سیستم مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوا

طراحی وب سایت همانند یک ویترین برای کسب و کار شما می باشد که جزوی از مهمترین گام ها برای ایجاد یک شعبه مجازی در دنیای وب محسوب می شود. وب سایت ها انواع مختلفی دارند که به عنوان نمونه‌ می توان به وب سایت های شخصی، فروشگاهی و شرکتی اشاره کرد که هرکدام از آن ها کاربرد خاص خود را دارند.
در گذشته کاربران وب برای طراحی وب سایت شان مجبور بودند صفحات وب را به صورت استاتیک ایجاد کنند و پس از آن به یکدیگر ارتباط دهند اما امروزه به کمک سیستم های مدیریت محتوا می توان به راحتی یک وب سایت را راه اندازی و مدیریت کرد. از این رو ما در این مقاله قصد داریم به برخی از سیستم های مدیریت محتوا بپردازیم تا شما با خواندن این مقاله بتوانید وب سایت مورد نظرتان را طراحی و راه اندازی کنید.

وردپرس

مهمترین و پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوای متن باز برای راه اندازی وب سایت و یا وبلاگ مدنظرتان، سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد.
سیستم مدیریت محتوا چیست؟
این سیستم مدیریت محتوا به کمک نصب افزونه ها شما را قادر می سازد که امکانات وب سایت و یا وبلاگ خود را گسترش دهید. تعداد بالای این افزونه های وردپرسی یکی از دلایلی است که به محبوبیت این سیستم کمک کرده است بنابراین حدود پنجاه درصد وب سایت ها در دنیای وب، با وردپرس ساخته شده اند.

جوملا

دومین سیستم مدیریت محتوای متن باز که در سراسر جهان به منظور ساخت وب سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد، جوملا نام دارد. این سیستم نزد کاربران وب جزو سیستم های مدیریت محتوای محبوب شناخته می شود. برخی از قابلیت های جوملا به شرح زیر می باشد:

  1. بارگذاری موقت در حافظه (کش کردن) به منظور افزایش کارایی و سرعت بارگذاری وب سایت شما
  2. ایجاد فهرست خودکار
  3. ارسال خبر از طریق قالب RSS
  4. ارائه نسخه قابل چاپ

دروپال

سیستم مدیریت محتوای دروپال نیز همانند وردپرس و جوملا بر پابه PHP بنا شده است و ادارات و شرکت های تجاری به نام به عنوان مثال کاخ سفید، وب سایت خود را براساس دروپال راه اندازی کرده اند. دروپال به نسبت دو CMS ذکر شده در بالا از محبوبیت کمتری برخوردار می باشد ولی با این وجود همواره در حفظ پویایی خود آن هم در حد وردپرس و جوملا کوشیده است.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *