار است که می خواهید از کمپین گوگل ادز استفاده کنید، پیشنهاد می کنیم که چند هفته صبر کنید و اگر به نتیجه نرسیدید، بررسی موارد تاثیرگذار را شروع کنید.

نحوه ساخت اکانت گوگل ادوردز

آموزش ساخت اکانت گوگل ادوردز

بعد از بررسی همه جوانب، اگر تصمیم بر ساخت اکانت گوگل ادز گرفته اید، باید این مسیر را دنبال کنید:

مرحله 1:

در موقع ایجاد یک اکانت گوگل ادوردز، می توانید با حساب جیمیل معمول خود این کار را انجام دهید یا یک اکانت جدید درست کنید. شاید بهتر باشد که یک حساب جیمیل جدید درست کنید و از آن صرفا برای مدیریت اکانت گوگل ادوردز خود استفاده کنید. در این حالت دیگر حساب اصلی شما با حجمه ای از ایمیل های مرتبط با اکانت گوگل ادوردز مواجه نمی شود.

مرحله 2:

وارد گوگل ادز شوید. در اینجا از شما پرسیده می شود که می خواهید با اکانت جدید وارد شوید یا با اکانت قبلی خود. بعد از انتخاب اکانت، شما وارد فرآیند ایجاد اولین کمپین تبلیغاتی خود می شوید.
اولین سوالی که در این مرحله از شما پرسیده می شود، هدف اصلی تبلیغات شماست. بعد از انتخاب یکی از اهداف چندگانه (تماس بالاتر، فروش بیشتر یا ثبت مشخصات کاربران و غیره) از شما خواسته می شود که نام شرکت (فعالیت تجاری) و وب سایت خود را وارد کنید.
نکته: برای ساخت اکانت گوگل ادز، حتما باید یک وب سایت داشته باشید. نه تنها باید صفحه فرود را مشخص کنید بلکه گوگل، وب سایت شما را بررسی می کند تا از واقعی بودن آن مطمئن شود.

راهنمای ساخت اکانت گوگل ادز
بعد از بررسی وب سایت، پیامی با مضمون تایید از طرف گوگل ارسال می شود. پیام که ارسال شد دکمه next را بزنید تا به پنجره تنظیمات برای اولین کمپین خود وارد شوید. حالت پیش فرض تبلیغاتی حال حاضر گوگل، (Responsive Search Ads) RSA است که به شما امکان می دهد تا 15 تیتر و 4 شرح را ایجاد کنید.
در این مرحله هم کار بسیار آسان است و جای نگرانی نیست. علاوه بر این، گوگل، وب سایت شما را بررسی کرده و پیشنهاداتی را ارائه می دهد که می توانید از بین آن ها دست به انتخاب بزنید. بعد از انتخاب تیتر و شرحیات، گزینه next را بزنید.

مرحله 3:

در پنجره بعدی نمونه هایی از لغات کلیدی ارائه خواهد شد که می توانید از بین آن ها دست به انتخاب بزنید، تا گوگل تبلیغاتی که آن لغات کلیدی انتخابی را هدف گذاری می کند را پیدا کند. لازم نیست که حتما از بین نمونه های ارائه شده دست به انتخاب بزنید.
در هرحال دکمه next را بزنید، در مرحله بعد از شما خواسته می شود که موقعیت جغرافیایی خود، بودجه و مدت زمان و بازه تبلیغاتی را هم تعیین کنید. بعد از انجام این مراحل گوگل تبلیغ شما را در حالت پیش نمایش به شما نشان می دهد.
در نهایت از شما خواسته خواهد شد که اطلاعات پرداختی خود را وارد کنید. البته برای ایران و با وجود تحریم ها، امکان پرداخت مستقیم خود کاربر فراهم نیست.
در این زمینه شاید نیاز به استفاده از خدمات موسسات حرفه ای فعال در این حوزه داشته باشید، موسساتی که شیوه های پرداختی واسطه ای را در اختیار دارند. در هرحال اگر خودتان قدرت و قابلیت پرداخت را دارید فراموش نکنید که حتما باید در این قسمت حساب بانکی شما از سوی گوگل تایید شود. این فرآیند هم کمی زمان بر است.

ساخت اکانت گوگل ادوردز چگونه است

آموزش استفاده از کیورد پلنر برای ساخت اکانت گوگل ادز

به عنوان یک نکته اولیه توجه داشته باشید که برای استفاده از کیوورد پلنر، لازم نیست که کمپین فعال داشته باشید، اما باید یک کمپین گوگل ادوردز داشته باشید.

در هر حال بعد از ورود به اکانت گوگل ادوردز روی علامت آچار در بالای صفحه کلیک کنید. بعد روی گزینهKeyword planner کلیک کنید. بعد از این کلیک دو قسمتDiscover new و Get search volume and forecast برای شما باز می شود. این دو ابزار می توانند تا هزاران کلمه کلیدی را به شما پیشنهاد دهند.
Discover new keywords: همانطور که از نامش هم پیداست این ابزار کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می دهد. این بخش شامل دو قسمت start new keywords و start with a website است.
Get search volume and forecasts for your keywords: این گزینه وقتی برای شما کاربرد دارد که فهرستی از کلمات کلیدی را انتخاب کرده باشید. بعد از انتخاب کلمات کلیدی آنها را در فیلد این گزینه وارد کنید و بعد Get started را بزنید. در اینجا پیش بینی گوگل از میزان کلیک ها، موارد دیده شدن و هزینه کلی و هزینه به ازای هر کلیک نمایش داده می شود.
در نهایت شما به نتایج گوگل می رسید که موارد متعدد و مختلفی را شامل می شود، از جمله میزان رقابت آن کلمه کلیدی که انتخاب کرده اید. رسیدن به کلمات کلیدی مناسب با کیورد پلنر، نیاز به تخصص و تحلیل موارد مختلفی دارد.
هر چند شاید با مدتی کار با کیورد پلنر بتوانید به آن تسلط پیدا کنید اما استفاده از کارشناسان و متخصصان این حوزه مناسب تر و به صرفه تر است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *