مزایای تبلیغ در گوگل نسبت به روش های تبلیغاتی دیگر چیست؟

مزایای تبلیغ در گوگل

بسیار در مورد مزایای تبلیغ در گوگل گفته می شود، اینکه به عنوان روش تبلیغاتی مدرن در دنیای جدید مجازی، نمی توان از آن چشم پوشید. بسیاری از افراد و صاحبان کسب و کار در موقع شنیدن این مزیت ها، اغلب به دیده تردید به آنها نگاه می کنند و آن ها را صرفا تبلیغاتی اغراق شده می دانند و البته بسیاری هم از مزایای تبلیغ در گوگل تقریبا هیچ چیز نمی دانند.
واقعیت ان است که تبلیغ در فضای گوگل، مزایایی را داراست که می توان با اطمینان ادعا کرد که تقریبا هیچ نوع تبلیغاتی، توان برابری با آن را ندارد.
اما مزایای تبلیغات در گوگل کدامند و در مقایسه با دیگر روش های تبلیغاتی چه تفاوت هایی را شامل می شوند؟ چطور می توان مطمئن شد که تبلیغات در این فضا، توانسته است به اهداف خود برسد؟ تمام این موارد، مزایا و مسیر رسیدن به این امتیازات، مشخص است.

تبلیغ در گوگل

بدون هیچ تردیدی، گوگل را می توان بازاری به وسعت یک دنیا و کوچکی یک محله دانست. یعنی اینکه شما چه قصد تبلیغ در عرصه جهانی داشته باشید و چه قصد تبلیغ در محله ی کوچک سکونتتان، گوگل دست شما را پس نمی زند.
تبلیغات برای هر کسب و کاری، یک امر اساسی و لازم است. تا زمانی که شما امکان نمایش و تبلیغ محصول خود را نداشته باشید امکان دسترسی به مشتریان را هم ندارید.

مقالات مرتبط : تبلیغات در صفحه اول گوگل راهی برای بیشتر دیده شدن

اما اگر از تمام مدیران بازاریابی شرکت های ایرانی هم بپرسید دقیقا نمی دانند که میزان هزینه ای که صرف تبلیغ محصول شرکت کرده اند تا چه اندازه بازده داشته و تا چه اندازه در فروش شرکت تاثیر داشته، قطعا پاسخی مشخص برای ارائه نخواهند داشت.
اما در فضای تبلیغاتی گوگل، امکان ردیابی دقیق تبلیغات ارائه شده، و اعتبارسنجی آن فراهم است. واقعا در کدام روش تبلیغاتی می توان چنین چیزی را دید. در ادامه به مزایای تبلیغ در گوگل و راه تحقق آن ها اشاره خواهیم داشت.

مزایای گوگل ادز

هدفمند بودن

بزرگ ترین مزیت تبلیغ در گوگل در مقایسه با دیگر انواع تبلیغات، هدفمند بودن این تبلیغات است. بروشورها، تبلیغات تلویزیونی، و دیگر انواع تبلیغات یک عیب بزرگ دارند. جامعه دریافت کننده ای که این نوع تبلیغات برای آنها نمایش داده می شود، ممکن است جامعه هدف نباشند. یعنی چه؟
تصور کنید شرکت تولیدکننده و فروشنده ظروف مسی هستید و قصد تبلیغ محصول خود را دارید. اگر رسانه های جمعی چون روزنامه یا تلویزیون را برای تبلیغ انتخاب کنید، فارغ از هزینه ای که برای این کار در نظر می گیرید، تبلیغ شما برای دسته ای از افراد نمایش داده می شود که ممکن است به هیچ وجه قصد خرید ظروف مسی را نداشته باشند.

مقالات مرتبط :مزایای استفاده از گوگل ادز

اما در گوگل وضعیت فرق می کند. کسی که عبارت ” خرید ظروف مسی” را در گوگل مورد جستجو قرار می دهد، دقیقا به دنبال همین کالاست و اینکه تبلیغ شما را می بیند و به سایت شما وارد می شود، یعنی شما دقیقا به مشتری متصل می شوید که قصد خرید دارد.
در فضای تبلیغاتی گوگل، حتی این امکان برای شما فراهم است که مشتریان خود را در دسته ویژگی های بسیار جزئی تر هدف گذاری کنید. مثلا سن و جنسیت، علائق، موقعیت جغرافیایی و موارد دیگری که برای شما اهمیت دارد را می توانید در کمپین خود وارد کنید.

مدیریت هزینه

دیگر مزیت تبلیغ در گوگل که آن را در میان تمام دیگر انواع تبلیغات، متمایز می سازد، امکان مدیریت هزینه تبلیغات در گوگل است. در فضای تبلیغاتی گوگل، پرداختی شما به ازای هر کلیکی است که بر روی تبلیغ شما صورت می گیرد.
یعنی اینکه اگر کاربری تبلیغ شما را در فضای گوگل ببیند و به سایت شما وارد شود، آنگاه شما پرداختی خواهید داشت. یکی از معایبی که در ارتباط با تبلیغات در گوگل مطرح می شود قیمت بالای تبلیغ در این فضاست.

مقالات مرتبط : دلایل استفاده از گوگل ادز

باید اذعان کنیم که با توجه به نوسان ارز این ادعا درست است، اما نوع اختصاص این هزینه، یعنی پرداخت به ازای هر کلیک و همینطور امکان تعیین بودجه تبلیغ، دو مزیت تبلیغ در گوگل است که آن را به گزینه ای برتر در بین تمام انواع تبلیغات تبدیل می سازد.

امکان سنجش

یکی از مزایای تبلیغ در گوگل که عملا آن را به یک سنجش گر برای شما تبدیل می کند و قطعا در هیچکدام از دیگر انواع روش های تبلیغاتی نمونه اش دیده نمی شود امکان نظارت بر روند تبلیغ است. شما در گوگل ادز، دقیقا می توانید تعداد افراد ورودی به سایت بواسطه تبلیغ در فضای گوگل، کنش ها در فضای سایت و در نتیجه میزان موفقیت کمپین گوگل ادز خود را بسنجید.
این امکان به شما فرصت می دهد که با توجه به نتیجه ای که تا به آن لحظه برای کمپین شما حاصل شده، فعالیت تبلیغاتی خود را قطع کنید، تغییر یا آن را ادامه دهید.
مزیت های تبلیغ در گوگل

زوده بازده بودن تبلیغ در گوگل

در بیشتر روش های تبلیغاتی، مدت زمان ارائه تبلیغات، رسیدن آن به مشتری هدف و تبدیل این مشتریان بالقوه به مشتریان بالفعل، فرآیندی زمان بر است. اما تبلیغ در گوگل، خیلی زود نتیجه خود را نشان می دهد. دلیل آن هم مشخص است، وقتی مشتریانی به سایت شما وارد شوند که دقیقا همان کالای مورد عرضه شما را طلب می کنند، خیلی زود بازده تبلیغ در گوگل خودش را نشان می دهد.

نتیجه گیری

بدون هیچ اغراقی، باید بگوئیم که مزایای تبلیغ در گوگل در مقایسه با دیگر انواع روش های تبلیغاتی، آن را به گزینه ای غیر قابل مقایسه با این روش ها تبدیل می سازد.
صاحب هر کسب و کاری که باشید (البته کسب و کارهایی که امکان جستجو در گوگل برای آنها وجود دارد) نمی توانید نسبت به این فضای جدید تبلیغاتی بی تفاوت باشید.
حالا که مزایای تبلیغ در گوگل را متوجه شدید اگر قصد تبلیغ در این فضا را دارید حتما باید اصول آن را فرا بگیرید. اگر زمان کافی برای مطالعه دارید، می توانید پس از کسب اطلاعات لازم، خودتان هم در این فضا تبلیغات خود را به نمایش بگذارید. اگر زمان و وقت کافی ندارید، حتما به سراغ شرکت هایی بروید که با این فضا و نوع مکانیزم تبلیغ در گوگل، آشنایی لازم را دارند.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *