۵ راهکار برای بهینه سازی کلمات کلیدی در گوگل ادز

راهکار برای بهینه سازی کلمات کلیدی در گوگل ادز

بهینه سازی کلمات کلیدی در گوگل ادز ، زمانی که شما قصد راه اندازی کمپین تبلیغاتی گوگل ادز خود را دارید باید به موارد زیادی از قبیل هزینه مصرفی روزانه، نوع تعریف کلمات، صفحات فرود، تعیین بهترین هزینه و … توجه کنید. از بین موارد ذکر شده اولین موضوعی که باید در نظر بگیرید انتخاب کلمات کلیدی هدفمند و مرتبط با کسب و کار خود می باشد.
شاید انتخاب کلمات مناسب برای کمپین تبلیغاتی گوگل ادز در ابتدای امر، کاری دشوار به نظر برسد ولی به مرور با آشنا شدن با این مبحث می توانید کلمات خود را بهینه سازی کنید تا در نتیجه، تبلیغ در گوگل شما به شکلی هدفمند نمایش داده شود.

پس از انتخاب بهینه سازی کلمات کلیدی در گوگل ادز ارزشمند برای کسب و کارتان، این سئوال مطرح می شود که چگونه بهترین بهره را از کلمات منتخب خود ببرید، تا با کمترین هزینه بهترین جایگاه تبلیغاتی را در جستجوگر گوگل داشته باشید.

ما در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای افزایش امتیاز کلمات کلیدی (Quality score) به شما ارائه دهیم تا به کمک این راهکارها بتوانید برای کلمات خود ارزش بیشتری ایجاد کنید و کمپین تبلیغاتی تان را با هزینه ای به صرفه فعال کنید.

۱. متن تبلیغ

سعی کنید متن تبلیغ گوگل ادز خود را به گونه ای طراحی کنید که کلمات کلیدی تان در متن تبلیغ استفاده شود در نظر داشته باشید که کپی کردن متن تبلیغ سایرین و عدم طراحی آگهی ها کار راحتی است اما جستجوگر گوگل هیچ امتیازی برای کلمات شما قائل نمی شود.
بهینه سازی کلمات کلیدی در گوگل ادز چگونه است

زمانی که کاربران گوگل بر روی تبلیغات گوگل ادز شما کلیک کنند و تبلیغ شما مرتبط با موضوع جستجو کاربران باشد نرخ کلیک (Click rate) شما افزایش می یابد و در نتیجه کلمات شما امتیاز بیشتری از طرف گوگل کسب می کند و هزینه شما به ازای هر کلیک کاهش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

۲. بخش بندی کلمات

برای آنکه بتوانید متن تبلیغ خود را مرتبط با کلمات گوگل ادز خود طراحی کنید بهتر است کلمات خود را سازماندهی کنید تا کلمات مشابه در یک گروه تبلیغاتی قرار گیرد.

۳. صفحات فرود

سعی کنید از صفحات فرود مرتبط با کلمات کلیدی خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید محصول(۱) را در تبلیغات گوگل ادز ارائه دهید سعی کنید از صفحه ای که محصول(۱) در آن شرح داده شده است و مختص آن است برای تبلیغات استفاده کنید.

۴. تعریف کلمات کلیدی منفی

مشخص کردن کلمات کلیدی منفی (NEGATIVE KEYWORD) یکی از مهمترین عوامل در بهینه سازی کلمات تبلیغاتی شما می باشد. بهتر است هر چند وقت یک بار کلمات کلیدی جستجو شده خود را بررسی کنید تا کلمات غیر مرتبط با کسب و کار خود را به عنوان کلمات کلیدی منفی تعریف کنید
این کار حتی امکان مدیریت بهتر کمپین هایی که به تازگی ایجاد شده اند را نیز فراهم می کند. بنابراین می توان گفت اضافه کردن کلمات کلیدی منفی علاوه بر هدفمند کردن کمپین تبلیغاتی شما، کار آسانی نیز می باشد.

اهمیت بهینه سازی کلمات کلیدی در گوگل ادز

۵. استفاده از MODIFIER ها

تعریف کلمه به صورت MODIFIER به شما امکان آنالیز بهتر و انتخاب بهترین کلمات را می دهد. زیرا این دسته از کلمات به شما امکان پیدا کردن کلمات کلیدی با Broad match را بدون باز کردن سیلاب های دیوانه وار گوگل می دهد.
به همین منظور قادر خواهی بود عبارات تبدیل یا عبارات مربوطه جدید را پیدا کنید و آن ها را دقیقا به گروه های تبلیغاتی مناسب خود اضافه کنید. البته لازم به ذکر می باشد زمانی که کلمه شما به به صورت MODIFIER تعریف شده باشد نیاز به ملاحظات دقیق و مدیریت کلمه کلیدی منفی دارد.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *