راه های پیدا کردن لینک های 404 و تاثیر آن بر سئو سایت

لینک های 404

لینک ها از مهم ترین فاکتورهای گوگل هستند که از آن ها برای رتبه دادن به سایت ها استفاده می شود به این دلیل گوگل بر روی این لینک ها حساس است پس در صورتی که در سایت خود دارای لینک شکسته و یا لینک های 404 هستید باید به دنبال برطرف کردن آن باشید چون در صورتی که آن را برطرف نکنید ممکن است گوگل شما را جریمه کند پس باید آن ها را پیدا کنید و آن ها را برطرف نماید.

لینک های 404 یکی از رایج ترین خطاهای وب سایت می باشد این خطا به معنای صفحه مورد نظر پیدا نشد می باشد و یا به عبارت دیگر به معنای این است که صفحه منتقل شده و یا صفحه حذف شده می باشد. به طور کلی لینک های که در هنگام بارگذاری دچار خطا می شوند و یا به دلایلی حذف می شوند لینک های 404 و یا لینک های شکسته می گویند.

برای بررسی خطاهای 404 باید در صفحات HTML لینک های شکسته را جستجو کنید همچنین می توانید با استفاده از سایت ها و نرم افزارها لینک های خراب را جستجو کنید و مشکلات آن ها را برطرف نماید. یکی از ابزارهای چک کننده Checker Url است که می توانید به وسیله آن تمامی سایت را بررسی نماید و صفحاتی که دچار مشکل هستند را جستجو نماید و مشکلات آن ها را برطرف نماید.

پیدا کردن لینک های 404 با اسکریمینگ فراگ

اسکریمینگ فراگ یک ابزار است که به وسیله آن می توانید تمامی خدمات و کارهای سئو را انجام دهید و یا به نوعی راه بیندازید. ولی یکی از اصلی ترین کارکرد های نرم افزار تحلیل قسمت های مختلف سایت است.

یکی از دردسر سازترین مشکلات در سایت ها لینک های 404 و یا لینک های شکسته می باشند که در سایت ها به وجود می آید این لینک ها باعث می شوند که تمامی زحمت های که برای سایت خود کشیده اید از بین برود.

لینک های شکسته

برای پیدا کردن این لینک ها باید در ابتدا آدرس سایت مورد نظر را در باکس وارد نماید و استارت را بزنید تا خزش سایت شروع شود و بعد بر روی تب و یا Response Codes کلیک کرده و فیلتر آن را روی حالت Client Error بگذارید و در اینجا تمامی لینک های شکسته را می توانید مشاهده نماید.

همچنین می توانید صبر کنید تنا کار خزش سایت تمام شده و بعد فیلتر را انجام دهید و حتی می توانید هم هم فیلتر را انجام دهید و هم خزش سایت را انجام دهید در این جا تنها کاری که باید انجام دهید شناسایی صفحاتی می باشد که به لینک های 404، لینک داده شده است با پیدا کردن این صفحات شکسته می توانید لینک های که دارای مشکل هستند را اصلاح نماید.

پیدا کردن لینک های 404 با افزونه ها

در وردپرس افزونه های بسیاری برای پیدا کردن لینک های 404 وجود دارد، افزونه Brohen Link Checker یکی از قدرتمند ترین آن ها است که می تواند در زمان کم این لینک ها را پیدا کند و حتی در صورت وجود لینک های شکسته به وسیله ایمیل به شما اطلاع می دهد تا قبل از اینکه صفحه شما دچار مشکل شود آن را رفع کنید.

این افزونه ها رایگان می باشند ئپو در مخزن وردپرس قرار دارند و شما باید این افزونه ها را همیشه در سایت خود فعال داشته باشید و به کمک آن هر چند وقت یکبار لینک های سایت خود را چک نماید و این کار را به راحتی با این افزونه ها می توانید انجام دهید. این افزونه ها در صورت فعال بودن به سرعت لود شدن سایت شما کمک زیادی می کنند.

بعد از حذف لینک های شکسته 404 چه باید بکنیم

شما تا این جا متوجه شدید که این لینک ها برای سایت شما مناسب نمی باشند و به خدمات سئو شما و سایت صدمه وارد می کنند. در هنگام پیدا کردن این لینک ها باید یک سری کار را انجام دهید تا این لینک ها از بین بروند :

برای این کار بهتر است آدرس جدیدی را جایگزین و یا انتخاب کنید تا در صورت وجود چنین مشکلی بتوانید مورد جدیدی را جایگزین آن نماید.
جایگزینی یک روش است که برای همیشه امکان پذیر نمی باشد و یکی از ساده ترین و بهترین کار حذف کردن این لینک ها می باشد.

یکی دیگر از روش های این است که خطاهای سایت را پیدا کنید و به رفع مشکل آن ها بپردازید.

پاک کردن لینک های 404 چه تاثیری بر سئو دارند

لینک های 404 معمولا تاثیرات منفی بر سایت و خدمات سئو دارند که تاثیرات آن شامل:

تجربه بد کاربری

به معنای این است که بازدیدکنندگان بتوانند بدون به وجود آمدن هر مشکلی موضوع مورد نظر خودشان را در سایت جستجو کنند و در صورتی که با این کد روبرو شوند باعث تاثیر تجربه بد کاربری می شود. و هنگامی که کاربران بر روی لینک کلیک می نمایند خطاهای 404 ظاهر می شود که به معنای آن است که سایت مورد نظر شما در دسترس نمی باشد و کاربر از سایت شما ناامید می شود.

پیشنهاد نویسنده: مشاوره سئو

به علاوه اگر بازدیدکنندگان سایت اشتباهی به سایت داخلی وارد شوند دیگر قادر به وارد شدن به صفحه های دیگر سایت نیستند و در این جا جریان ترافیک متوقف خواهد شد.

پیدا کردن لینک های 404

کم شدن ارزش سئو سایت

معمولا هر صفحه از سایت برای دست پیدا کردن به لینک های ورودی اکانت اجتماعی و …. می تواند به ارزش سئو بالای دست پیدا کنند ولی لینک های 404 و یا لینک های خراب از ارزش خدمات سئو کاهش می دهند و باعث هدر رفت تلاش های شما خواهد شد.

گوگل همیشه در تلاش که بهترین نتیجه را به کاربران نمایش دهد به این دلیل لینک های 404 بر سایت ها تاثیر منفی م گذارند و باعث افت صفحات از نتایج می شوند.

کم و محدود کردن بودجه خزش

در صورتی که خطاهای 404 زیاد شوند باعث می شود که بودجه خزش سایت محدود شود و همچنین موتورهای جستجو با روبرو شدن با لینک ها و صفحه های 404 نتوانند به صفحه های دیگر دسترسی پیدا کنند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم شما را با لینک های شکسته و روش های رفع آن ها آشنا کنیم. از بین بردن این لینک ها و برطرف کردن آن ها برای خدمات سئو شما بسیار مهم می باشد. در صورتی که در هنگام راه اندازی سایت اصول و قواعد را معیار اصلی خود قرار دهید کمتر با این لینک ها روبرو می شوید.

دسترسی به محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *